Deletes σε μουσικά θέματα

γι αυτό ακριβώς έθεσα το θέμα εδώ, γιατί όντως γίνεται σοβαρός διάλογος, χωρίς σπαμ και τέτοια.
Αν ήταν απλά σπαμ, φυσικά θα’χα κάνει ριπορτ χωρίς δεύτερη σκέψη.

Απλά μιλάω από την οπτική γωνία του οπαδού της μπάντας…

αφού δηλώσω πως δε σε είχα για “Κωστή” :p, να προσθέσω πως με ένα ριπορτ ρίχνετε την ευθύνη σε εμάς. Do not worry θα τη βρούμε τη λύση (ίσως και να αποφασιστεί να μη γίνει τίποτα). Επίσης, σε ένα μόνο ποστ αρκεί να γίνει ριπόρτ. Εμείς θα διαβάσουμε όλο το διάλογο και θα τα ξεδιαλύνουμε τα ποστς.

Ακόμη βοηθάει πολύ αν μας προτείνετε και εσείς το τόπικ στο οποίο να τα μεταφέρουμε.

Δε μας λέτε και πώς να τα μεταφέρουμε από μόνοι μας, να σας βγάζουμε εντελώς από τον κόπο?

δέχεσαι όταν σου λένε να γίνεις μοντ :stuck_out_tongue:

δεν ξέρω τη φρίκη έφαγε ο epitaph κι έγινε white zombie κτλ, αλλά δε νομίζω να ενοχλεί κανέναν αν συνεχίσει να γράφει όπως ο epitaph.

τα μπαν τα καταλαβαίνω.
Τα ψαλίδια σε ουσιαστικά ποστς στα μουσικά, όχι.

ε ναι, κάποτε κάποιος νέος χρήστης τσατίστηκε και ζήτησε να του διαγράψεται το account και του πατε ότι δε γίνεται αυτό (ισχύει).

μετά ζήτησε να του διαγράψετε τα ποστς και του είπατε ότι δε μπορείτε.

τώρα μπορείτε?

και στο κάτω κάτω της γραφής, ναι, απαγορεύεται από τους κανόνες ένας μπανιαρισμένος να κάνει στα καπάκια νιό account, αλλά διάολε…

τα λέει και ο χαλβατζής στο 0:24 εδώ.

EPITAPH, το μσν μου νομίζω πως φαίνεται στο φόρουμ, αλλά για να μην ξανακάνεις άλλο account…

ελ00161@mail.ntua.gr

κάντο στα εγγλέζικα εννοείται.

ΑΠ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟ ΜΕΗΛ ΕΓΡΑΨΑ ΛΑΘΟΣ#@!#$

Ναι όντως επιταφ φτιάξε ένα κλαιν λογαριασμό και όταν είναι να κάνεις κάνα ποστ στα μουσικά, στείλε πμ να το ποστάρουμε εμείς ρε συ.

Το ρόκιν καινοτομεί και εγκαινιάζει τους proxy users.
Τώρα και στο σέρβερ σας.

Βασικά εγώ θα το πήγαινα και λίγο παραπέρα. Ο Epitaph μπορεί να βάρεσε τη φρίκη του και να απέκτησε 100 προσωπικότητες. Τον καταλαβαίνω, εδώ και πόσο καιρό βλέπω ένα επίπεδο 20000 λεύγες κάτω από τη θάλλασα. Μπορεί να την είδε αντάρτικο αλλά τουλάχιστον το κανονικό του Account όταν μιλούσε μουσικά είχε τις περισσότερες φορές και κάτι ενδιαφέρον να πει. Δε βλέπω το λόγο να μην ξεμπαναριστεί και να δούμε και πως θα το πάει το γράμμα. Στο κάτω-κάτω απόσο πρόσεξα το μπανάρισμα είναι πιο γρήγορο και από το λούκι λούκ, ότι ώρα θέλετε τον σουτάρετε άμα μαλακιστεί ξανα.

Συμφωνώ κι εγώ με τα παιδιά αποπάνω. Στηρίζω Epitaph!
Είναι λίγο αστείο αυτό που γίνεται με τα ban-αρίσματα.
Δεν είδα κάποιο λόγο ώστε να σβηστούν οι δύο τελευταίοι λογαριασμοί του.
Είναι λίγο χουντίλα αυτό το χασάπωμα…
Ο άνθρωπος θέλει να ποστάρει σοβαρά και δεν τον αφήνετε.
Καλά τα λέει ο Χαλβατζής…:lol:

#-o :lol:

Σωστά αυτά που λέτε, αλλά:

Ο Επιταφ, ενώ πράγματι ήταν ένας σοβαρός user, για λόγους που ο ίδιος ξέρει αποφάσισε να δημιουργήσει ν troll accounts και να μας κάνει να τον κυνηγάμε από πίσω, λες και δεν έχουμε άλλες δουλειές να κάνουμε. Γι’ αυτό και έφαγε ban, το οποίο λήγει τέλη Δεκεμβρίου. Μπορεί να το σεβαστεί αυτό και να επιστρέψει σαν κανονικός (ελπίζω) χρήστης, ή να συνεχίσει να δημιουργεί accounts και το μόνο που θα καταφέρει είναι να πάρει παράταση το ban του.

Περί σβησιμο ποστ: Ποιό το νόημα το να έχει φάει ban ένας λογαριασμός, αλλά παρ’ όλα αυτά να γράφει κανονικά και τα ποστ του να μένουν, ακόμα και αν είναι σοβαρά; Εγώ συγγνώμη δε βρίσκω κάποιο νόημα. Επιλογή του ήταν να κάνει “ιντερνετικό αντάρτικο”, ας υποστεί τις συνέπειες.

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός

καλά, σοβαρολογείς τώρα?

όποιον κάνετε ban, σβήνετε και τα ποστς του?

να πα να πηδηχτώ απ’ το μπαλκόνι?

Εαν δημιουργεί λογαριασμούς προκειμένου να συνεχίζει να γράφει κανονικά, δεν είναι λογικό;

Σβήστε και τα 3000 ποστ του κάργια άμα είναι. Σοβαρά τώρα τόσος φυτοζωισμός υπάρχει εδώ μέσα 2 αντάρτικα ποστ σας χάλασαν? Το Thread του Final Frontier θα έπρεπε να σβηστεί το μισό τουλάχιστον και περιλαμβάνονται μέσα και ποστς από άτομα που εκτιμώ γενικά αλλά τους έπιασε το σύνδρομο της παιδικής χαράς

ναι, αλλά είναι λίγο παιδικό να ποστάρω εγώ για αυτόν και εκεί να μην παίζει πρόβλημα, έτσι δεν είναι?

Επίσης εγώ βλέπω στο φόρουμ κάπου 2.500 ποστς ρόκαβλου/κάργια κλπ. και κάπου 5.000 του ανχόλη. Αυτά γιατί δεν τρώνε σβήσιμο?

Ε με τα τελευταία deletes μας γάμησες μια όμορφη κουβέντα στο μουσικό κομμάτι. Άφου τα’κανε τα ποστς, ρίχτου μπαν (αφού έτσι λένε οι κανόνες) αλλά άστα να υπάρχουν εμείς γιατί να μην συνεχίσουμε τη συζητηση?

όχι ρε μοδ, δεν είναι λογικό να σβήνεις μη υβριστικά/προσβλητικά/ρατσιστικά/ξερωγωτι ποστς, για οποιονδήποτε λόγο.

άντε καληνύχτα.

Πάντως, αυτός ο κανόνας
13. Οι χρήστες που έχουν δεχτεί ban δεν επιτρέπεται να αποστέλλουν μηνύματα με άλλο λογαριασμό. Σε περίπτωση που το ban είναι προσωρινό, θα αυξάνεται η διάρκεια του.” είναι λίγο too much.
Δηλαδή ο.κ. ένα απλό forum είναι. Γιατί να φιμώνετε κάποιον όταν με ένα καινούργιο λογαριασμό κάνει σοβαρά/ουσιώδη ποστ και δεν παραβιάζει κάποια από τις υπόλοπες 16 εντολές?
Τα 300 νέα accounts που δημιουργήθηκαν επειδή “θίχτηκαν” από τις γνώμες που γράφονταν για τους Maiden και οι π@π@ριές που άρχισαν να γράφουν ήταν πιο σοβαρά?
Τέλος πάντων, ας του πάρει ο γερανός τη μηχανή και ας την ξαναπάρει το Δεκέμβρη, αλλά μην του παίρνετε και το δίπλωμα!

Τι είπα τώρα ε? #-o

και κάτι τελευταίο:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12883
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10385
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12752

Aυτά τα τόπικς του Κάργια γιατί δε διεγράφησαν με την ίδια λογική?
Ίσα-ίσα που ο τύπος έκανε και τζαμπέ προμόσιον ασπούμε.

Τεσπά πάω για ύπνο. Τα λέμε αύριο.

  1. Για αρχή: post του Έπιταφ ΔΕ διαγράφηκε.

  2. Το ότι υπήρξαν διπλά accounts, που αφήσαμε posts τους, δε σημαίνει πως θα αφήνουμε ποστς από 2πλα accounts του Epitaph. Έτυχε. Οπως έτυχε και δε διαγράψαμε όλα τα ποστς τους White Zombie ή του isle of the θυμάμαι ποιος

  3. Υπάρχουν κάποιοι χρήστες, που δέχονται να γίνουν mods, για να μας βοηθήσουν και να μένει το φόρουμ οργανωμένο και όμορφο, όπως το θέλουμε οι άνθρωποι του site και όπως σας αρέσει (και ας μη το παραδέχεστε δημόσια). Εγώ από τη μεριά μου, οφείλω να “προστατεύσω” αυτούς τους χρήστες από όσους τους βρίζουν αδικαιολογήτως δημόσια, γιατί κάνουν αυτό που εμείς, ως rocking, τους ζητήσαμε (δηλαδή εφαρμογή των κανόνων του φόρουμ που ΟΛΟΙ αποδέχεστε με το κάθε σας ποστάρισμα και οι οποίοι κανόνες σκοπό έχουν να συνεχίσει το φόρουμ να προσφέρει μουσικές συζητήσεις επιπέδου). Την επιστροφή του Epitaph, που έχει βρίσει αδικαιολογήτως όλους τους mods (διεγραμμένα που πλέον κάνετε σαν να μην υπήρξαν), με όλα του τα διπλά account, δε την κάνω εγώ αποδεκτή. Το να ζητήσω από τους mods, να επιβάλλουν τους κανόνες του φόρουμ, για να το χαίρεται ο Epitaph που είχε το θράσος να τους βρίζει δημόσια είναι αναξιοπρεπές εκ μέρους μου και είναι σαν να ζητάω και από τους mods να ρίξουν τον εγωισμό τους για ένα χρήστη που δε το αξίζει. Αφού ο Epitaph δεν έχει δείξει ΚΑΝΕΝΑ δείγμα μεταμέλειας, προσωπικά χέστηκα για το αν θέλει αυτός να γράφει στο φόρουμ κι αν τον θέλουν και 500 χρήστες. Εγώ υποχρέωση χρωστάω σε όσους μας βοηθούν (mods & χρήστες που βοηθάνε). Όχι σε όσους μας βρίζουν (Epitaph).

Τις τελευταίες 24 ώρες, μπανάραμε 4 λογαριασμούς του Epitaph, που οι 3 trollarαν και ο ένας μας κλαιγόταν για επιστροφή, προκαλώντας μας ταυτόχρονα. Εγώ από τη μεριά μου, έχω να επιβεβαιώσω πως στο επόμενο 2πλο account που θα ανακαλύψω από τον Epitaph, το Δεκέμβρη δε θα επιστρέψει στο forum. Τις επιλογές του, τις έκανε. Το ίδιο έκανα κι εγώ. Στο φόρουμ έχω συζητήσει με όλους, όλες μου τις αποφάσεις και έχω εξηγήσει το σκεπτικό μου και έχω αμφισβητήσει αποφάσεις μου (κι ας μη φαίνεται από τα ποστς μου). Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, είμαι κάθετος. Καληνύχτα και ελπίζω να έγινα κατανοητός. Αυτή την περίπτωση δε την διαπραγματεύομαι. Μέχρι το Δεκέμβρη του επιτρέπεται να διαβάζει και να ενημερώνεται, αλλά όχι να ποστάρει. Over and out.

διαμαρτυρήθηκε κάποιος για το αντίθετο ή είναι απλά για δημιουργία εντυπώσεων το 1)?

η διαγραφή ποστς πηγάζει από τι? από ελεύθερη ερμηνεία του κανόνα νο.13?

γιατί προσβλητικού/επιθετικού χαρακτήρα (κανόνας νο.1) δεν ήταν, greeklish (κανόνας νο.2) δεν ήταν, spam (κανόνας νο.5) δεν ήταν, διαφημιστικού χαρακτήρα (κανόνας νο.6) δεν ήταν, δεν έθιξαν κανέναν (κανόνας νο.7) κ.τ.λ.

τα υπόλοιπα που λες είναι αποπροσανατολιστικά και για λαϊκή κατανάλωση. βρες έναν που γκρίνιαξε από πάνω για τα μπαν. ΕΝΑΝ. το θέμα είναι πως όποιος έσβησε τα ποστς χάλασε μια κουβέντα σε μουσικό θρεντ. αν δεν αντιτίθεται αυτό στο γενικό νόημα του φόρουμ, μάλλον μου διαφεύγει κάτι.

α και κάτι για τα ποσταρίσματα των double accounts του epitaph. ίσως και να μην πέτυχα τα υβριστικά ποστς που αναφέρεις, αλλά όσα πέτυχα (που μάλλον ανταποκρίνονταν σε αυτό τον ορισμό), εκτός του ότι δεν ήταν και τόοοσο υβριστικά (μάλλον έχω βλαμμένο χιούμορ), είχαν και δόσεις πικρής αλήθειας μέσα. όχι πως διαφωνώ για τα bans από τη στιγμή που αντίκεινται σε κανόνες του φόρουμ.

αλλά ρε παιδιά διαβάστε λίγο και το ποστ του vader, γιατί πραγματικά ειδικά για το θρεντ του final frontier, έχει απόλυτο δίκιο…

Πάντως ρε dude κι ο Epitaph το γάμησε και ψόφησε.

Πέρα από άπειρα πανηλίθια τρολ ακάουντς τύπου ΣΕΧΥΝΩΣΤΗΜΟΥΡΗ (που πρέπει να είναι 12 χρονών το πολύ κάποιος για να το βρει αστείο) έμπαινε στα μουσικά και γαμούσε τα πάντα, ως Isle Of Avalon πχ.

Τώρα αν σε ένα από τους 3.000 λογ/σμούς του έγραφε σωστά στ’ αρχίδια μου είναι σαν να έχει τρακάρει κανείς με 99 διαφορετικά αμάξια και να ζητάει το λόγο επειδή δεν τον αφήνουν να οδηγήσει και 100ό.

Είναι που είναι μπουρδέλο το μουσικό κομμάτι, το να ζητάμε να γαμιέται κι άλλο πάει πολύ.