Europa League 2011-2012

μετα την χθεσινη μαγεια σημερα εχουμε επισης πολυ ενδιαφεροντα ματς:

τβεντε-σαλκε
Αλκμααρ-Ουντινεζε
Σπορτιγκ λισ.-Μαν Σιτυ.
Γιουναιτεντ-Ατλ.Μπιλμπαο
Βαλενθια-Αιτχοφεν
ατλετικο μαδρ.-μπεσικτας και
μεταλιστ-οσφπ.

την σιχαθηκα την Σαλκε
εχει καλη ομαδα και δεν μπορει να παιξει καθολου
δυσκολευτηκε να προκριθει με την Πλζεν
τωρα θελω να αποκλειστει

http://tinyurl.com/7wcnjg5

Ο ίδιος ο Λουκ ντε Γιονγκ κέρδισε το πέναλτι πέφτοντας μόνος του, καθώς το αριστερό του πόδι χτύπησε στο δεξί. Μάλιστα ήταν εκτός περιοχής (!), ενώ ο διαιτητής έδωσε και κόκκινη κάρτα στο Ζοέλ Ματίπ, αφήνοντας με 10 παίκτες στο 60’ τους Γερμανούς!

χαχαχαχαχ…τι λένε ρε αν το χε κάνει αυτό σε ντέρμπυ εδώ ξέρετε τι θα είχε γίνει :stuck_out_tongue:

τυφλος ειναι ο εποπτης?
κανει μπαμ,δεν ηταν οριακη η φαση

Απίστευτο παιχνίδι η Μπιλμπάο,η Γιουνάιτεντ απλά παρακολουθεί.Ο Ντε Χέα έχει κάνει εξαιρετικές επεμβάσεις κ είναι ο μόνος που διασώζεται από το ναυάγιο.

Οντως τρομερη μπαλα η Μπιλμπαο αξιζει περα για περα το διπλο.Αυτος ο Μπιελσα εχει κανει θαυματα!!!

Καυλα η Μπιλμπαο ! :bow2:

Πολυ γουσταρω τετοιες αντρικειες εκτος εδρας εμφανισεις απο θεωρητικα πιο αδυναμες ομαδες ! :bow:

Tι αδύναμη ρε, την ξεπατωσε τη σκύλα, λίγο πιο προσεκτικοί να ήταν στα τελειώματα θα παραμίλαγε ο κόσμος…

[U]Θεωρητικα[/U] εγραψα, σαν ονομα, πριν ξεκινησει το παιχνιδι.

Θα περάσει η Γιουνάιτεντ…

Θα περάσει να πάρει τον λογαριασμό στο Σαν Μαμές.

Αυτό το τσίρκο δεν έχει καμία σχέση με Γιουνάιτεντ, κάτι Τζόουνς και τα ρέστα είναι για ομάδες που παρακαλάνε να μην πέσουν κατηγορία.

Κάποια στιγμή στη ζωή τελειώνουν τα ψέμματα, οπότε από σήμερα μετά τη διαστημική μπάλα που είδα θα υποστηρίζω Μπιλμπάο.

Πιστεύω πως η Μπιλμπάο έχει την τρίτη καλύτερη ομάδα στην ισπανία από πλευράς υλικού.Αλλά δεν κάνει σταθερά καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.Κρίμας.

καλη η νικη σημερα, αλλα μας βλεπω να την τρωμε την επομενη εβδομαδα… Παει να γινει ανω κατω το γιουροπα λιγκ, ειδικα αν αποκλειστουν μαντσεστερ γιουναιτεντ & μαντσεστερ σιτυ. Οπως ειπε και το παιδι απο πανω, προβλεπω Μπιλμπαο να το παιρνει

τι εκανε η μπιλμπαο!! τρομερη μπαλα και μεσα στο ολντ τραφορντ!
οκ το 2ο ειναι οριακο αλλα κλαιν. πολυ καλοι παιχτες αυτα τα πιτσρικια μπροστα. πολυ μελλον αυτη η ομαδα!

καλά στο γκολ που ο ραφαελ κοιτάει και τον περνάει ενας που είναι 10+ μέτρα πίσω, αν ήμουν προπονητής θα έμπαινα μέσα.
τι κάνεις ρε μαλακααααα…για το θεο…μέσα στην περιοχή, και περίμενε να σηκωθεί ο τερματοφύλακας που μόλις εχει κάνει επέμβαση(μια από τις πολλές).
χαμός φέτος στας ευρωπες… μέχρι και ο ολυμπιακός εχει κάνει 5 σερί νίκες!:stuck_out_tongue: (ζηλεύει η m.u.:lol:)

Δεν εχω δει καλυτερη εμφανιση ‘μικρης’ ομαδας σε εδρα μεγαλης.
Αν ηταν λιγο πιο ηρεμοι οι Βασκοι το σκορ θα ειχε παρει διαστασεις.

πάντως αν αποκλειστούν σίτι και γιουνάιτεντ έχει κάποιες ελπίδες για να πάει μέχρι και βουκουρέστι ο γάβρος.μικρές μεν αλλά πιστεύω μπορεί να το παλέψει.

Πρωτον, δε θεωρω σιγουρο τον Ολυμπιακο για την επομενη φαση. Οι “Ουκρανοι” εχουν μια τρομερη κυκλοφορια μπαλας που ανα πασα στιγμη μπορει να δημιουργησει προβληματα στην αμυνα απο την οποια θα λειπει και ο Mellberg. Ειναι ομαδα που δυσκολα της παιρνεις μπαλα, αλλα απαξ και την παρεις, εχεις χωρο να κανεις ζημια. Θελει πολυ προσοχη το παιχνιδι. Aν ειχε ληξει χθες 0-0 θα ελεγα οτι τα πραγματα ειναι πολυ σκουρα, αλλα με 0-1 εχουμε πολυ καλο αβανταζ.

Δευτερον, απαξ και περασει ο Ολυμπιακος, μετα ειναι θεμα κληρωσης: Αμα μας πεσει μια εκ των ζευγαριων, Twente-Schalke, Standard Liege-Hannover, Alkmaar-Udinese, ή Sporting αμα περασει, η κατασταση παλευεται ωστε να βρεθουμε στους 4. Με Manchester City (αν περασει), Valencia, Atletico Madrid και Athletic Bilbao δυσκολα τα πραγματα

Το Boυκουρεστι απεχει μια καλη κληρωση και 5 παιχνιδια οποτε ας ηρεμησουμε λιγο

Εγώ,δεν θέλω να πέσουμε με Ολυμπιακό γιατί είναι η πρώτη φορά που μου φαίνεται τόσο μέτρια η Valencia και θα ψάχνω μέρος να κρυφτώ αν γίνει μλκια και αποκλειστούμε.Συν του ότι η ομάδα με τα δύο γκολ που δέχτηκε έδειξε για μια ακόμη φορά μέσα στη χρονιά πόσο ασόβαρη είναι.Από την άλλη ο Ολυμπιακός μου φαίνεται πολύ δυνατός φέτος,πιστεύω πως μπορεί να κάνει την υπέρβαση. Εντάξει,θεωρητικά,Mπιλμπάο,Bαλένθια,Σιτι,United και Μπιλμπάο νομίζω είναι οι πιο δύσκολοι αντίπαλοι που μπορεί να συναντήσει.Mε τους άλλους του δίνω μεγάλη τύχη.