Death Μetal κυκλοφορίες

Χαχαχαχαχαχαχα! Τα σπάει!

Φιλαράκι με τους Cannibal Corpse δε γελάει κανείς.[-X

Σωστα μιλαει ο Ζαφ.Αντε ! :lightsabre:
Το κλιπακι το εχω ξαναδει.Τα σπαει κανονικα.

Kαι το εξωφυλλο.Ειναι ενας δισκος ολα τα λεφτα.Ριφαρες,στο κλασικο υφος των Dismember.
Τον εχω ψιλολιωσει και βαζει ηδη υποψηφιοτητα για το τοπ-20 της χρονιας.Ναι απο τωρα.

Εχει και κατι ωραιους Maidenικους ρυθμους σε καποια κομματια!!

Κατόπιν παρέμβασης του φίλτατου Deathster να πω και δω ότι το νέο Hate Eternal είναι μάπα.
Επίσης το νέο Dismember είναι αξιοπρεπές και συνεχίζει το στυλ που ξέραμε και γουστάρουμε (αυτό των παλιών Entombed δηλαδή :stuck_out_tongue: )

Πάρτε και ένα review σε μία νέα πολύ καλή κυκλοφορία εκ Πολωνίας:

Hate - Morphosis

http://www.rocking.gr/review1697.php

Και εγω τους Hate πριν κανα μηνα τους εμαθα.Δεν τους εχω πολυακουσει
αλλα φαινονται ενδιαφεροντες.

Edit: Αυτο που μαρεσε παντα στους Dismember ηταν οι μελωδιες τους.Ναι μεν
μελωδια αλλα οχι για παιδακια.Εννοειται και σουηδιλα.Μπολικη κιολας.
Στα περισσοτερα αλμπουμ τους βγηκε πολυ καλο το αποτελεσμα.

για οσους ακουνε gojira και λοιπα ωραια πραγματα

KLONE

απο γαλλια και αυτοι

βγαζουν φετος δισκο

Influences PANTERA , METALLICA , PORCUPINE TREE, CORONER (in the “Grin” period), DEVIN TOWNSEND, OPETH, TOOL, ISIS, NEUROSIS , THE BEATLES , DOWN

Sounds Like MESHUGGAH, PORCUPINE TREE, CORONER , DEVIN TOWNSEND, OPETH, TOOL, NEUROSIS, PANTERA

:-k :-k Εφυγα για μαι σπεης.

ρε ο deathster με έφτιαξε ωραία με αυτό το δισκάκι. χαχα οι τύποι τα σπάνε… Σαπίλα, mid tempo και με μια φωνή που θυμίζει βόθρο πριν ξεχειλείσει. Ωραίαααααα! Let’s thraaaaash!!! ( τα σπάει αυτό το σημείο ).

δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν…παντως ενα album που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι το νεο decripit birth - “diminishing between worlds” η μπαντα το εχει γυρισει σε πιο τεχνικη φαση απο το ξερο brutal death των προηγουμενων album με εξαιρετικα αποτελεσματα κατα την γνωμη μου!για ριξτε μια αυτια…

To σημειο που λες εχει πολυ ξυλο η υποθεση.Να και το μικρο :? εξωφυλλο

Για αυτους εμαθα και ψηθηκα να ακουσω μιας και εχουν γαμω τις βαθμολογιες.Το ακουσα κανα 2 φορες
αλλα πρεπει να το ξανακουσω.Πρωτα συμπερασματα θετιτοκατα.

Καλά οι Soulburn με ισοπέδωσαν!!! Απίστευτος δίσκος, απορώ πως δεν τους είχα πάρει πρέφα νωρίτερα! Τα φωντητικά εντελώς Obituary! Σαπίλα, παρακμή, ατελείωτο groove και πάλι σαπίλα. Αυτή είναι μουσική!

According to a posting on Bang! Bang!, the weblog of Ian Christe (author of “Sound of the Beast” and “Everybody Wants Some: The Van Halen Saga”, and host on Sirius Satellite Radio’s Hard Attack), AT THE GATES/ex-CRADLE OF FILTH drummer Adrian Erlandsson has posted three great demo songs recorded in two days in 1994 by his TERROR project. “Fulfilling some kind of Gothenburg headbanger fantasy, this is basically Erlandsson, the Björler twins from AT THE GATES, and dearly-departed DISSECTION frontman Jon Nödtveidt doing a tight-as-hell take on catchy TERRORIZER-style death metal/grind,” writes Christe. “Nödtveidt’s vocals are especially cool, with occasional effects and a lower-range delivery of his trademark ghastly approach. With a total running time of exactly five minutes, the songs are called ‘Radiation’, ‘Destruction’, and ‘Terror’ ? what more do you need to know?”

Download TERROR’s 1994 three-song demo at this location.
http://homepage.mac.com/soulrot/terror.html

Δε θυμαμαι αν εχει αναφερθει / το εχω αναφερει αλλα:

[CENTER][SIZE=“2”]Rotten Sound - Cycles[/SIZE]
[/CENTER]

Σε περιπτωση που τα χω πει αλλου δε βαριεμαι να τα γραψω. Επειδη ασελγει. Ισοπεδωτικο grindcore με ενα drummer που παιζει καλτσες ενω παραλληλα πινει το φραππε του. Και στα groovατα τους ριχνουν τοιχους. Οι γνωστοι / αγνωστοι να τσεκαρουν αμεσα επειδη παιζει να χασουν κι αυτοι τις δικες τους καλτσες / σαγονια και παει λεγοντας.

Στο myspace μπορείτε να ακούσετε ολόκληρη αυτήν τη δισκάρα του 2008

Μιλάμε απίστευτος δίσκος. Σκεφτείτε Dillinger με κάμποσα ηλεκτρονικά στοιχεία.

Στο The Feast έχουμε guest vocals από Greg Puciato

Devildriver-The fury of our makers hand

Ισως ο καλυτερος δισκος τους μεχρι τωρα…Φοβερα heavy και groovy δισκος,τρομερα riffs,drumming για σεμιναριο,πραγματικα ενας δισκος που παιζει μονο στη διαπασων…Κομματια σαν το End of the line,Hold back the day και ripped apart σπερνουν τον πανικό…Τσεκαρετε το…

Υ.Γ Ο τραγουδιστης τους Dez Fafara είναι πρωην μελος των γνωστων και μη εξαιρετέων Coal Chamber…Δεν περιμενα τετοια μουσική αλλαγή για να ειμαι ειλικρινής…:lol:

@ Deathster:

Θελω τη γνωμη σου σε αυτο. Ριχτου εστω μια ακροαση.

Μλκ το χω λιωσει.

Oπως σου ειπα και μσν θα το ακουσω.Εχω ενα παλιοτερο τους το οποιο
ειναι πολυ καλο.Οταν βρω χρονο,απο Τεταρτη μαλλον θα το ακουσω.

Ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω αυτο εδω το αλμπουμ…το ενα κομματι που υπαρχει στο myspace τους ειναι πραγματικα πολυ γαματο και εντελως σαπιο…οποιος εχει κανει ακροαση ας πει τιποτα…

Το έχω ακούσει εγώ αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για τα γούστα σου. Μιλάμε για εντελώς extreme brutal death metal. Φαντάσου τις σάπιες, αργόσυρτες στιγμές των Morbid Angel σε συνδυασμό με την βαρβαρότητα των Incantation. Ο δίσκος είναι πολύ ψαρωτικός, εγώ προσωπικά γούσταρα πολύ αν και δεν αποτέλεσε έκπληξη. Όσοι έχουν ακούσει το EP Purifying Consecrated Ground θα καταλάβουν ότι ο δίσκος είναι η φυσική τους εξέλιξη. Απευθύνεται σε γερά στομάχια πάντως.