Dream Theater

Track listing:

  1. False Awakening Suite
    [INDENT] i. Sleep Paralysis
    ii. Night Terrors
    iii. Lucid Dream[/INDENT]
  2. The Enemy Inside
  3. The Looking Glass
  4. Enigma Machine
  5. The Bigger Picture
  6. Behind the Veil
  7. Surrender to Reason
  8. Along for the Ride
  9. Illumination Theory
    [INDENT] i. Paradoxe de la Lumière Noire
    ii. Live, Die, Kill
    iii. The Embracing Circle
    iv. The Pursuit of Truth
    v. Surrender, Trust & Passion[/INDENT]

χρονια πολλα!!!

[B]Προσφέρουν προς download 2πλο CD με ζωντανές ηχογραφήσεις![/B]
http://rockoverdose.gr/news_details.php?id=28354

*1 giga σχεδον με flac αναλυση

Χρόνια πολλά, κατεβάζω το torrent, ευχαριστούμε!

Τσεκάρετε κι αυτό εάν ενδιαφέρεστε, είναι το τζαμάρισμα που έκαναν στην οντισιόν με τον Mangini, έχει μερικά ωραία μέρη νομίζω http://www.youtube.com/watch?v=1tZ-go2CXqo

…καλό δωράκι:):!:

Ενταξει τα ειδαμε ολα, οι Theater επαιξαν Space Dye Vest ζωντανα! Αναμενουμε βιντεο, οι πληροφοριες λενε πως δεν το γαμησε ο Rudess, that’s good.

σε είδα χθες στο dt forum xaxaxa. συνολικά αυτό που έγινε χθες ήταν ιστορικό και φαίνεται ότι αυτή η περιοδεία θα είναι από αυτές που δεν θα την ξεχάσουμε ποτε. σε λιγότερο από μηνα θα είμαι στο Λονδίνο να τους δω και ήδη μετά τα χθεσινά έχω λιώσει!!!

μπράβο τους που ξαναεπαιξαν όλα αυτά τα ιστορικά τραγούδια.

ΥΓ γελάει ο κόσμος, που στο φόρουμ παρακολουθούσε κάποια στιγμή ο Portnoy το τι συμβαίνει!!

Space Dye Vest???!!!
Για ρίχτε κανά σετλιστ να δακρύσουν μέχρι και οι αφίσες των DT.

www.setlist.fm/setlist/dream-theater/2014/coliseu-do-porto-oporto-portugal-3bc58c50.html

Wow. Space Dye Vest live. Γενικά έχει πολλά καλούδια το setlist. Ο Portnoy θα πρέπει να εκνευρίστηκε πολύ χθες! :stuck_out_tongue:

Να αναμένουμε live DVD και web download με ακυκλοφόρητα live και από αυτή την περιοδεία; :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ρε μάγκες, έχει δει κανείς την κυκλοφορία του Bluray από το Luna Park; Μόνο σε μένα φαίνεται ότι η εικόνα είναι άσχημη για τα δεδομένα του 2013 και του budget των Theater; Π.χ. το συγκρίνω με το Bluray των Anathema, που λογικά έγινε με πολύ μικρότερο budget, και η εικόνα είναι μέρα με τη νύχτα…

Ζημιά.-

Άντε ρίχτε κι ένα reunion και γίναμε.

Εγώ σαν αποστασιοποιημένος και (λίγο ζηλιάρης, ΟΚ) πάντως, πέραν της προφανούς καύλας για το τυχερό κοινό, εκλαμβάνω το να παίξουν το Space Dye Vest σαν κίνηση πυροτέχνημα/μάρκετινγκ και λίγο ξεφτίλα. Δηλαδή ΤΙ άλλαξε τώρα και το παίζουν, απελευθερώθηκαν συναισθηματικά; Έληξε η περίοδος θρήνου για την αποχώρηση του Κέβιν; Τους έπρηζε ο Portnoy να μην το παίζουν και τώρα μετά από λίγα χρόνια χωρίς Μάικ βρήκαν το θάρρος τους;

Μου αφήνει κακή γεύση πάντως αυτό το line-up να παίζει αυτό το κομμάτι. Στα παπάρια σας ο ελιτισμός μου (δεν τον χαίρομαι) αλλά αυτό μου ήρθε αυθόρμητα όταν το διάβασα. Αυτό το κομμάτι θα έπρεπε να το παίξει ο Κέβιν πρώτη φορά, κι ας ήταν για τα φράγκα σε ένα ριγιούνιον στα 80 τους.

Το είχε παίξει και ο Rudess με τον LaBrie σε ένα άλλο live, που ήταν κυρίως σε κομμάτια στο πιάνο.
Γενικά δεν το βρίσκω κακό, δεδομένης και της 20ης επετείου του Awake, εξάλλου στο δευτερο μέρος της συναυλίας έπαιξαν το μισό δίσκο.

Ο Moore είναι δεδομένο ότι δεν θα παίξει ποτε με τους DT, ακόμη και αν ψωμολυσσάει. Oπότε τι, να μην παιχτεί ποτέ;

Προσωπικά το χάρηκα, και περιμένω να δώ και κανένα βίντεο να δώ πως το απέδωσαν.

Δεν έχω καμία σοβαρή αντίρρηση, είναι συναισθηματικό το argument πρωτίστως. Αλλά παραμένει το ερώτημα: τι άλλαξε τώρα;

Αυτό με τον Rudess/Λατυρί δεν το ήξερα, αυτό παίζει να με χάλαγε κιόλας, η πρώτη λάιβ εκτέλεση αυτού του κομματιού να γίνεται ειδικά από αυτούς τους δύο.

Δεδομένο δεν είναι τίποτα. Δεν ξέρω παρασκήνια, ξέρω ότι την είδε εντελώς αλλιώς ο Κέβιν μουσικά και δεν γούσταρε και έφυγε, υπάρχει και ίντριγκα από πίσω; Όπως και να’χει, ποτέ μην λες ποτέ, αυτό ξέρω εγώ.

Κατά τα άλλα ναι, αν ρωτάς εμένα, να μην παιζόταν ποτέ, ας υπάρχει και ένας μύθος πού και πού. Φαντάσου να έλεγαν οι Maiden πρώτη φορά το Alexander the Great με τον Blaze ας πούμε (και δεν εννοώ το τεχνικό σφάξιμο προφανώς, δεν νομίζω ο Rudess να έχει θέμα!). Κάπως έτσι.

πολλα, κυριως υποκειμενικα για τους fans. εγω ας πουμε ζω με αυτο το ονειρο απο το 1994 και ειμαι λιγοτερο απο μηνα πριν το δω να γινεται πραγματικοτητα, σημερα μου εχει αλλαξει την μερα!!! ειναι μια απαιτηση - επιθυμια χιλιαδων fans!!! ειναι η συναισθηματικη φορτηση που δημιουργει το εν λογο κομματι, ειναι πολλα. ενταξει δεν θα ερθει η… αναπτυξη μετα απο αυτο, αλλα ιστορικα για το συγκροτημα ειναι κατι μεγαλο!!

Ας λιποθυμήσουμε ομαδικά…
http://www.youtube.com/watch?v=bUp6x307sOA

20 χρονια όνειρα!!! 20 χρονια προσδοκίας!!! 20 χρονια δάκρυα!!! 20 χρονια ποθος!!! σε λιγότερο από μηνα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!! ΝΕΜΕΣΙΣ… ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

14/2 Λονδίνο…

επειδη το 1ο λινκ δεν υπαρχει πλεον… http://www.youtube.com/watch?v=yj1PtXospXI Αν και θα ηθελα 2 αλλους στα τυμπανα και στα πληκτρα μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη εκτελεση…

Εντάξει, δύσκολο να ξαναγυρίσει ο Moore στους Dream Theater. Σύμφωνα με μια συνέντευξη του Ray Alder, νομίζω, ο Moore πλέον έχει γυρίσει στην Αμερική και σπουδάζει για να γίνει …γιατρός.

Παιδιά για τον Moore μην το συζητάτε, μακάρι να βγώ λάθος, αλλά το θεωρώ τρομερά απίθανο. Όσες φορές προσπάθησαν να τον προσεγγίσουν έστω και για κάτι επετειακό, (όπως και για το βιβλίο-βιογραφία) είναι κάθετα αρνητικός.

Τους έχει αφήσει πίσω του για τα καλά, και γενικά φημίζεται και για την ξεροκεφαλιά του, οπότε ας μην κάνουμε όνειρα.