Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

μαλακιουλα θα το ελεγα εγω:p

Από το Lady Vengeance είναι τουλάχιστον καλύτερο, ή να μην επιχειρήσω καν?

Δεν το εχω δει…Κουραζει παντως σε αρκετα σημεια ειναι η αληθεια.

Κριμα και πιστευα οτι μπορει να ειναι καλο…

Για δευτερη φορα…

Περαν του οτι η γνωμη μου δεν αλλαξε,ειναι στο φιναλε πραγματικα κριμα,τετοιες ταινιες να τρωνε τοσο σπρωξιμο,προωθηση κτλ,ενω αλλοι σκηνοθετες ιδιου υφους,κυριολεκτικα ‘κεντανε’ και με λιγη παραπανω βοηθεια,θα καναν παπαδες,και να μενουν στην αφανεια ή στην ψαθα…

Και παλι,εξαιρουμενου του πρωτου μερους,η ταινια ειναι πολυ κακη…εκανα 2-3 παυσεις για χαζεμα,κατουρημα,φαι μεχρι να το τελειωσω ξανα…

Αμπαλος :lol:

βλεπω Spartacus,ειμαι στο 7 και ετοιμαζω ποστ αποθεωσης μολις ληξει,ΣΚΑΣΕ:p

Σκάω. Mα το καυλί του Δία. :stuck_out_tongue:

Είδα για δεύτερη φορά το V for Vendetta, αυτή τη φορά έχοντας διαβάσει και το graphic novel. Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα αρκετά.
Σε καμία περίπτωση δεν πιάνει την αποπνικτική ατμόσφαιρα του βιβλίου, οι χαρακτήρες έχουν μεγάλες διαφορές και πουθενά το όνομα του Alan Moore.
Τι έχει γίνει? Την έχει αποκηρύξει?

Χα. Αν και η συγκεκριμένη ταινία μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω, ο Ταραντίνο γενικά ποτέ δεν μου έκανε κλικ, πάντα τον θεωρούσα φοβερά υπερτιμημένο σκηνοθέτη. Συμφωνώ σε αυτο που είπες (με μπολτ) αν και δεν ξέρω τι γνωμη σου για τις υπόλοιπες ταινίες του.

Εμενα ούτε το Pulp fiction δεν μου είχει αρέσει και τόσο και ειδικά στο grindhouse ο rodrigues τον έφαγε λάχανο με την δική του ταινία κατα την γνώμη μου. Πάντως το Inglorious μαζι με το Reservoir Dogs είναι οι 2 μοναδικές ταινίες του που μου αρέσουν.

Θα μπορούσα να επεκταθώ λίγο παραπάνω στο θέμα αλλα θα ξεκινήσω μεγάλη κουβέντα και 1) η σύνδεση μου τον παίρνει άγρια σήμερα 2) βαριέμαι :stuck_out_tongue:

Εγω γενικα τον παω τρελα τον Ταραντινο και μου αρεσε παρα πολυ το Inglourious Basterds… Ωραιοι κλασικοι διαλογοι Ταραντινο, χιουμορ Ταραντινο, καλες ερμηνειες, ειδικα απο Brad Pitt και φυσικα απο Christoph Waltz… Επαιζε φοβερα. Και γενικα σαν θεματολογια, πλοκη, σεναριο, σκηνοθεσια μου αρεσε πολυ… Γουστα ειναι αυτα ομως.

Έχει το ‘‘Πράσινο Μίλι’’ , απόψε και νατό’χει δει κανείς, μια χαρά για Παρασκευόβραδο:):!:

μετα το Πράσινο Μίλι στο σταρ εχει ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΟΥ ΙΣΤΓΟΥΙΚ και μετα απο αυτο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ: Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ

και στον αλφα εχει το Ι ΑΜ SAM

Ε, τα πατάει όλα χάμω λέμε!

Όντως:):!:

Είδα μόλις αυτό εδώ:

Πραγματικά αφού τελειώνουν αυτές οι ταινίες απορώ γιατί κάθομαι και τις βλέπω…

Για τον κώλο της J-Lo?

ειδα χθες daybreakers και καπάκια shutter island…
το πρώτο ήταν καλό για να περνάει η ώρα,ούτε βαρέθηκα,ούτε ξετρελάθηκα απλά καλό

στο δεύτερο μ’άρεσε πάρα πολύ όλη η ατμόσφαιρα και η φωτογραφία της ταινιας και οντικαπριο παιζει ωραια κτλ κτλ και αν και έχουμε δει τόσες πολλες ταινιές πραγμα που νομίζω οτι μας κάνει όλους να υποπτευθούμε το τέλος…ωραίο ήταν στο σύνολο!!

δεν εννοεις ολα τα hellraiser…

Ειδα αυτες τις μερες τα εξης. Το Crazy Heart με τον[SIZE=“4”] ΘΕΟ[/SIZE] Jeff Bridges :respect:(οποιος δεν εχει δει το The Big Lebowski, να σπευσει…) και μου αρεσε αρκετα.

Η υποθεση εχει να κανει με εναν ξεπεσμενο country μουσικο, που η ζωη του παει κατα διαολου, αλλα γνωριζει μια γυναικα και του δινει νοημα να προσπαθησει να φτιαξει τα πραγματα. Ο Jeff Bridges πηρε και Οσκαρ Α’ αντρικου ρολου και πραγματικα παιζει παρα πολυ καλα…

Επισης χτες ειδα το Twilight και το New Moon, το 2ο μερος…

Ενταξει, κυριως για κοπελες ειναι αυτες οι ταινιες, αλλα τουλαχιστον δεν με κουρασαν παρα πολυ. Απλα δινουν υπερβολικα πολυ εμφαση στο ερωτικο της ιστοριας… Ηθελα να τις δω παντως, γιατι γουσταρω τα βαμπιρ… Ειχαν και καποιες ενδιαφερουσες σκηνες μαχης, κυριως το 2…