Emo, Screamo, Post-Hardcore

[B]comadre[/B]. μαλλον από τις καλύτερες μπάντες του είδους, κι ευρύτερα.

θυμίστε μου γιατί στο φετινό φλαφ έκαναν κωλοδάχτυλα στους Defeater? (αν γνωρίζει κανείς)

Ενιγουει σημερα ξεθαψα την περσινη βινυλιαρα,

τωρα ακολουθει la dispute στο pc.

Τους κράζουν επειδή πιστεύουν οτι είναι “πατριώτες”

σοβαρα; πες την ιστορια

ή και σε λινκ αμα σε βολευει

Ισχύει είναι βαρύς και solid δίσκος ,τον ακούω και εγώ ακόμα .

Τελευταία άκουσα και το περσινό των [B]Polar Bear Club[/B] (“Clash Battle Guilt Pride”) και είναι αρκετά καλό,αν και φέρνει πιο πολύ σε pop punk ήχους . [B][I][U]3/4 Tango[/U][/I][/B]

Θυμάμαι διάβαζα διαλόγους στο youtube από live, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την μπάντα και δεν έχω δει τους στίχους για να ξέρω το κατά πόσο έχουν βάση αυτά.

Ένα παράδειγμα που βρήκα στα γρήγορα http://www.youtube.com/watch?v=SDkePoSdIQc

α καλα, το μυαλο μου πηγε σε φασισταριο, που δεν φαινεται καθολου στους στιχους.

νταξει κλασσικα αμερικαν ντηλουζιονς.

δισκαρα οπως και ναχει, εξαιρετικο ναρατιβ

Το τελευταίο Thrice το έχει ακούσει κανείς ?Τίμιο μου φάνηκε .

Το τελευταίο thrice που λες ένα πάρα πολύ καλό album. Εξελίχθηκαν σε alternative rock μπάντα και είναι αρκετά εντυπωσιακή η μεταμόρφωση τους από το πρώτο album μέχρι σήμερα . Ήταν ψιλοαναμενομενο δηλαδή από το vheissu.
Το words in the water ειναι μάλλον το καλύτερο κομμάτι που έγραψαν.

Απλά ίσως θα μπορούσαν να πατήσουν λιιιγο το “γκάζι”.Επειδή ακριβώς το words in the water είναι κομματάρα,τα τρία τελευταία που πατάνε στο ίδιο στυλ μετά, κουράζουν .

Γενικότερα δεν έχω ακούσει όλη τη δισκογραφία τους ,αλλά δεν πρέπει να έχουν κακό άλμπουμ .

Λίγο μέτριο είναι το προηγούμενο, το beggars. Κατά τα άλλα καταπληκτικό είναι και το live at the house of Blues με ένα set list όνειρο και την μπάντα να τα δίνει όλα. Περιμένουμε άλλο ένα live album σαν τελευταία κυκλοφορία από την μπάντα, το anthology που βγαίνει τον Οκτώβρη.
Θα ήθελα να αναφέρω και το πόσο σημαντικό είναι όλο το alchemy index όταν μετά την μεγάλη αναγνωριση/επιτυχία του vheissu τους επέτρεψε να πειραματιστουν με τον ήχο τους, και το αποτέλεσμα που προέκυψε να είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικο.

Οι Defeater έφαγαν χοντρό γιουχάρισμα στο Fluff Fest από αντιφασίστες και αντιφασίστριες.
Μαζί με τα κωλοδάχτυλα σηκώθηκαν και 3 πανώ με αντιμιλιταριστικό περιεχόμενο.

http://www.flufffest.net/fluffdefeater.html

Dew-Scented η μπαντα, ασχετη με το θεμα, ΑΛΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ. :’)))

Πλάκα κάνεις.

Κάθισα και το διάβασα. Ψιλό-φάσκουν και αντιφάσκουν… Ενιγούει δεν ξέρω αν έπεισαν ή όχι τους διοργανωτές ή αν ακολούθησε κάποια άλλη συζήτηση, αλλά -αν δεν ακολούθησε- αυτό που έχει σημασία είναι ότι έπαιξαν, και κάτι τέτοιο θα μπορούσε να είναι προβληματικό (βασικά είναι) από την μεριά των διοργανωτών… ενιγουειι

Και καινούριο 7αρι από comadre.

έχουν κυκλοφορησει αυτα τα 2? αν οχι, ριξτε συρμα οταν

Υπάρχουν εκεί έξω και τα 2.

Τα βρηκα. ΤΕΛΕΙΑ. κορυφαιες μπαντες και οι 2.

[B]edit:[/B] By the way μόλις ανάκαλυψα ότι δέτος κυκλοφόρησε και νέο [B]make do and mend[/B]