DIMMU BORGIR - Θεσσαλονίκη 24 / 9 / 2019 - Αθήνα 25 / 9 / 2019

Κλείστο από βίβα ρε να είσαι ήσυχος.

Εγώ που έκλεισα από eventation και για Borgir και για Lordi δεν μου ζήτησαν την κάρτα φωτό. Μην στείλεις τίποτα. Ένα eMail στείλε καλύτερα.

pantelis79 τωρα δεν μπορω να το κλεισω απο viva,γιατι ηδη εχω κανει την πληρωμη στο eventation
SAK-OZZY τσεκαρες τα μειλ σου να δεις αν σου εχει ερθει και καποιο στα Ρωσικα ή Βουλγαρικα? Εκτος απο το μειλ με το εισιτηριο μου ηρθε και αλλο ενα.

Hello! Ticket payment on DIMMU BORGIR similar to fraudulent. Can you confirm that you made a payment with your own card? Please send us a photo of one side of Your credit card. The last 4 digits of the Bank card number and the name of the card holder will allow our payment system to verify the data with the transaction data and confirm that you made the payment.If You do not respond to our email within two weeks, we will be forced to cancel Your tickets. Thank you in advance for your help in resolving this issue.
Have a nice day

Πες τους να σου ακυρώσουν την αγορά. Σιγά μην τους στείλεις και την κάρτα ρε!

Αυτο τους ειπα και θα κανω τωρα και καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος. Περιμενω να μου απαντησουν και απο την eventation να δω τι θα μου πουν. Εψαχνα να βρω τηλεφωνο τους,αλλα δεν υπαρχει. Καρτα σιγα μην στειλω,δεν υπαρχει πουθενα αυτο.
Εχετε το νου σας παντως και οι υπολοιποι και αν δειτε κατι, ενημερωστε,

Όχι μόνο το e-ticket είχε έρθει. Τα αγόρασα την πρώτη μέρα και τα δύο… περίεργο.

Μιλησα τωρα με την τραπεζα ετσι ωστε να ακυρωσουν την συναλλαγη. Μου ειπαν φυσικα οτι ποτέ και κανενας δεν προκειται να ζητησει να στειλουμε με φωτο την καρτα για την ταυτοποιηση και οτι σιγουρα ειναι απατη. Θελει μου ειπε βεβαια περιπου 2-4 βδομαδες για να εξεταστει το θεμα,αλλα ελπιζω οτι και τοτε,τα χρηματα θα μου επιστραφουν και μετα θα παω μεσω viva να τα κλεισω. Το νου σας και παλι.

2 Likes

καλώς ενημέρωσες και την εταιρία , γιατί το πιο πιθανό να κινηθεί και αυτή εναντίον των απατεώνων που ( ίσως ) άντλησαν στοιχεία από αυτούς

Δεν τους τιμάει που δέχτηκαν “επίθεση” κατά πως φαίνεται αλλά αφού είναι στο viva τα λάηβ , δεν παίζει τόσο εύκολα το σενάριο να είναι η εταιρία η απατεώνησα ( credits to @pantelis79 εγώ δεν τα κατέω αυτά )

αυτά δε τα κάνουν ούτε οι στοιχηματικές . Ούτε ακόμα και στα γήπεδα που θέλουν και καλά ονομαστικά εισιτήρια δεν εξετάζουν τον τρόπο που πλήρωσες τόσο ενδελεχώς

Το εισιτηριο που εχεις παραλαβει, γραφει πανω πανω support@radario.co και σου εχει ερθει απο μια εταιρια Radario??

Έχω κάνει attend το συγκεκριμένο event (για το Live της Θεσσαλονίκης) στο Facebook (καθώς και για το live των Dream Theater που διοργανώνει η ίδια εταιρεία.) Προχθές, η Rockin’ The Blues Events έκανε την παρακάτω ανάρτηση τόσο στην FB σελίδα της eventnation, όσο και σε κάθε ένα από τα events ξεχωριστά. Σήμερα που το ξανακοίταξα, όλα τα post έχουν εξαφανιστεί (στα site/events που διαχειρίζεται η Eventation), και το μοναδικό που παραμένει είναι στην σελίδα στο FB της Rockin’ The Blues Events

“Η Rockin’ The Blues Events ανακοινώνει τη διακοπή της συνεργασίας με την εταιρεία Eventation και αποχωρεί από τη διοργάνωση των συναυλιών των Dream Theater,Dimmu Borgir και Lordi στην Ελλάδα.Ευχαριστούμε την Eventation για τη μέχρι τώρα συνεργασία και της ευχόμαστε καλή επιτυχία.”

Γνωρίζει κάποιος τι παίχτηκε? καινούργια πρωτοεμφανιζόμενή εταιρεία από το εξωτερικό, χωρίς τηλέφωνα επικοινωνίας, έτυχε το περιστατικό με το email στον «vassilis7», τώρα αυτή η ανάρτηση από την Rockin’ The Blues Events…. ( η οποία παρεμπίπτοντος έχει διοργανώσει πολλά τίμια live, όπως το tribute στον Rory κάθε χρόνο)

Δεν υπονοώ κάτι, απλά επειδή και εγώ έχω αγοράσει εισιτήρια (από το viva ευτυχώς), έχω κάποιες ανησυχίες με τα όσα διαβάζω….

@vassilis7 το γεγονός ότι έκανες αγορά για το live των DIMMU BORGIR το γνώριζες μονάχα εσύ και η eventnation. Σου ήρθε συγκεκριμένο email που αναφέρετε μόνο το συγκεκριμένο live (και όχι πχ. το live των Lordi ή Dream theatre). Μήπως τελικά το email σου το έστειλε όντως η Eventation και όχι κάποιος scammer?

Και η εταιριά που κάνει process την κάρτα. και η τράπεζα του, o isp κτλ. Κάποιος πιθανος man in the middle hacker ?

Έμαθα προχθές ότι οι ρώσοι τα έσπασαν με την eventnation. Η εταιρεία φυσικά προϋπήρχε, δεν εμφανίστηκε πρώτη φορά στην Ελλάδα, αλλά δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν μία μέρα μάθω ότι το expansion σε χώρες του εξωτερικού ήταν για ξέπλυμα.

eventation = Ρώσσοι. Ενας Έλληνας που συνεργάστηκαν βγήκε απο τη φάση, αλλα ίσως τον θέλανε μόνο για να ανοιξουν την εταιρία και μετα να την πάρουν. H εταιρία που ανοίξανε είναι περυσι με 20.000 κεφάλαιο IKE.
Η όλη υπόθεση περι ξεπλυματός, ξερείς κάτι ή απλά να 'χαμε να λέγαμε; Και με την ίδια λογική που ξέρεις οτι δεν ξεπλένουν 10 άλλες; Εδώ μια εταιριά που έκλεισε, τους είχαν πιάσει με ναρκωτικά σε κάτι “river parties” που ήταν διοργανωτές.

Καλημερα σε ολους.
Λοιπον, υστερα απο διαφορα μειλ και στην eventation αλλα και στην Radario ( εταιρια που ελαβα με μειλ το εισιτηριο και μετα το “περιεργο” μειλ ), ενημερωθηκα οτι αυτες οι 2 εταριες συνεργαζονται μεταξυ τους. Μιλησα και με τους δυο και ενημερωσα οτι φυσικα σε καμια περιπτωση δεν παιζει να στειλω στοιχεια της καρτας μου. Με τα πολλα λοιπον, μου ειπαν απο την radario οτι η πληρωμη προχωρησε κανονικα και οτι δεν θα εχω θεμα με το εισιτηριο.Φυσικα δεν ενημερωθηκα ποτέ αν το στειλανε οι ιδιοι ή ηταν χακαρισμενο.
Εγω το μειλ που ελαβα ηταν ΜΟΝΟ για το εισιτηριο των Dimmu και τιποτ’αλλο.
Οταν εκλεισα το εισιτηριο μεσω του σαιτ της Eventation,μετα μου ηρθε με μειλ το εισιτηριο απο την Radario.
Καλυτερα για να μην εχετε θεμα, οσοι ειναι να κλεισετε,καντε το μεσω viva.
Δεν θεωρω οτι θα εχουμε θεμα,αλλα για καλο και για κακο…

συμβαίνει καμιά φορά με εξωτερικό αν είναι σε άλλο currency (βλ Σουηδία) ΑΛΛΑ ποτέ δεν ζητάνε “scans” απλά σου λένε οτι θέλει 1-2 μέρες εξτρά για να περάσει η όποια αγορά. Το χω πάθει ΔΙΣ αγοράζωντας απο Σουηδία.

5€ λέει παραπάνω στο μπαλκόνι, θυμάται κανείς τετοιο πράγμα σε άλλη συναυλία ? Εγώ σε εκατονταδες συναυλίες που έχω πάει σε clubs, από ροδον μέχρι fuzz, πρώτη φορά βλέπω τετοιο πράγμα.

Πρώτη και τελευταία χρόνια τους με τέτοια καραγκιοζιλικια

Οι Έλληνες που συνεργαζόταν μαζί την έκαναν με ελαφρά.και τον Gontier οι Ρώσοι τον είχανε φέρει. Πάντως παίζει πλυντήριακι αρκετά καλό.

Ούτε καν. Επίσης εχουν απο οτι ακουγά άλλα 5-6 προγραμματισμένα.

Έχει γούστο να διαβάσουμε ότι θα έχει φασαίους στους Dimmu Borgir :sunglasses:

Ξημεροβραδιάζομαι στο Akanthus αλλά δεν περνάω και μια βόλτα από Dimmu να δω πώς είναι μια black συναυλία; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes