Emo, Screamo, Post-Hardcore

Ας πουμε τιποτα και για τουσ δικους μας Fall of Man…μαλλον ειναι πιο melodic hardcore και λιγο metalcoreιζουν σε σημεια, αλλα που αλλου να τους αναφερω? :stuck_out_tongue: τα παιδια εχουν απιστευτο ταλεντο, κυκλοφορησαν και δισκο προσφατα, το Promises In Empty Words, που ειναι πραγματικα πολυ καλο! Παρτε και το hitακι τους, το Silence:

http://www.youtube.com/watch?v=Y_k51E94BoQ

και myspace: http://www.myspace.com/fallofman

Γεια σας παιδιά!
Να ακούτε calvary

[B]Kidcrash - Jokes[/B]

Λίγο πιο σκληρό και νευρικό από το snacks, το ίδιο άψογο. :thumbup:

[SPOILER]

[/SPOILER]

Tελευταία όποτε θέλω να ακούσω κάτι μικρής διάρκειας, βάζω μόνο αυτό:

Eιδικά τα κομμάτια των circle takes the square είναι θεικά!

*Ντάξει βάζω και άλλα τρία σπλιτάκια για να ακριβολογώ (ασχετα με το θρεντ):stuck_out_tongue:

[SPOILER]Εlectric Funeral / Go Filth Go
Abigail / Syphilitic Vaginas
Abigail Necromantheon[/SPOILER]

Όταν θέλουμε να ακούσουμε κάτι μικρό (~17 λεπτά), ΜΟΝΟ [B]Ruined Families[/B]!

Το καινούριο thursday leakαρε σε καλή ποιότητα.

ναι αλλα μαλλον σε λαθος θρεντ πλεον

Υπονοούμενο είναι αυτό να φανταστώ ε? :lol:

Που να το 'γραφα?

η ιστορια λεει εδω, ο δισκος οχι και τοσο ομως

<3<3<3

[B](touche amore - to the beat of a dead horse)[/B]

Λυσσαγε καιρό τώρα ο νουμπάς, αλλά δεν άκουγα:lol:

Πολύ ωραίος δίσκος. Εύκολος στο άκουσμα (κομπλέ διάρκεια, δε κουράζει κλπ), μελωδιάρες, κιθαράρες, γαμάτα φωνητικά, ωραίες συνθέσεις. Συμμετοχή Geoff Ricky κλπ. Ομορφια

Στην αμερική πρέπει να έχει γίνει ένας ψιλοχαμός με αυτούς και στα live είναι πολύ καλοί
http://www.youtube.com/watch?v=FFjn-igi7t4

Περιμένουμε σύντομα καινούριο album.
Ελπίζω να είμαι online όταν βγει για preorder η deluxe έκδοση.

Άκου οπωσδήποτε το split με la dispute. Άνετα από τις καλύτερες κυκλοφορίες του 10.

Θα τσεκάρω! Να που με κάτι integrity και κάτι τέτοια αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον το 2011

Φοβερό το Touche Amore, δίσκος σφηνάκι βασικά και στα ++ οι στίχοι. Δεν το 'ξερα ότι βγάζαν νέο φέτος, καλή φάση!

Kαλά πλέον μπορώ να πω κι επίσημα ότι περιμένω το νέο άλμπουμ TOUCHE AMORE. Μπαντάρα! Rip, dispute έχουν βγάλει τίποτα άλλο? Τί ακούμε απ’ αυτούς?

Εξαιρετικοί οι la dispute, μαζί με τους touche amore και τους the saddest landscape ανέστησαν το screamo τα τελευταία 3-4 χρόνια.

Από αυτούς ακούς το Somewhere at the Bottom of the River Between Vega and Altair για το οποίο δεν υπάρχουν λόγια που να μπορούν να περιγράψουν το πόσο σπουδαίο album είναι.

Ωραία είναι και τα 3 Here, Hear που έχουν κυκλοφορήσει, αυτά κινούνται σε πιο ακουστικό στυλ.

Όλοι οι στίχοι υπάρχουν εδώ και αξίζει να δώσεις προσοχή.

Περιμένουμε και από αυτούς καινούριο album σύντομα.

BTW οι touche amore έβγαλαν video για το Home Away From Here (link) και εδώ παίζει το Tilde. Και τα 2 από το καινούριο album, θα περιμένω να ακούσω όλο το album μαζί μιας και δεν μ’αρέσει να ακούω σκόρπια τραγούδια.

στηριζω.

Άνοιξαν το preorder αλλά με την μια έπεσε το site (υποθέτω).

We’re all currently out getting breast implants. Be back in a few!

Tο τσεκάρα λιγάκι αυτό προσεκτικά… Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε αρκετά καλό, απλά περιμένα κάτι αρκετά πιο κοντίνο στο σπλιτ με touche amore, τόσο ηχητικά, όσο και σε διάρκειες κλπ (δε ξέρω πόσες δουλείες έχουν μεσολαβήσει μεταξύ του σπλιτ κι αυτού του Lp). Και γενικά μάλλον οι touche amore (συγκρίνοντας κιόλας το Lp τους με αυτό που άκουσα από dispute) νομίζω ότι μου ταιριάζουν περισσότερο σαν ήχος. Πάντως ήταν καλό και σίγουρα θα το βάλω πάλι. Στίχοι, όσους έπιασα γαμάτοι, όσους δεν έπιασα θα τους μελετήσω

Το φαντάστηκα οτι θα περίμενες κάτι πιο κοντινό στο στυλ του split, αλλά και πάλι μιλάμε για μεγάλη δισκάρα. Δώστου μερικές ευκαιρίες ακόμα.

Τελικά δεν το κόβω να αγοράζω την limited έκδοση του καινούριου touche amore μιας και το site της deathwish είναι down από χθες που ξεκίνησε το preorder και ξενέρωσα πάρα πολύ + το οτι τα μεταφορικά είναι πάρα πολλά επειδή είναι βαρύ.

Αγόρασα τουλάχιστον το καινούριο Terra Tenebrosa.

Το οποίο καινούριο TA λήκαρε, δεν ξέρω από quality πως πάει αλλά κατεβαίνει άμεσα