Emo, Screamo, Post-Hardcore

και δεν ειναι μονο αυτο ή το οτι ειναι ‘φιρμες’ αλλα ειναι και τα χαρακτηριστικα της σκηνης που στηριζεται απο τους οπαδους της. μπορει να ειναι λιγοι (αν και αυξανονται) αλλα ειναι παθιασμενο κοινο και ενεργητικο. Στηριζει, διαφημιζει, αγοραζει και παταει στα λαηβ. Βεβαια αν εισαι κωλομπαντα ή κωλανθρωπος δεν θα εμπνευσεις ποτε τετοιο κυμα οπαδων, και εδω ειναι που μπαινει η τιμιοτητα των Touche Amore

ισχύει

πάντως για τα live που λέω το είχα διαβάσει και κάπου. Ότι πραγματικά η μπάντα έχει “επενδύσει” στον τομέα live και με την πρώτη ευκαιρία κάνει περιοδεία όπουδήποτε

Για παράδειγμα μπορεί το κοινό στο βίντεο να τους έχει δει και 5 φορές

δω ετοιμαζουν φουλ ιαπωνεζικο τουρ με λoμα πριετα…

παιζουν πραγματικα παντου οπου τους θελουν

NAI

το είδα και

δάκρυσα.

Ισχύει. Εντάξει, τώρα την ψάχνω με το είδος αλλά για να το λέτε δίκιο θα έχετε 8)
Ήταν και μπηχτή αυτό για τους Defeater που λέγατε σε προηγούμενες σελίδες; :stuck_out_tongue:

Όσο κι αν διαφωνώ με την άποψη που λέει οτι η μπάντα φαίνεται και δείχνει την αξία της στο σανίδι, εδώ δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
Νομίζω οτι όλη αυτή η σκηνή έχει στηριχτεί ΠΑΡΑ πολύ στις συναυλίες (το οποίο σημαίνει λιώσιμο στις πρόβες, άπειρη κούραση, τρέξιμο, πείσμα, θέληση κλπ κλπ) παρά σε οτιδήποτε άλλο και πράττει πολύ σωστά. Και φαίνεται να αποδίδει δηλαδή.
Μακάρι να παραμείνουν έτσι και να κυκλοφορούν ωραίοι δίσκοι.

Άσχετο… το Said The King To The River από La Dispute… ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ :!:

Split από Balance and Composure και Braid
Οι braid δεν είχα ιδέα οτι ξαναενώθηκαν!

[B]Loma Prieta / Raein - Split 2013[/B]

Coming Soon και κλαψ και λυγμ

Hesitation Wounds is the combined sound of different backgrounds and 5 hours of song writing. In May of 2012, the idea was to combine friends (some of whom had never met) from different bands and see what could happen in one afternoon. Jeremy Bolm (Touché Amoré), vocalist of Hesitation Wounds, commented, ?I told Neeraj Kane (The Hope Conspiracy, Suicide File, Holy Fever), Jay Weinberg (ex-Against Me!), and Stephen ?Scuba? LaCour (Ex-Trap Them, True Cross), ?Let?s write as many songs as we can on Sunday and record them on Monday.? Jay was in town and Scuba agreed to come out from Arizona for the weekend. What we came up with was three songs and an intro. We recorded them Monday afternoon with long time friend and always-available-for-my-stupid-shit, Alex Estrada. Lyrically, the songs are about witnessing the murder of a friend, the life and death of the inspirational underdog folk singer Phil Ochs, and the overall reality of life. Sonically, it?s an abrasive / no strings attached outpouring of fast and heavy hardcore not far off from the bands we?re already responsible for. We?re proud of the outcome and we hope you enjoy.?

http://deathwishinc.com/estore/category/SECRETVOICE.html

το ποσες φορες εχω διαβασει το ονομα Loma Prieta τις τελευταιες βδομαδες που διαβαζω soil dynamics και διαφορα σεισμοτετοια δεν παιζεται. Τουλαχιστον κανει το μαθημα πολυ πιο ΚΟΥΛ αποτι ειναι.

Καλα, δεν ειναι ακριβως του θρεντ, αλλα ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΕΙ.

Τι εξωφυλλαρα γαμω

[B]Touché Amoré “Is Survived By” Trailer[/B]

24 Σεπτεμβρη.

Α, κι απο Deathwish περιμενουμε και καινουριο Modern Life Is War. :smiley:

Χαρές και πανηγύρια με Touche από δω μεριά

δεν ξερω σε ποιες χαρες αναφερεσαι, αποτι φαινεται απο το τρεηλερ (και το σπλιτ) ΜΟΝΟ ΚΛΑΜΑ θαναι το Τουσε…

Πρωτα ομως αναμενουμε τουτο δω

single (:lol:) εδω

μου αρεσει, αν και δεν ειμαι σε ιδιαιτερη φαση για μιρλες και φωνες…

Το προηγουμενο μου αλλαξε τον αδοξαστο, εχω πλεον απαιτησεις

Σε ποιο σπλιτ αναφερεσαι;;; Με Pianos Become The Teeth;;;

Γιατι εχει παιξει κι αλλο ενα, που εδω, τουλαχιστον, δεν το 'χουμε αναφερει, με Title Fight, οπου η μια μπαντα διασκευαζει την αλλη.

Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο, αλλα κουβεντα να γινεται.

Ακουτε [B]ΕΔΩ[/B].

ναι σε κεινο αναφερομαι, με τους title fight δεν τρελαθηκα

εν αντιθεση με το split Make Do and Mend με Flatliners που’ναι δυνατο, αλλα μαλλον εκτος θρεντ

ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΑΡΚΑΣ ΤΣΙΓΑΡΩΝ.
ΞΕΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ.
Καλό το κομμάτι, περιμένουμε ολόκληρο δίσκο.

Άκουσα πολύ καλά λόγια για το defeater σε γνωστό δισκοπωλείο hot spot των Αθηνών.

Κατα τ’ άλλα touche amore ίσως από τους πιο πολυαναμενόμενους δίσκους του 2013!

Lucky Strike

To Touche Amore θα είναι μεγάλος δίσκος…
Επίσης από Defeater υπάρχει στα γιουτιουμπς και το [I]Bastards[/I] που κόβει κώλους…

Έχουμε εξώφυλλα και τίτλους από τα νέα [B]Modern Life Is War[/B]

[I]Modern Life Is War - Fever Hunting[/I] / 3 Σεπτεμβρίου

  1. Old Fears, New Frontiers
  2. Health, Weath, & Peace
  3. Chasing My Tail
  4. Media Cunt
  5. Blind Are Breeding
  6. Fever Hunting
  7. Dark Water
  8. Brothers In Arms Forever
  9. Currency
  10. Cracked Sidewalk Surfer
  11. Find a Way

…και [B]Touche Amore[/B] (ψιλομλκιουλα αυτό ε)

[I]Touche Amore - Is Survived By[/I] / 24 Σεπτεμβρίου

  1. Just Exist
  2. To Write Content
  3. Praise / Love
  4. Anyone / Anything
  5. DNA
  6. Harbor
  7. Kerosene
  8. Blue Angel
  9. Social Caterpillar
  10. Non Fiction
  11. Steps
  12. Is Survived By

Έλα ρε Σεπτέμβρη να πούμε :!:

Μαγκα μου εμπλοκη αυτο το σεπτεμβρη…

Τωρα προσεξα το Lucky Strike,συμπτωση που προχτες αρχισα να κανω τετοια? :drunk: