Epica

γαματο συγκροτιμα και το divine το καλυτερο τους cd!!:metal: :metal: :metal: :metal:

ξερει κανεις αν η simone τα ειχε με τον mark??? (τι καθομαι κ ρωταω ο ανθρωπος!!!) απλα ο ειχα απορια απο παλια… :lol:

Ναι τα ειχαν.Χωρισαν και τωρα ειναι με τον πληκτρα των Kamelot.Θα χωρισει με αυτον και θα τα φιαξει μαζι μου :smiley:

Ξεχνάς κάποιον :roll:

Σορυ δεν ξερω με ποιον τα εχει πριν τον Μαρκ :smiley:

8O 8O 8O τι μαθαινει κανεις… αμα τα φτιαξετε θα μεσολαβησεις για κανα αυτογραφο με αφιερωση ε??? :lol:

σιγα μην τα φτιαξει μ’αυτον ρε, χαζη ειναι???:lol:

πολύ καλή μπάντα με το divine σταθεροποιήθηκαν , βρήκαν τον ήχο τους…αν και τα προηγούμενα άλμπουμ τους δεν με χαλάνε καθόλου όπως το consing to oblivion(dance of fate , quetius και το ομώνυμο)
όσο για τα live τους πολύ δυνατοί και με ενέργεια από όλα τα μέλη τους, βέβαια η σκηνική παρουσία της σιμόνε δινει και το κάτι παραπάνω…ελπίζω να συνεχίσουν έτσι καλά και ανοδικά…

πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες τα εεεεεεεεεεεεεεεετσι!!! simone κ τα μυαλα στα καγκελααααααααααααα!! :lol:

:wink: :wink: :wink:

Koκκινοοοο ηταν κοκκινο,ειχε το χρωμα του ουρανου και την αγαπη ενός τρελού…

που κολλαει ο πετρελης??? :lol:

Στο κιλοτακι της προφανως :lol: :lol: :lol: :lol:

τα εχει κ τα δειχνει ρε εσυ τι θες!!! καλα κανει!

Αυτο λεω κι εγω.Και εις ανωτερα που λενε :smiley:

αντε ρε που δε σας αρεσει κιολας!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Το αντιθετο μαλιστα.Ειμαι τρελος φαν Σιμον.Μου αρεσει και σαν τραγουδιστρια και σαν γυναικα :wink:

Κάτω τα χέρια γιατί θα γίνουμε μπίλιες :lightsabre:

"The Miskolc International Opera Festival proudly announces that EPICA will be performing a classical show with symphonic orchestra and choir. The Epica: The Classical Conspiracy Show is going to be a very unique event, because the Dutch symphonic metal band will play a very specific musical programme. They will perform classical pieces from Mozart, Dvorak, Verdi, Orff, Prokofiev, Grieg, Vivaldi in EPICA’s style and of course symphonic versions of EPICA songs. Some EPICA songs will be rewritten ? to make it more bombastic ? only for this event. Moreover there will be other surprises as well.

“The EPICA classical show is going to start on Saturday, June 14 at 21h in the Miskolc Ice Hall. The fans all around the world can get tickets from the EPICA webshop as soon as possible. The ticket price is 40 euros.”

Οργαζμοζ!!!

Κανενας απ αυτους δεν ηταν μελος στους After Forever

Σε καποιον που ειπε οτι το καλυτερο που εχει βγαλει ο Mark ειναι το Decipher να του πω οτι ο Mark συνεβαλε στο 1/3 μουσικα!Και στιχουργικα στα 5 απτα 11 τραγουδια. Δεν το εβγαλε μονος του, ουτε ηταν ο μονος που το εγραψε.

Kαποια πραγματα που πολλοι δεν ξερουν:

  • Το Mother of Light ηταν για το Decipher αλλα δεν ειχαν αλλο χρονο να το ηχογραφησουν
  • Τα περισσοτερα riffs στο The Phantom Agony album ειναι γραμμενα απο τον κιθαριστα των After Forever Sander Gommans στις 3 πρωτες κασετες των AF (1995-1998)
  • Η Simone τα ειχε και με τον Coen των Epica (και δεν ειναι φυσικη κοκκινομαλλα, ειναι ξανθια)