Dexter

Στο καστ όταν έγινε είναι γίνει γνωστός ο ρόλος της. Δεν έχει σημασία γιατί το επιβεβαιώνει το 2ο επεισόδιο…

…Το οποίο βρήκα μέτριο με τις στιγμές του και με αφελές τέλος, το οποίο μου θύμισε την Καλήσι στα χέρια των άλλων στο τέλος της 3ης.

[SPOILER]Η γριά κρύβει κάτι σίγουρα (πιθανή σχέση και με δολοφόνο) και η Ντέμπρα δικαιούται να κάνει όπως θέλει όσο και να κουράζει. Σκεφτείτε τι έχει πάθει από την αρχή, πόσες σφαλιάρες έχει αρπάξει. :p[/SPOILER]

Μου άρεσε το τρίτο αρκετά.

[SPOILER]Καλύτερη σκηνή όταν η Ντέμπρα ακούει την λέξη “Dexter” από τον Κουίν στην ομολογία της. Είναι απίστευτο πως είναι ο έμμεσος λόγος καταστροφής για όλα. :lol: (βλ ρήξη μεταξύ Κουίν και Τζέιμι πχ )[/SPOILER]

τωρα που εχει προσωπικη ζωη κι η τζειμι, ο χαρισον σαν να μην υπαρχει

ογδοη σεζον και καθε φορα που μπαινει σε καποιου το σπιτι εχω αγωνια

η βογγελ παντως κατι κρυβει, οκ να εξηγησει οτι εχει στο νου της, αλλα και παλι κατι κρυβει. α και φυσικα μ’αρεσε που τα ειπε ψιλοχυμα στον ντεξτερ χεχεχε.

Που ειναι η Χανα ρε???

Mετα απο ενα πολυ δυνατο πρωτο επεισοδιο, ακολουθουν 2 χλιαρα…
Ειναι λογικο βεβαια γιατι λειτουργουν ως establishing για τους χαρακτηρες και το setting.
Η Βογγελ αποτι ειδα στο τελος του επεισιοδιου κανει ερευνα πανω στον Δεξτερακο και αυτος τα παιρνει κρανα.
Η Ντεμπ ενω εδειχνε σημαδια βελτιωσης, νομιζω οτι καπως πρεπει να την ηρεμισει, ειτε σε καμια κλινικη ειτε κατι αλλο ετσι ωστε να μπορεσει να δουλεψει ελευθερα. Ελευθερα δηλαδη μεχρι να σκασει η Hanna.
To επομενο φαινεται πολυ δυνατο παντως.

To 4o άρεσε σε κανέναν; Ειδικά το τέλος το βρήκα φοβερά κακογυρισμένο. wtf;

Δεν είναι άσχημη η σεζόν αλλά φαίνονται ότι είναι όλοι κουρασμένοι.
Ειδικά μετά από μια εξαιρετική έβδομη σεζόν δύσκολο είναι να γράφανε δυνατή όγδοη.
Δεν αποκλείεται να ανακάμψει αλλά δεν με χει πείσει ακόμη για το μπαμ.

οντως πολυ κακογυρισμενη η τελευταια σκηνη και μου καθισε καπως που

[SPOILER]η ντεμπρα καθόταν να την ψυχαναλησει η φογκελ[/SPOILER]

δεν εχει ξεκινησει καλα η σεζον,6-7 παντως ηταν μπομπα,ειδωμεν

Μετριότατο το 5ο πάλι, αλλά αυτή η ιστορία με το πλουσιόπαιδο φαίνεται να ναι ένας καλός λόγος να ανακάμψει για τα καλά η σεζόν.

Επιτέλους ένα καλό επεισόδιο.

[SPOILER]επέστρεψε! [/SPOILER]

κοιτα δεν το λες ωραιο επ αλλα η τελευταία σκηνή ηταν δυνατή…

Μου τη δινει στα νευρα το κολοπαιδι, ελπιζω να μη τη γλιτωσει.
Χανα ιν ντα χαουζ!

[SPOILER]παρα πολυ κακη σεζον μεχρι τωρα

οκ παντα μεχρι τωρα τα σπουδαια γινόντουσαν στα τελευταια επεισοδια αλλα τα μεχρι τοτε εχτιζαν την υποθεση. Αυτο που γινεται, φετος ειδικα, ειναι μονο φιλλερς. Ιστοριες που δεν συνδεονται καθολου και τις εχουν βαλει στο μπλεντερ. Το τελευταιο επεισοδιο που παιχτηκε με ενα απλο λαφτρακ θα μπορουσε να γινει ενα κακο σιτκομ.[/SPOILER]

[SPOILER]Οντως ενοχλητικά κακή η σεζον. Απίστευτα προχειρογραμμένη, γυρίστηκε σαν να τους είπαν από το κανάλι “αρχίζετε Ιούνιο, άντε να τελειώνουμε”. Πολύ κακοί διάλογοι, αδιάφορες εξελίξεις στην μεγαλύτερη διάρκειά της, τώρα για το τελευταίο επεισόδιο αν παραβλέψουμε την βλακωδώς κωμική του πλευρά ίσως έχει ένα ενδιαφέρον για το που θα καταλήξει.
[/SPOILER]

πολύ κακή σεζόν η 8η. Είναι απογοητευτικό δεδομένου μάλιστα ότι είναι τελευταία. Ειδικά από την στιγμή που την ίδια μέρα βγαίνει και το Breaking Bad που διδάσκει πως πρέπει να είναι μια τελευταία σεζόν.
Δηλαδή έλεος ρε παλικάρια σας μένουν μόνο 2 επεισόδια για ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ και βλέπουμε απλά κλείσιμο σε μια τυπική κακή σεζόν Dexter(πχ 3η)

Όντως πολύ τραγική η σεζόν, πολύ κρίμα και +1 στον otinane για αυτό με το BB
Τι μαλάκες που ναι

Το love story κατέστρεψε εξ’ολοκλήρου την σειρά. Γιατί το Breaking Bad και το Wire είναι οι κορυφαίες σειρές όλων των εποχών; Γιατί απλά δεν ασχολούνται με τέτοια.

Που ναι εκείνες οι καταπληκτικές σεζόν με Icetruck Killer, η 2η, Trinity, ακόμη και η 7η ήταν εξαιρετική (ο Ιsaak έδωσε άλλη διάσταση στην σεζόν, έστω και για λίγο, κάτι που δεν κατάφερε να κάνει η Dr. Voguel).

Τώρα ότι και να γίνει δεν μας κάνει εντύπωση. Και η σεζόν είναι πολύ κακή, και μπουχτίσαμε ίσως με Dexter. Ολη η σεζόν γράφτηκε πρόχειρα και το κανάλι ευθύνεται γι αυτό.

Τι προβλέπω πάντως; Ενα σενάριο τύπου…

[SPOILER]Την Hannah θα την σκοτώσει ο Saxon. Ο Dexter θα καταλήξει Argentina με τον γιο του να παρουσιάζει ιδιες τάσεις επιθετικότητας, κάτι το οποίο ως άλλος Harry θα φροντίσει ο Dexter.

Α και στο τελευταίο επεισόδιο το Μαιάμι είναι έτοιμο να αντιμετωπίσει τυφώνα. Αυτό είναι γεγονός, δεν το λέω εγώ. [/SPOILER]