Evanescence - The open door

Αν το πρώτο σου μήνυμα ήταν όπως κι αυτό, αυτή τη στιγμή θα έγραφες σε όσους σου είχαν απαντήσει. Αυτό είναι μια χαρά. Καλωσήρθες…

E, μπορούσαν να παίξουν παραπάνω… Συγκροτήματα που παλεύουν να βγάλουν το πρώτο τους δίσκο παίζουν παραπάνω. Όλο και κάποιο κομμάτι (άλλου καλλιτέχνη) που τους αρέσει θα μπορούσαν να το παίξουν. Δεν είναι δα και οι βεντέτες που παίζουν μόνο δικά τους τραγούδια. Είναι πολύ αρχή της καριέρας τους για να παίζουν μόνο μία ώρα (εγώ θυμάμαι να παίξανε 55 λεπτά, αλλά δεν επιμένω γιατί συχνά πυκνά πάσχω από Αλτσχάιμερ :lol: )

45% από το εισητήριο πρέπει να βγαίνει κοντά στα 150.000 ευρώ. Καλά δεν είναι για συγκρότημα με ένα δίσκο και live 1 ώρας και κάτι ψιλών? Για το συγκρότημα είναι πάρα πολύ καλά…

Για να επιστρέψουμε on topic, άλλαξαν κιθαρίστα στο νέο δίσκο?

Nai…O Ben Moody apoxwrise sta misa ths evrwpaikhs tous periodias.Ton antikatesthse o Terry Balsamo twn Cold o opoios syne8ese ta perissotera tragoudia sto neo disko mazi me thn Amy (sygkekrimena symmeteixe sto grapsimo olws ektos twn Lithium, like you,all that i’m living for kai good enough).Prin sxedon ena xrono epa8e egkefaliko alla twra me tis 8erapeies einai pali kala.
Epipleon o mpasistas tous, Will Boynd apoxwrise giati oi nea periodeia 8a einai poly apaithtikh kai autos xreiazetai xrono me thn oikogeneia tou.O neos bassistas legetai Tim Mc Cord.X8es vrady malista ekanan thn prwth tous emfanish me thn kainouria morfh se ena show pou legetai conan…8a vreite to video sto youtube.

:x Το νεο album τους δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε και πολυ αν εξαιρεσω 2-3 κομματια, βασικα απο τη στιγμη που την κοπανησε ο ben moody κατι δεν κολλαει στους evanescense, αλλα υποσχεθηκε η amy και …αλλα ακουμε, ειπε θα ειναι πιο “βαρυ” το νεο album , δεν ειναι ομως, επισης ενω προσππαθησαν να κανουν κατι καινουριο να αλλαξουν λιγο τον ηχο δεν τα καταφεραν λεω εγω.

Ειχε δηλωσει οτι velvet revolver(contraband) ειναι βαρετο το album τους(δικιο εχει εν μερει…) και τολμησε να αμφισβητησει τον slash… :evil:

lol

Ποιός η Amy?
Κάτι ξέρει και αυτή που είχε πλάι της τον ΘΕΟ της κιθάρας Ben Moody!!!
Βγάζει τέτοια ριφάκια ο Slash? Aμ δεν μπορεί…

άντε ρίξτε κι ένα poll εδώ μέσα Moody VS Slash να τα δούμε όλα 8) 8)

Μιάς και είδα να αναφέρονται μπάντες όπως οι Within Temptation & Lacuna Coil σας προτείνω να ακούσετε το The Edge Of Infinity των Lunatica. Μου προκάλεσε μία πολύ ευχάριστη έκπληξη!
Επίσης μία αρκετά καλή μπάντα είναι και οι Lullacry οι οποίοι δεν έχω δεί να αναφέρονται. Από αυτούς θα πρότεινα τα Crucify My Heart & Vol.4

Eagleheart απο Lunatica προτιμω Fables & Dreams.Πολυ καλος δισκος!
Back on topic.Λοιπον, πριν καμια βδομαδα ακουσα το The Open Door… (ψιλο αργησα, αλλα καλλιο αργα παρα ποτε :stuck_out_tongue: )
Μονο 2 κομματια ξεχωρισα το “Lithium” και το “Lacrymosa”.Kατα τα αλλα τα υπολοιπα ειναι αδιαφορα.Προτιμω fallen εννοειται.Πολυ καλυτερος ο Moody απο την Αmy Lee.Οσο αναφορα τον ηχο τους, ναι, ειναι κατι διαφορετικο.Αλλα βαρετο.Ολος ο δισκος αποτελειται απο μετρια τραγουδακια και επισης δεν μου αρεσουν οι “υπερβολικες” εναλλαγες που κανει στη φωνη της η Amy.
Αυτα τα καλα λογακια… :stuck_out_tongue:

δίσκος που ακούγεται καλά μόνο με ένταση δεν είναι καλός δίσκος

Από Lunatica μόνο το The Edge Of Infinity έχω ακούσει (κι όπως είπα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση!) Θα το τσεκάρω κι αυτό όμως γιατί παρατηρώ ότι τη ψάχνεις τη συγκεκριμένη φάση.
Επίσης τσέκαρε (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) Xandria. Το πρόσφατο India πιστεύω πώς θα ήταν μία ιδανική αρχή!

Οχι δεν το εχω τσεκαρει, ευκαιρια ομως!
Thanx! :slight_smile: :wink:

Και αν θές “βοήθεια”… τσέκαρε και pm :wink:

Κοίτα να δεις που μου αρέσει τελικά…Τι κάνει η πολλή πλύση εγκεφάλου από το ραδιόφωνο… :lol:

Πάει κι αυτός. Κρίμα, και τον πήγαινα. :frowning:

:lol: :lol: :lol:

Εντάξει πλάκα κάνω . Πλέον έχω περιέργεια να το ακούσω κι εγώ!

:roll: :smiley: :lol:

[size=1]Πράγματι, ο δίσκος είναι καλός τελικά…[/size]

Oχι, μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου! :stuck_out_tongue: