Doom κυκλοφορίες

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Πρόσκυνται περισσότερο στο drone/sludge, καλοί στο είδος τους αλλά δύσκολο άκουσμα για έναν παραδοσιακό doomster. Μια αυτιά όμως την αξίζουν 8) [/SIZE][/FONT]

Όπως τα λεει ο Pot. Για τα δεδομενα που κινουνται ομως ειναι σουπερ.

Έχει ακούσει κανείς σας Pod People?

Τσεκάρετε http://www.myspace.com/podpeople

Μην παρασειρθείτε από το πρώτο τραγούδι που βρωμάει Alice In Chains από μακριά.

Ακούστε το Scylla & Charybdis

Τρελο flashback :!:

[CENTER][SIZE=“2”]Monolithe - I[/SIZE]

[SIZE=“2”]Monolithe - II[/SIZE]
[/CENTER]

Funeral doom καταστασεις. Εγγυηση. Αν ειναι να διαλεξετε προτιμηστε αρχικα το πρωτο. Εχουν κι ενα EP που δυστυχως δεν εχει πεσει ακομα στα χερια μου.

το πρωτο δεν ειναι που ναι ενα κομματι ο δισκος?

Γιεα. Και οι δυο δισκοι ειναι στην ουσια 50λεπτα κομματια.

Του εχω ριξει αρκετες ακροασεις και εχω να πω οτι ειναι μαγευτικο.
Αυτη η μπαντα με συναρπαζει καθε φορα.

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Διέρρευσε το ομώνυμο αναμενόμενο ντεμπούτο των Jex Thoth, με επιρροές από Pentagram μέχρι και Jefferson Airplane & γυναικεία φωνητικά. Αν δεν κάνω λάθος το εξώφυλλο είναι δουλειά του Albert Witchfinder των Reverend Bizarre![/SIZE][/FONT]

εχεις καποιο link γι’αυτο φιλε?

Για τσεκαρετε τους Seamount απο τη Γερμανια (ο υπερεπικος τραγουδιστης τους ειναι Καναδος). Yποτονικες μελωδιες που οφειλουν αρκετα στους Candlemass, τους Sabbath αλλα και στο blues feeling των Led Zeppelin. To ντεμπουτο τους διατιθεται ΟΛΟΚΛΗΡΟ για δωρεαν downloading απο το MySpace τους.

Λοιπον. Αποψε ξεθαψα το Tragedies των Funeral. Το εξωφυλλο ειναι απ’ την εκδοση που περιεχει και το ντεμπουτο.

[CENTER]
[/CENTER]

Funeral Doom καταστασεις, σε μελωδικα μονοπατια. Φωνητικα αντρικα & γυνακεια, με τα δευτερα να αποτελουν το τεραστιο ατου. Δινουν απιστευτη ατμοσφαιρα, σε σημειο ριγης. Αν γουσταρετε τετοιες φασεις πιθανοτατα το εχετε ηδη τσεκαρει (:wink: ακα μιλαμε για δισκαρο. Εαν απ’ την αλλη ειστε του πιο παραδοσιακου / λιγοτερο ψυχοβγαλτικου, δε νομιζω να βρειτε οσα ψαχνετε. Try and / or Buy.

μετα την καυλα του νεου virgin black

ερχονται οι mourning beloveth με το νεο τους δισκο A Disease For The Ages

και μας χαριζουν ακομη ενα δισκιο τιμιου και πιστου old school doom\death metal!!!

5 κομματια
8λεπτα το πιο μικρο
13 το πιο μεγαλο
αργα, βαρια, χωρις πληκτρα
μοναχα μεγαλοπρεπη Leads
επιβλητικα brutal φωνητικα
και υμνητικα\θρηνητικα καθαρα φωνητικα

DOOM!!!

Ναι το είχα ακούσει πριν κάμποσο καιρό. Ενδιαφέρων δίσκος

Μιλαει κατευθειαν στην καρδια. :oops: Νταξ, θα ειναι κι αυτο ΔΙΣΚΑΡΑ σα τ’ αλλα τρια.

Καλυτερο κατ εμε το δευτερο (Sullen Sulcus)

Warning - Watching From A Distance (2006)

Δωστε βαση εδω παιδες. Μιλαμε για μια απο τις κορυφαιες doom (και οχι μονo) κυκλοφοριες των 00’s. Πως ομως να το παρουμε χαμπαρι, οταν κυκλοφορει απο μια σχεδον αγνωστη εταιρεια και με ανυπαρκτο promotion? Να ναι καλα o Nemtheanga που το προτεινε στο MySpace του.

Εδω εχουμε πενθιμο, θρηνητικο doom που κιθαριστικα κινειται με βαση τους πιο αργοσυρτους My Dying Bride ρυθμους. Ως εδω καλα αλλα οχι και κατι που θα δικαιολογουσε τετοιον ενθουσιασμο. Εκει που η γη χανεται απο τα ποδια σου ομως και ξαφνικα μεταφερεσαι στα πιο σκοτεινα σου ονειρα, ειναι οταν πρωτοακους τη φωνη του τραγουδιστη Pat Walker (επισης παιζει τις κιθαρες). Η χροια του πραγματικα στοιχειωνει. Αν η φραση “καταθεση ψυχης” επρεπε να περιγραφει με μια φωτογραφια τοτε αυτη θα ηταν του Walker.

Πολλα μπορω να γραψω αλλα οι λεξεις του Nemtheanga τα περικλειουν ολα:

“Ο δισκος αυτος ειναι το μουσικο ισοδυναμο του να σου ξεριζωνουν την καρδια…”

[SIZE=“4”]Warning: Encyclopaedia Metallum Page[/SIZE]

[SIZE=“4”]Warning: MySpace Page[/SIZE]

Το Watching From A Distance που προτεινε ο Κρισπ ειναι φοβερο.
Τρελα φωνητικα και εξαιρετικη doom ατμοσφαιρα.Χωρις να χω ασχοληθει και πολυ με doom,μου αρεσε παρα πολυ.Ακουστε το.

και το Mourning Beloveth μιλαμε σε κολλαει στον τοιχο κανονικα…

Doom και αγιος ο Θεος!
Ειχα ποσταρει εναν δισκο των bongzilla στα stoner, οποτε βαζω αλλον εδω…

Bongzilla - Amerijuanican

Λιγα, μεγαλα και ΚΑΛΑ κομματια.

Electric Wizard - Dopethrone

Bαζω ενδεικτικα αυτον τον δισκο… Δεν ξεχωριζω ευκολα καποιον απο τους Electric Wizard. Funeralopolis το τοπ κομματι του δισκου κατε με. Απο τις αγαπημενες μου μπαντες.

High On Fire- Death Is This Communion

Νταξει υπαρχουν και πιο doom δισκοι αλλα μιλαμε για μακρια απο αλλες μπαντες. Ο συγκεκριμενος δισκος σε καθηλωνει.

Θα θελα να κανω μια ερωτηση παιδες… απο earth τι εχετε να μου προτεινετε;

γαμαει το warning

Ελα να γινομαστε πολλοι! :thumbup: