Deep purple mkiii reunion?

MONO TON MOORE NA EXOUN TOUS AKOLOUTHW PANTOU!!! O.M.G. 8O 8O 8O Krata mas enhmerous sirjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!

Μονο keyboards???Δεν λεει :stuck_out_tongue:

Kammia exelixh epi tou thematos??? Vlepw (xana) to Cal. Jam kai exw pwrothei!

mpaaa… akou to neo Blackmore’s Night kai diigwntas ta na klais…

Για να μετρησω εγκεφαλικα… Φανταστειτε να γινει και να ερθουν Ελλαδα.Λεμε τωρα,ονειρα κανουμε…
Για πατειστε εδω
http://www.classicrockmagazine.com/news/a-deep-purple-mk-iii-reunion-‘count-me-in’-says-lars-ulrich/
κι εδω
http://www.pulsorock.com/foro/showthread.php?t=141559

Πως μία χαριτωμενιά που πέταξε ο Ulrich σε μία συνέντευξη μπορεί να ξεκινήσει μία ιντερνετική φήμη… :roll:

Δεν υπάρχει ρε παιδιά τέτοιο θέμα, όποιος έχει ακούσει τις δηλώσεις του Lord στο αυτοβιογραφικό DVD του Gillan αντιλαμβάνεται με τίνος το μέρος είναι ο Lord -πλέον, όχι στα 70s- στην κόντρα Gillan-Blackmore. Ο μόνος λόγος που είναι εκτός Deep Purple έιναι πως στην ηλικία του δεν γουστάρει πλέον μεγάλες περιοδείες και προτιμά τα projects του κλασσικής μουσικής και blues.

Επίσης, ας μην υποτιμά κανείς το βάρος της “παντόφλας” της Candice :stuck_out_tongue: που είναι και ο λόγος που δεν έχουμε δεί κάποια επανασύνδεση Rainbow (που θα ήταν πολύ πιό έυκολη και πιθανή…) εδώ και 14 χρόνια.

Nταξει τωρα μην τρελαθουμε,αν υπηρχε περιπτωση εστω και μια στο δισεκατομμυριο να γινει reunion MKIII πρωτα απο ολα δεν θα το μαθαιναμε απο τον Lars… Aπλα ο Lars ειπε ενα απωθημενο που εχει απο μικρος…:stuck_out_tongue:

Και στην τελικη ο Coverdale μια χαρα εχει βολευτει με τους Snake και τα παει σχετικα καλα,ασχετα αν πλεον εχει χασει μεγαλο μερος της φωνης που ειχε καποτε.

JON LORD Shatters LARS ULRICH’s DEEP PURPLE Dream

Former DEEP PURPLE keyboardist Jon Lord has commented on rumors of a possible reunion of the DEEP PURPLE Mk III lineup featuring a special guest appearance by METALLICA drummer Lars Ulrich.

"I like Lars and what he has achieved with METALLICA. He’s obviously always been very complimentary in his comments about DEEP PURPLE, and I love the story of his famous nine-years-old ‘baptism of fire’ at our '73 concert in The KB Halle in Copenhagen, but if I was asked to be involved in a ‘Mark III’ reunion — (which, by the way, I haven’t. All I ever said was that the idea had a few good points and a few not-so-good points.) — and I indeed considered that offer, I would not be able to even imagine it without the presence of Ian Paice.

“By the way — I have NOT retired!”

http://www.roadrunnerrecords.com/Blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=111980

Έτσι. Δεν υπάρχει περίπτωση για τέτοιο reunion. Για πολλούς λόγους. Ο Lord δε θα το κάνει γιατί θα είναι “προδοσία” προς τους τωρινούς Purple. Το ίδιο και ο Paice.
Ο Blackmore δεν πρόκειται να ξαναπαίξει Rock.
Και το βασικό: Ο Coverdale όπως είναι τώρα δεν μπορεί να τραγουδήσει κανένα MKIII κομμάτι…

Kαι αυτό ισχύει -αν όχι απόλυτα- σε μεγάλο βαθμό.
Δεν το έγραψα γιατί δεν μου είναι ευχάριστο. :frowning:
Όσοι βρεθήκαμε τον Ιούλιο του 2006 στο Καραϊσκάκη κρατάμε την καλή ανάμνηση του Burn που ακούσαμε εκείνο το απόγευμα. 8)

Εμείς ξέρουμε οτι ο Coverdale δε μπορεί να βγάλει φωνή, εκείνος δε ξέρω άμα το έχει καταλάβει:p

με το ιδιο απωθημενο του λαρς θα μεινω και γω μου φαινεται…

Εγώ θεωρώ πιο δύσκολο απ’ολα να εμφανιστεί ο Blackmore, τώρα όσο αφορά τα υπόλοιπα πρέπει να κατέβουν κανα δυο τόνους μπας και τραγουδήσει ο Coverdale αξιοπρεπώς,στα Burn-Stormbringer πάντως από το Live… In The Still Of The Night δεν είναι και άσχημος .Για τα ψιλά φωνητικά ούτε λόγος, ο Hughes ακόμα το έχει, ζέσταμα θέλει αυτός μόνο και θα τα αναλάβει μια χαρά.Επιπλέον ΑΜΑ γίνει το reunion πρέπει να τραγουδάει περισσότερο για να μη κουράζει τον άλλον. Lord/Paice εγγύση ακόμα κ τωρα.

διάβασα ότι ένας άλλος λόγος που είναι πιθανό το reunion είναι ότι η candice θέλει να βγάλει σόλο δίσκο οπότε ο blackmore θα μείνει χωρίς μπάντα…
Αλλά αν τελικά γίνει, θα χρησιμοποιούν πάλι το ίδιο όνομα;;

Αν η Candice θέλει να βγάλει δίσκο χωρίς τον Blackmore #-o, το πιθανότερο/λογικότερο θα ήταν να δούμε κάποια “επανασύνδεση” μίας σύνθεσης Rainbow.
Epanas;yndesh thw ΜΚ ΙΙΙ σύνθεσης δεν παίζει γαι τους λόγους που γράφουμε πιό πάνω εγώ και ο Cozy.

συμφωνώ, κι εμένα πιο πιθανό μου ακουγεται -αν τελικά κάνει κάτι ο blackmore, που και γι’ αυτό αμφιβάλλω πολύ- ένα reunion των rainbow…

+1

και εγω νομιζω οτι δεν παιζει κατι τετοιο αλλα και να επαιζε δεν νομιζω οτι ειναι ο ριτσι το προβλημα,οσο ο paice

Όχι ότι θα μας χάλαγε κάτι τέτοιο!!! 8O 8O :smiley: