Αγαπημένος Drummer

καλα το γελιο που εριξα εγω να δεις…δηλαδη θεωρεις οτι αυτοι οι drummer ειναι ανωτεροι του paice??#-o
φιλε μου δεν ξερω αν ασχολεισαι με drums,η αν κρινεις μονο κ μονο απο το τι σου φαινεται πιο δυσκολο στο αυτι…αλλα το ενα απο το αλλο εχει μεγαλη διαφορα πιστεψε με…ο paice σε τεχνικη και φαντασια ειναι χιλιομετρα μπροστα απο ους περισσοτερους που εγραψες…(για τον Bill Bruford συμφωνω ηταν εξαιρετος)
δηλαδη εδω που τα λεμε αν πεις στον Mike Portnoy οτι γελας με τον paice μαλλον ο ιδιος θα σε κραξει:p
προσωπικα τον θεωρω κορυφαιο γιατι αυτος και ο cozy powell μπορουσαν να μπολιασουν και συναισθηματα ειτε βαρβαρα -δυναμικα ειτε μελαγχολικα στο παιξιμο τους και δεν ακουγοταν ποτε απλα σαν συνοδευτικα(ρομποτ )οργανα-μια παγιδα που εχουν πεσει πολυ μεγαλοι τυμπανιστες κατα καιρους

John Bonham.Καλυτερα : Achilles Last Stand,When The Levee Breaks,Rock And Roll,Kashmir,Good Times Bad Times,Houses Of The Holy,Hots On For Nowhere,Nobody’s Fault But Mine,In The Evening και φυσικα Moby Dick

http://www.youtube.com/watch?v=lkymn83webk
Respect

Ελπίζω να μην έχετε ξεχάσει τους :
Gene Hoglan (απο Dark Angel,Death,Strapping Young Lad και αλλους)
και τον Pete Sandoval(απο Morbid Angel και Terrorizer) και τον Gavin Harrison των Porcupine Tree.

Ναι αυτο ακριβως εννοω!!!δεν εχει να κανει με το αν σε τρελαινει το παιξημο του Paice… κ εμενα μ’αρεσει πολυ! εως παρα πολυ…δε το περιμενες αυτο με αυτα που λεω παραπανω ε???

απλως δεν ειναι και απο τους WOW drummer.πως να το κανουμε…υπαρχουν αλοι κ αλλοι που παιζουν εντερα κ εχουν τρελες ιδεες μεσα στα κομματια.ο Paice δεν εχει…ισως δε κολουσε στους purple αλλο παιξημο.ισως δε το χε μεσαα του.

o Gavin Harrison px στους Porcupine Tree ειναι μεγαθηριο!!! οχι λογο πολυπλοκοτητας κ δυσκολιας αυτων τπου παιζει…λογω ιδεων κ σκεψης!αυτοι ειναι οι καλοι drummer!

πανε ρε να ακουσεις του τρεις πρωτους δισκους των deep purple κ μετα ελα να με πεις για δραμς!:wink: :stuck_out_tongue:

γιαυτο ο paice ειναι ισως ο κορυφαιος και εχει προσφερει και συνθετικα ποσοι αραγε ωτραμερ το κανουν αυτο…ενταξει γνωμη σου βεβαια,αλλα αν θεωρεις οτι ο paice δεν κολλουσε στους purple μαλλον εχεις κατι μαζι του δεν εξηγητε αλλιως!!ο ανθρωπος εχει παιξει απο ψυχεδελεια,μπλουζ,τζαζ μεχρι speedαριστα μεταλ,
εδω εγραψες για τον ward…ο οποιος οντως ειχε μια σπιρταδα μεχρι το 73οχι οτι ηταν κ πρωτοπορος κ μαρεσει κ εμενα αρκετα ομως…αλλα απο εκει κ περα εντελως τυπικο παιξιμο.

Ένας γύφτος σ’ενα γάμο στην Έδεσσα, μια μπότα με ένα ride απο πάνω, ένα ταμπούρο στο πάτωμα, και δύο βίτσες στα χερια. Δέ λέω τίποτες άλλο. :blink:

:lol:

:lol: #-o

Cozy Powell…

μα που ειπα πως δε κολαει ο paice στους purple?? ειπα ισως δεν κολουσε στους purple αλλο παιξημο.
και τωρα μη λεμε τον drummer της αγαπημενης μας μπαντας οτι ειναι κ θεος…ας ειμαστε καπως αντικειμενικοι.

τι αντικειμενικοι βρε camelspotter αγορι μου???o καθενας εδω μεσα μιλαει με βαση το προσωπικο του γουστο και τις προσωπικες του εμπειριες…οτιδηποτε λεμε εδω μεσα ειναι υποκειμενικο…

π.χ. το παιξιμο του drummer των dream theater μπορει εσυ να το θεωρεις κορυφαιο,αλλα καποιος αλλος αψυχο…(εμενα προσωπικα μ αρεσει αρκετα)_σε ποιον να δωσω απολυτο δικιο???

τελος παντων στο θεμα…brian downey των thin lizzy…o ποιο αδικημενος drummer…θεος…

οσο μπορουμε…οσο μπορεις να εισαι εσυ ειμαι κ εγω,κοιτα ας πουμε δν θα πω ποτε οτι ο glover πχ ειναι ο καλυτερος μπασιστας ever!ωστοσω απο τους purple θεωρω οτι paice lord blackmore ηταν εξαιρετοι μουσικοι ο καθενας σαυτο που εκανε,μπορει σε καποιους να μην αρεσουνε τοσο,και εμενα μπορει να μην μου αρεσει η σοκολατα αυτο δεν παει να πει οτι ο παυλιδης δεν κανει απο τις καλυτερες8O απιστευτο παραδειγμα με εντυπωσιασα:-s

με τυχαια σειρα
Bill Ward
Lars Ulrich
Joey Jordison
Ian Paice
Dave Lombardo
Hellhammer
αυτοι νομιζω…

:-k :lol:
st.anger rulez:p

ενταξει ποιος επαιξε εκει?:roll:
ειναι πολυ καλος ρε συ δεν χωραει αμφισβητηση…

Ναι ρε καλος ειναι ο lars,χιουμορ εκανα.:stuck_out_tongue:

παντως ακουσα αρκετες φορες την συναυλια στο Rockwave και μου φανηκε καπως να βαζει πολυ σαλτσα μεσα στα κομματια…

o lars επαιζε ωραια μεχρι και το Metallica

δε πιστευω πως ειναι σωστο να τον κρινουμε τωρα.τωρα ειναι 10κατι χρονια μεγαλυτερος κ μπορει να εκανε κ καταχρησεις…

παντος στα αλμπουμ επαιζε απιστευτα τυμπανα κ αλλος δε θα επαιζε ετσι στην θεση του.και στην τελικη αυτο ειναι που μετραει για μενα σε εναν ντραμερ.να σου τραβαει την προσοχη με αυτα που κανει.και δεν ειναι κ πολλοι αυτοι που το κανουν αυτο.οι περισσοτεροι παιζουν νορμαλ πραγματα που θα σκεφτονταν πολλοι.

Eμενα στο live της Αθηνας μου φανηκε οτι ειχε πολυ ωραια γυρισματα και πειραματιζεται πολυ περισσοτερο απο οτι παλιοτερα.Ετσι οπως τον ακουσα μεσα στο Terra Vibe ομως,στο One δεν πρεπει να επαιξε πανω απο 4-5 φορες σωστα την 2καση στο σημειο που χωνει…

Κρινοντας απο τα βιντεακια πιστευω οτι στην καλυτερη φορμα ηταν το 92-93…Απιστευτη φυσικη κατασταση!Απο εκει και περα πρεπει να παρατησε τις ασκησεις του…
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=e-BZE-lsruw

Ωραία γυρίσματα? Πειραματισμούς? Για ποιόν μιλάμε? :-k