Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Είναι από τις ταινίες που δοκιμάζουν τις αντοχές σου? σε φάση τί κατάφερα πάλι να δω? :smile:

Ναι τις δοκιμαζει. Εχει αγχωτικη σκηνοθεσια. Δεν εχεις ποτε χωρο να αναπνευσεις. Πολλες πληροφοριες σε καθε σκηνη. Ειναι και τα ρωσικα περιεργα. Εγω θα σου λεγα να το ξεκινησεις και βλεπεις. Οπτικα ειναι κατι που πρεπει να τσεκαρεις

Τέλεια τότε…τελευταία ταινία που με άγχωσε απίστευτα είναι το begotten και από τότε ψάχνω την επόμενη πρόκληση :smile:

Τρεις ώρες ρε;

Εμπειρια ζωης. Δεν προκειτε να την ξεχασεις αυτη την ταινια :stuck_out_tongue:

To Pontypool…πολυ ενδιαφερον ταινια για τους λατρεις των zombie https://www.youtube.com/watch?v=Ehq2a8lum_4&feature=youtu.be


Προχτες ειδα αυτο το υπεροχο διαμαντι το οποιο απορω πως δεν ειχα δει τοσα χρονια

Eξαιρετικο σκοτεινο ντετεκτιβοθριλερ με φοβερη ατμοσφαιρα. Σε σημεια μου θυμησε και True Detective. Λουιζιανα και αποκρυφισμος. Φοβερη σκηνοθεσια απο τον Αλαν Παρκερ με πολλες λεπτομερειες που κανουν την διαφορα. Σε σημεια με παρεπεμπε στο Jacobs Ladder απο τον ιδιο σκηνοθετη.

6 Likes

Αλαν Παρκερ υπέροχος,η πρώτη του ταινία που με είχε στιγματίσει ήταν

3 Likes

Πολλες δυνατες ταινιες

3 Likes

Το jacobs ladder ειναι του Adrian Lyne ο οποιος βεβαια ποτε στην καριερα του δεν εφτασε ξανα σε τετοια επιπεδα εμπνευσης.

3 Likes

Σωστος. Παω να βρω τον φιλο που το βλεπαμε μαζι και μου λεγε οτι εχει κανει κ το Jacbs Και δεν το διπλοτσεκαρα! θα γινει χαμος :stuck_out_tongue:

1 Like

Tι ελεγε το bright?

sorry eleipa gia xristougenna pepito kourabiedito
loipon to Bright einai ena End of Watch me th diafora oti exei gangsta orcs, elves kai fairies in da city, ki auth h prototyph idea einai pou to kanei na aksizei.

1 Like

Ειδα στο αεροπλανο το remake του IT και το βρηκα παρα πολυ καλο, εως εξαιρετικο. Δεν υστερησε σε τιποτα του original, και περιμενω και τη συνεχεια.

Επισης ειδα τη δευτερη ταινια των Jonathan Dayton and Valerie Faris μετα το απροσδοκητα γλυκο και υπεροχο του Little Miss Sunshine του 2006, το Ruby Sparks του 2012. Ωραια ταινια, χωρις να ειναι κατι το φαντασμαγορικο, με πολλες καλες ιδεες σιγουρα, αλλα καπως προβλεψιμο σε καποια σημεια και σε ολοκληρο το δευτερο μισο.

One Flew Over the Cuckoo’s Nest δεν τρελαθηκα, ισως να παιξε και ρολο οτι δεν ενιωσα καμια συμπαθεια για τον χαρακτηρα του νικοσλον

Get Out ωραια ταινιουλα. θα προτιμουσα στο τελος να εβγαινε μπατσος απο το περιπολικο και να τον πυροβολουσε

Lady Bird τελειο, Greta Gerwig <3

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri Ταινια της χρονιας για μενα, Αποκαλυψη ο Sam Rockwell που δεν τον ειχα ξαναδει.

Silence αυτονοητο αλλα τρομερη δουλεια με την καμερα, μου αρεσε και ο Garfield, δεν βαρεθηκα

Inside Llewyn Davis Μου αρεσε ο παραλληλισμος με τη γατα. Υπερβολικα πολλα τραγουδια

The Florida Project Η πιο αληθινη αποτυπωση παιδιων που εχω δει. Μαχεται για δευτερη θεση στα τοπ της χρονιας.

The Shape of Water Καλο παραμυθακι, ενταξει

Robocop 1987 the original and only one. Kick ass movie

Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ποτε. Η νοσοκομα ειναι τουλαχιστον εξισου καλη με τον Τζακ.

5 Likes

Η ταινια οπου εμπνευστηκε ο Hetfield να γραψει τους στιχους του Sanitarium…

Προσφατα ειδα το “Ετερος Εγω” και μπορω να πω οτι επιτελους ειδα μια πολυ καλη ελληνικη ταινια…

1 Like

Μόλις είδα το Three Billboards… εξαιρετική ταινία!