Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Εγώ σποραδικά. Αν θες λεπτομέρειες μπορώ να ρωτήσω τη μαμά μου. :stuck_out_tongue:

Καλή ήταν απ’ όσο είχα δει, μυστήριο και έτσι.

είδα το into the wild…

Γενικά πολύ ωραία ταινία. Βέβαια από κατι θεικά σχόλια φίλων περίμενα το κάτι παραπάνω…Ωστόσο ήταν πραγματικα καλή ταινία…

Μ’ άρεσε πάρα πολύ που στο τέλος κατάλαβε ότι είχε κάνει λάθος, συμφώνησα πάρα πολύ στο τελικό του συμπέρασμα, αλλά λυπήθηκα πολύ που τελικά πέθανε…

Συγκινήθηκα πάρα πολύ με τον πάππου που ήθελε να τον υοθετήσει

Κούρασε αμυδρά λίγο μετά τη μέση

Δείτε τη αν δεν την έχετε δει! Είναι αληθινή ιστορία

Ναι αλλά αν δεν είχε κάνει το ταξίδι, δεν θα το καταλάβαινε ποτέ αυτό. Εκεί κρύβεται όλη η μαγεία!

Nαι πράγματι, έτσι είναι! Εννοείται αυτό…

Ουσιαστικά λυπήθηκα που θελημένα/αθελά του στεναχώρησε κάποιους ανθρώπους και δεν μπόρεσε ποτέ να επανορθώσει…

Ρε παιδιά που κάνει λάθος ?

Στο τέλος λέει πεντακάθαρα ότι αν είχε προσποιηθεί και έμενε στην οικογένεια του σαν να μην συνέβαινε τίποτα, σαν να μην ήταν ποτέ προβληματική και ακατάλληλη να τον διαμορφώσει ώς άνθρωπο και έπεφτε στην αγκαλιά τους, θα έβλεπε τον καθαρό ουρανό και τον ήλιο όπως τον είδε λίγο πριν ξεψυχήσει?? στην εικόνα που αγκαλιάζει τους γονείς του ο ουρανός καλύπτεται απο μαύρα σύννεφα…πεντακάθαρα υπερασπίζεται της επιλογής του και τελικά της θυσίας του…το μόνο που αμφισβητει είναι η μοναξιά του στο happiness in only real when shared…

Εγω για αυτό ακριβώς μιλάω λέγοντας λάθος, και συμφωνώ πάρα πολύ με την διαπίστωση του αυτή…

Τώρα για την επιλογή του να αποχωριστεί την οικογένεια του, απ’ τη στιγμη που ήξερε/ενιώθε ότι αν παρέμενε δεν θα’ ταν ευτιχισμένος, είμαι μαζί του

Τις προαλλες είδα το The Orphan, και τη βρήκα πάρα πολύ καλή ταινία.

Η εξηγηση που εδωσαν στο τελος για την Esther, την κανει να ξεχωριζει απο αλλες ταινιες του ειδους, θα ηταν βαρετο να εχουμε να κανουμε με ενα ακομη παιδακι του Σατανα :expressionless:

Επισης, είδα επιτελους το 1ο και το 2ο μέρος του Νονου. Ταινιαρες απλα :smiley:
Προσωπικά, προτιμω τη δευτερη ταινια. Ρισπεκτ και τα ρεστα σε Πατσινο, Μπραντο, και -στην αδυναμια μου- Ρομπερτ Ντε Νιρο.

TAKING WOODSTOCK

Κούραση…μεγάααααλη κούραση…
Το περίμενα πιο ζωντανό,πιο γρήγορο,πιο μουσικό,αλλά τελικά το αποτέλεσμα ήταν κουραστικό,άνευρο και βαρετό…

Sherlock Holmes επιτελους

ενας απο τους πιο αγαπημενους μου λογοτεχνικους ηρωες, που μαλλον υπεστει ενα χολυγουντιανο ληφτινγκ, το οποιο παρμαορφωσε την εικονα, αλλα νταξει, μια ταινια ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ χολμς ίσως θα ηταν λιγο βαρετη και μονοτονη. Οπως πχ αυτες του BBC που εχουν την καλιτιλα τους αλλα κουραζουν.

Δεν ηταν ο σερλοκ χολμς που αγαπω, γιατι περα απο το γεγονος πως ηταν Μποντ, Σερλοκ Μποντ, δεν μου εδειξε ιδιαιτερα την αυτοκαταστροφικη πλευρα του Σερλοκ που ηταν απο τα πιο ενδιαφεροντα σημεια στα βιβλια.

Καταλαβαινω ομως την αναγκη να μπλοκμπαστεριαστει και δεν το κατακρινω, και σε γενικες γραμμες ηταν πολυ καλη ταινια, αψογο καστ, εκτος του Λεστραντ, και ο Νταουνη Τζ ηταν αψογος. Επισης, τον Γουατσον τον ειχα για στο μυαλο μου πολυ πιο αδρανη/κοτα/χοντρος αλλα νταξει, στα πλαισια του τρομερου διδυμου κλπ επρεπε να ειναι ο Ρομπιν της καταστασης…

Και η ατμοσφαιρα καλη, και το σαουντρακ και τα εφφε επισης. Πολυ ομορφα σε γενικα πλαισια. Διαγραφεται και σηκουελ στον οριζοντα, με τον μπανταςς Μοριαρτι, καλη φαση θαρρω, αλλα θεθαλα ενα ρημεηκ του σκυλιου των Μπασκερβιλλ που μαλλον ειναι στις τοπ 3 ιστοριες που αγαπω, γενικα.

πς, εχει συζητηθει πουθενα στο φορουμ εκτενεστερα; θαθελα να δω αποψεις, κυριως λουπεν :stuck_out_tongue:

Και εγώ το είδα, και συμφωνώ πάνω κάτω μαζί σου. ξεφεύγει αυτό που έχουμε στο μυαλό μας ως Sherlock Holmes. Βέβαια ο Ρόμπερτ ήταν άψογος, δε το περίμενα έτσι. Εφφέ και μουσική ωραία. Brad Pitt στο ρόλο του Μοριάρτι όπως έχω διαβάσει, και δεν με χαλάει καθόλου…
Η Rachel McAdams ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ…ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ…


Now playing: Poem - Traitor
via FoxyTunes

Ίσως να φταίει και η διαθεσή μου σήμερα που είναι ψιλό/χοντρό χάλια…αλλά έριξα πολύ κλάμα…μου άρεσε τρομερά…δεν ξέρω,ίσως αν το δω με άλλη διάθεση να μου φανεί αλλιώς…αλλά σήμερα το λάτρεψα… :slight_smile:

Έχει τη βασική ερώτηση που πρέπει να κάνουμε κάθε μέρα στον εαυτό μας και στους γύρω μας…
ARE YOU HAPPY???

Τα παιδικα χρονια του Ιβαν και αμεσως μετα Planet terror. Τις ειχε η τηλεοραση. Δεν συνιστω τον συνδιασμο αλλα οι ταινιες τα 'σπασαν.

Ξανά και ξανά την ταινία ‘‘Ο Εξορκισμός Της Έμιλι Ρόουζ’’:):!:

Funny People: Ο σκηνοθέτης Judd Apatow αποφάσισε να το γυρίσει στα δράματα (με κωμικά στοιχεία). Το αποτέλεσμα είναι εντελώς απάλευτο. Προσωπικά άντεξα να δω μονο 1 ωρα πριν πατήσω το stop. Ακυρα αστεία, τραγική δραματουργία. Όποιος την δει ολοκληρη (σχεδόν 2.5 ωρες) είναι ήρωας.

Μπέρδεμα ταινίας με “πραγματικά” (???) γεγονότα…κάπως καλά το ξεκίνησε αλλά αποδείχτηκε πολύ μέτριο…
Σε όσους αρέσουν ταινίες με θεωρίες συνομοσίας περι εξωγήινων ας το δουν,περνάει η ώρα…αλλά καλύτερα θα ήταν να βάλετε να δείτε x-files series…θα περάσει καλύτερα η ώρα… :p:p:p

Αυτός είμαι εγώ! Κακή ταινία πραγματικά! Άνευρη, επιτηδευμένη ψευτοδραματίλα και τραγικά κωμικά στοιχεία.

Moλις τελειωσε στο dvd το ‘‘blair witch project’’.Αρκετα καλη ταινια.Οχι κατι το φανταστικο αλλα καλη…

The Story of the Weeping Camel, όμορφο

Α serious man των Κοεν.πολυ καλη ταινια,ευαισθητη και διδακτικη :slight_smile: Σειρα εχει το up in the air :stuck_out_tongue:

The Boat That Rocked
7/10 :stuck_out_tongue: