Αγαπημένος Drummer

Xαχα! Ε ο άλλος μου λέει Buddy Rich που δεν είναι καν άνθρωπος, ο δάσκαλος σε πείραξε? :stuck_out_tongue:

Αντε να αναφερουμε μερικους…οι δικοι μου αγαπημενοι λοιπον ειναι οι εξης:

Neil peart(rush)-πρωτος και καλυτερος…ο κορυφαιος ντραμερ ολων των εποχων, κατ έμε καλυτερος και απο τον μποναμ, εκανε το ντραμινγκ επιστημη!!!εκτος απο τεραστιος ντραμερ, ειναι και τεραστιος ανθρωπος…για οσους δεν το ξερουν,εχασε την γυναικα του και την μοναχοκορη του μεσα σε ενα χρονο στα μεσα της δεκαετιας του 90, εκανε δυο χρονια να πιασει μπαγκετες, και οχι μονο επεστρεψε, αλλα επεστρεψε καλυτερος απο ποτε…ανυπερβλητος!!!
Keith moon(the who)-εκπληκτικος, ανεπαναληπτος,αχτυπητο διδυμο με τον επισης κορυφαιο μπασιστα john enthwistle στους who…απο οσο ξερω, ηταν ο πρωτος που επαιξε σολο ντραμς(μπορει να ειμαι και λαθος)…μαζι με τον μποναμ μοιραζονται κατ΄εμε την δευτερη θεση!!!
roger taylor(queen)-μεσα στους κορυφαιους…εχει παιξει ολα τα ειδη μουσικης με τους queen, και το εχει κανει απιστευτα…πολυ υποτιμημενος!!!

  • john bonham(zeppelin)-νταξει, το α και το ω των ντραμερς…αυτος και ο moon επηρεασαν οσο κανενας αλλος ντραμερ την ροκ μουσικη!!!
  • mike portnoy(dream theater)-τους εχω ακουσει ελαχιστα, δεν τους παω ιδιαιτερα, παρολα αυτα ο μαικ ειναι θεος,πραγματικα νομιζεις οτι εχει πεντε χερια, τρομερα γρηγορος!!!
    -mcbrain(iron maiden)- to ντραμινγκ ειναι το πιο χαρακτηριστικο οργανο στα τραγουδια των maiden…αυτο τα λεει ολα…για μενα η μοναδικοτητα του ηχου τους προερχεται απο αυτον!!!

Κοιταξτε ρε τι καθισα και εγραψα στις τρεις το βραδυ…Και γω ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ειμαι!!!:smiley: :smiley: :smiley:

Νeil Peart. Τίποτα άλλο. Ο τύπος είναι σε άλλη διάσταση. Η τέχνη και η ευφυία σε πακέτο σου ενός. Και να μην αναφέρουμε (που το αναφέραμε) ότι είναι και ο στιχουργός ενός από τα μεγαλύτερα γκρουπ του πλανήτη για τριαντατόσα χρόνια. Και συγγραφέας και δεν ξέρω γω τι άλλο. Θεός…
Μετά μπορείτε να βάλετε όποιους θέλετε. Χωράνε πολλοί καλοί…

8O8O8O8O8O8O

Μόλις είδα ένα βίντεο του Buddy Rich που αναφέρθηκε από δύο προσφιλείς μου συμφορουμίτες και ψάχνω το σαγόνι μου, όποιος το βρει ας με ειδοποιήσει…

Ντρέπομαι που το λέω όμως, αλλά ως αδιόρθωτος κάφρος θέλω ο ντράμερ μου να’ χει και γερά πόδια και όχι μόνο χέρια… :tomato:

Εντάξει, ο Buddy Rich όντως βασιζόταν στα χέρια του κυρίως, αλλά και τα πόδια του δεν πήγαιναν πίσω :slight_smile:

Δες άλλον έναν: Jojo Mayer.

Και για τους φαν του D’n’B: ΚJ Sawka

για εμενα την πρωτη θεση στους αγαπημενους μου drummers την μοιραζονται τρεις.ο roger taylor που μπορει να μην ηταν ο κορυφαιος αλλα ειχε το συναισθημα ηταν γρηγορος επαιξε σχεδον ολα τα μουσικα ειδη και ειναι απο τους λιγους που μπορουσαν να τρραγουδαν και να παιζουν συγχρονως.επισης ο paice.εκανε τεραστια καριερα με τους purple εχει απιστευτη τεχνικη και ακομη και τωρα σπερνει.και τελοσ nicko mcbrain τα ντραμς του στους maiden γραψαν ιστορια.και θα συμφωνησω με εναν προλαλησαντα οτι τα ντραμς ειναι το πιο χαρακτηριστηκο οργανο στους maiden

ΚΟΖΥ ΑΠ ΓΙΟΡ ΑΣ!!!

Οταν αρχισεις να ακους σοβαρη μουσικη,χτυπα ενα τλεφωνο να σου πω 2-3 πραματα…:p:p:lol::lol:

οντως,buddy rich,απλα δεν παιζεται…γερα ποδια εχουν ολοι…αλλα λιγοι εχουν και τα δυο…και σιγουρα αυτοι,δεν παιζουν μεταλ…:pνταξ,μην τρελαθουν ολοι οι metalheads…,το ειπα μονο κ μονο για να κανω πλακα στον αδερφο γρακχο…:lol::lol:

Aρχίσαμεεεε… :roll: [-X

chad smith8)

Aγαπημένος μου δεν είναι αλλά θεός.Billy Cobham!!!

Τεράστιος! 8)

Bασικά άκουγα το Spectrum και…καταλαβαίνεις!

Steve Shelton απο Confessor ειναι καλος

gene hoglan
sean reinert
mike portnoy
daniel andersson

θα πω τον Tommy Lee αντε επειδη ειναι Ελληνας!!!:D:p8)

Που παίζει τούτος?

Nομίζω,χωρίς να είμαι ο καταλληλότερος να απαντήσω,Αt the Gates,The haunted,Cradle of filth,ίσως και αλλού…

Αυτός είναι ο Erlandsson και είναι όντως πολύ καλός.
Ο Andersson ποιός είναι :frowning:

John Bonham :respect:
+
Dave Grohl