Emo, Screamo, Post-Hardcore

Πήγε κανένας defeater; λέω να τους τιμήσω σήμερα.

ειχα γραψει καποια πραματα εδω, δεν εχω ασχοληθει πολυ παραπανω απο τοτε

το ειχα διαβασει αυτο οταν ακουγα τον δισκο. Ηθελα το κατι παραπανω που τελικα το βρηκα τωρα. Ζητουσα κατι σαν το genius γιατι θυμομουν οτι δεν τα ειχε παλια αλλά οκ τωρα προσθεσαν διαφορες εξηγησεις. θενκς

Πηγες τελικα; δεν ξερω κανεναν που πηγε…

Πήγα, καλούληδες ήταν.
Δεν είμαι μεγάλος φαν του συγκροτήματος αλλά ήταν αρκετά τίμιοι.
Ο ήχος ήταν σκατά αλλά hardcore πας να ακούσεις οπότε δεν σε πειράζει και τόσο.
Υπήρχαν καμιά 40αρια άτομα που ήξεραν και στίχους, από τους 100-150 σύνολο, και πρέπει να ήταν μεγάλη εμπειρία για αυτούς.
Τσίμπησα και ένα μπλουζάκι αν και δεν ενθουσίασαν τα σχέδια που είχαν φέρει.

Εν τέλει δεν ξέρω αν οι διοργανωτές έβγαλαν λεφτά αλλά ελπίζω να δούμε σύντομα περισσότερα ονόματα παρόμοιου βεληνεκούς.

απίστευτα πορωτικό post-hardcore/noise/punk δισκάκι!!!

1 Like

Πάρα πολύ καλό το αποπάνω διασκάκι!!! Μπόμπα τα φωνητικά.

1 Like

ποσο ομορφο ειναι οταν εχεις μια σκατενια εβδομαδα και να βρισκεις το απολυτο σαουντρακ σου;

ιταλικο σκρημο λοιπον.


Ισπανικο post hardcore/noise rock
και είναι καλό,πολύ καλό,εεεε πάρα πολύ καλό
εαν σου αρέσει το είδος λογικά θα σου σηκωθεί λίγο η
και εαν όντως γίνει αυτό τότε άκουσε όλη την δισκογραφία τους και το φετινό τους που μόλις έσκασε η μπομπίτσα αυτές τις μέρες το ατιμούτσικο

Νομίζω ότι εδώ ταιριάζει περισσότερο:

Πρώτο album από τους Σαλονικούς Πληβείους. Θορυβώδης παραγωγή, αλλά με αρκετή δόση μελωδίας, ένα κράμα post-hardcore με noise rock μάλλον. Μου άρεσε πάρα πολύ το πιο up-tempo/πιασάρικο κομμάτι του δίσκου, ονόματι “Lead your self”. Αλλά και άλλα κομμάτια έχουν αξιόλογα σημεία, π.χ. το μελωδικό διάλειμμα στο “Unawareness” ή όλο το “Μέρα άπραγη” που βασίζεται σε ωραίες μελωδίες.

1 Like

μια ομορφια

5 Likes

Βαριεμαι να ψαξω αν εχουν αναφερθει πουθενα, αλλα ας πουμε πως ειναι οτι πιο ενδιαφερον ακουσα στο 2020 (και ειδα) :

Χαχα ωραία τα 2ο και 3ο πολύ καλό το 4ο και κορυφή το 1ο

1 Like

θα πανε για το 5/5 αυτοι. ασυλληπτη δισκογραφια.

εδιτ: χριστε μου, μπαν επιτοπου στον κουιντομ, γιατι να μαγαρισεις ετσι ενα θρεντ ομορφο;

2 Likes

LOL το Hypa Hypa ειναι κυριολεκτικα το καλυτερο τραγουδι που εχει μπει σε αυτο το θρεντ

Αδιανόητη μπάντα, ντροπή να μην τους έχουμε δει λαιβ ελλαδα, έστω ένα θρεντ μα το Δία…

1 Like

:black_heart: :black_heart: :black_heart: :black_heart: :black_heart:

5 Likes

Καλημέρα από το 2010