Diamond Head 12/11 Θεσσαλονίκη, 13/11 Αθήνα

εεε τότε θα πάμε λίγο πιο αργά στην συναυλία :stuck_out_tongue:

Ρε παιδια μου φαινετα οτι μοιαζουν λιγο με Crashdiet,ε?

τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο δα ! :stuck_out_tongue:

Ticket 17 προπωληση και 20 ταμειο! Τζι τζι και λογικα θα παραστουμε και σε αυτο το γκιγκ!

Υ.Σ. Ας βγει το ερωτηματικο απο τον τιτλο και ας αναγραφουν οι ημερομηνιες που θα παιξουν!

ΟΚ η τιμη,εννοειται θα τιμησουμε!

Τους φερνει η donSait Promotions btw.

ωραία Παρασκευή sodom,Σαββατο diamond head,οτι το καλυτερο.Πότε αρχίζει η προπώληση?

τζιτζι το εισητηριο,εκει θα ειμαστε

Στη συναυλία θα παίξει κι ένα απότι κατάλαβα all-female συγκρότημα, οι chatterbox
Εδώ το είδα

έντιτ: καμιά ιδέα πότε ξεκινά η προπώληση?

Οι Chatterbox τα ΣΠΑΝΕ!!! :smiley: :smiley:

Μια χαρα οι τιμες, θα ειμαι εκει…

Θα ειμαστε εκει.

Οταν παιξαν αυτο το 2007, παιζει και να παθα ισα με 3 εγκεφαλικα.

bump ! ούτε 2 μήνες δν έμειναν ! ξέρουμε τπτ για προπώληση ?

Θα περασω αυριο να τσεκαρω αν ειναι,λογικα θα βγουν βγει…εκει θα μαστε παντως.

στο νεφελιμ νομιζω εχει προποληση για θεσσαλονικη. τα σαπορτ παντως ειναι επιεικως ακυρα με τους Diamond Head. πολυ ποζεριλα.

Ακομα να τσεκαρω για τα tickets αλλα παρτε δω:

[B]DIAMOND HEAD To Perform Entire ‘Lightning To The Nations’ Album On Upcoming Tour [/B]

2010 is the 30th anniversary of DIAMOND HEAD’s first album, “Lightning To The Nations” (a.k.a. The White Album). At selected dates on DIAMOND HEAD’s upcoming European tour, the band will be playing the entire LP back to back for the first time ever.

“Lightning To The Nations” was recorded in seven days at Old Smithy Recording Studio in Worcester, England in 1979 and was released on October 3, 1980 through DIAMOND HEAD’s own label Happy Face Records. The album came in a plain sleeve with no title, having on it only a signature of one of the band members and no track listing. The reason for this was that the band’s manager, Reg Fellows, owned a cardboard factory and could produce blank sleeves at a low cost. There were originally only 1,000 copies pressed of the album, which were only available at their concerts or through mail-order at a price of £3.50.

The full track listing is as follows:

  1. Lightning To The Nations
  2. The Prince
  3. Sucking My Love
  4. Am I Evil?
  5. Sweet & Innocent
  6. It’s Electric
  7. Helpless

The track “Am I Evil?” was made famous by METALLICA as a B-side to the single “Creeping Death”, released in 1984.

“Lightning To The Nations” was recently featured in Classic Rock magazine’s 150 greatest debut albums of all time

Πλην του Sweet & Innocent το χαν παιξει ολο ουτως ή αλλως νομιζω, οταν τους ειχαμε δει. Αλλα θα ναι καλα τα γουστα και για τουτο καθ οπως φαινεται. On topic, δεν ειμαι σιγουρος αν θα παω τελικα, θα το παλεψω αρκετα ομως.

Είναι σε καλή κατάσταση το group; Δεν τους έχω δει και το Lightning to the Nations είναι από τα αγαπημένα μου album…

Μακαρι να παιξουν ολοκληρη την δισκαρα εδω… Μακαρι, μακαρι, με καποια απο το Borrowed Time και 2-3 απο ολα τα αλλα, θα εχουμε ιδανικο setlist…

Aς βάλουν μέσα και κανα δυο από death and progress :roll:
Aπωθημένο το έχω αυτό το run!
Kανένα νέο για εισητήρια? Έχει μάθει κάτι- αγοράσει κανείς?

Απο το αυθεντικο line up εχει μεινει μονο ο Tatler, ο οποιος ηταν παρα πολυ καλος το '07. Κι ο τραγουδιστης με τον οποιο ειχαν ερθει ηταν αξιοπρεπεστατος δλδ, αν δεν επεφταν οι Dillinger την ιδια μερα, θα πηγαινα να τους ξαναδω. Εμενα μ αρεσαν πολυ τοτε, τωρα μεσα σε τρια χρονια, δεν εχω ιδεα τι μπορει να εχει αλλαξει. Λογικα μια χαρα θα ειναι και παλι…

Κριμα ρε γμτ, κοντοσταθηκα να το σκεφτω για ενα λεπτο, επειδη το Lightning ειναι δισκος του 20 στα 10. Μπαινει στ αγαπημενα μου albums, γενικα. Κι εννοειται πως προτιμαμε τις αυθεντικες εκτελεσεις σε σχεση με τις Metallica διασκευες. =p