Einsturzende Neubauten στην Αθήνα!

Μα δεν έβαλες και σωστή την ημερομηνία και την είδα και αγχώθηκα! :stuck_out_tongue:

Ξέρεις κανείς αν έχουν μείνει διήμερα?

Τελευταία ενημέρωση που είχα από ticket house πριν από καμιά δεκαριά μέρες ήταν ότι είχε “λίγα”.

Hello all, ιδανικό thread αυτό για να κάνω το πρώτο μου post. :smiley:

Θέλω και’γω να πάω στους Einsturzende, νομίζω πως είναι απ’τις μεγαλύτερες μορφές στην μουσική τα τελευταία χρόνια και πως το live τους μπορεί να είναι κάτι πολύ όμορφο, και περισσότερο ουσίας live, δηλαδή να μην είναι τόσο εφετζίδικο όσο το άλλο των -πολύ πιο mainstream- Ramstein. Επίσης δυστυχώς όμως είμαι ένας απ’αυτούς που δεν έχουν πάρει ακόμα εισιτήριο για το διήμερο -περιμένω την απόφαση της παρέας- και χλωμό με βλέπω να προλαβαίνω.

καλα τα διημερου εμενα δεν με ενδιαφερουν τουλαχιστον, εισιτηρια της πρωτης μερας εχει αρκετα ακομα, ετσι? επειδη δεν ξερω απο τωρα αν θα καταφερω να ειμαι εκει, μπορει καποιος να δωσει μια εκτιμηση αν θα βρω λιγο καιρο πριν το live (πχ 1-2 βδομαδες)?

Πήρα διημέρου.
Ήταν το τελευταίο στο μπλοκάκι, οπότε ρώτησα “τέλος?”
“Όχι, όχι υπάρχουν αρκετά ακόμα” μου απάντησε.

Καλησπέρα,
μηπως ξέρει κανείς αν έχουν μείνει εισιτήρια διημέρου?
Επίσης, θα βρω στο public άλλων περιοχών ή μόνο του κέντρου?
Thanks :slight_smile:

bump!

Έχουν μείνει εισητήρια ε;
Γιατί λέω να έρθω τελικά.

πηρα σημερα, οπωτε πρεπει να εχει ακομα…για διημερο δεν ξερω, πηρα μονο για σαβατο εγω…

αντε γμτ να περασουν οι μερες τωρα…

γιατί πλησιάζει και με τον Λούπιν ετοιμάζουμε στοκ χαρτομάντηλα για το κλάμα που θα πέσει.

έλα, μην είστε αδερφές, πορωθείτε.

Σετλίστ από Βερολίνο

Ημέρα 1:
http://www.setlist.fm/setlist/einsturzende-neubauten/2010/columbiahalle-berlin-germany-63d5066b.html

Ημέρα 2:
http://www.setlist.fm/setlist/einsturzende-neubauten/2010/columbia-club-berlin-germany-bd501ce.html

:D:D:D

ΧΥΝOYME_ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ ηδη…

πολλα κομματια απο τα τελευταια αλμπουμ πρωτη μερα-δευτερη δεν θαμαι:(…

Die Interimsliebenden και στο γκωλο \m/
(θα πω ομως τη μαλακια μου, ΑΠΑΙΤΩ να ακουσω Yü-Gung…)

μετραμε αντιστροφα και πορωνομαστε…

Σάββατο θα μαι και γω εκεί. 8)

σάββατο έχει ντέρμπυ.οπότε καλά να περάσετε όσοι πάτε.:slight_smile:

καλα δν θα πας νοιμπαουτεν για ενα οσφπ παο 8O

Θα γαμήσει το liveάκι.

Αν δεν πήγαινα στο live τότε θα πήγαινα σίγουρα στην προβολή της νέας ταινίας του Jerzy Skolimowski “essential killing”, οπού θα είναι παρόν και ο ίδιος ο σκηνοθέτης αν έχω καταλάβει καλά.

πολλές φορές έχω επιλέξει να πάω σε συναυλίες αντί για κάποιο ντέρμπυ.όμως τώρα το παιχνίδι είναι κρίσιμο και δε μπορώ να διανοηθώ να το χάσω.ακόμη και αν ξέρω πως μετά μπορεί να το μετανιώσω.:stuck_out_tongue:
πάντως μην παίρνεις και τόσο στα σοβαρά την άποψή μου.είμαι ψιλοκολλημένος με τη μπάλα, και αυτό δύσκολα αλλάζει…τέρμα το off topic.απλά να τονίσω πως πάντα πέφτουν συναυλίες που με ενδιαφέρουν όταν έχει ντέρμπυ.και αυτό είναι εκνευριστικό…

[SPOILER][έλληνας φαλλοκράτης]οι πραγματικές ΠΟΥΣΤΑΡΕΣ είστε εσείς, που θα χάσετε τη ΜΠΑΛΑ για κάποιους ανχστουρτσέντε νεουμπεούτεν[/έλληνας φαλλοκράτης]:stuck_out_tongue:
η προοπτική ότι η πανάθα θα κερδίσει και θα το χάσω, είναι κάτι που με τρελαίνει.αλλά όπως είπα μη λαμβάνετε την άποψή μου τόσο στα σοβαρά.ξέρω καλά πως το event της βραδιάς είναι στο fuzz…[/SPOILER]

[COLOR=“LemonChiffon”]
_____________[/COLOR]

:lol:
ΡΕ αρκουδέηδες, εγώ δε λυγίζω ποτέ τον καρπό:!::stuck_out_tongue: