Exodus - Exhibit B: The Human Condition

λοιπον να πω πως το exhibit a ηταν απο τους πιο αγαπημενους exodus δισκους μου (!!!), η επιθετικοτητα που εβγαζε ηταν πραγματικα το κατι αλλο και σε πολλα σημεια ξεπερνουσε σε ενταση ακομα και τα κλασικα (inb4 κραξιμο deathster)

αυτο εδω περα απο ελαχιστα σημεια ειναι μια πατατα και μιση, αντικειμενικα μιλωντας :stuck_out_tongue:
ουτε την επιθετικοτητα και την ενταση του a ,ουτε την εμπνευση των πρωτων, ουτε καν ορεξη απο την μπαντα καταλαβα

Aαααλλο ενα μετριο exodus αλμπουμ, δυστυχως… το tempo of the damned μαλλον ηταν μια παρενθεση…

Τα 2 ακρα !

@Haliseco : Πολυ καλο το Exhibit A και ναι εχεις δικιο για την ενταση.
Τα παλια δεν χρειαζοντουσαν την ενταση στο κοκκινο.Ειχαν ριφαρες μεσα. 8)

Οσα λες για το Β ισχυουν και οι περισσοτεροι αυτα λεμε.

@Cynic : Καλα τα 2 τελευταια αλλα ουτε το Shovel δεν σ’αρεσε ?
Εμενα μ’αρεσει περισσοτερο σιγουρα.

Εγώ θεωρώ και τα τέσσερα τελευταία άλμπουμς τους εξαιρετικά, απλά στο Α τις παρατραβούσαν τις πολύ καλές ιδέες και κάπου χαλούσε το τραγούδι:):!:

το good riddance δεν σοδομιζει???

νομιζω οτι μαρεσε αυτο…
γενικα δυστηχως κοιμηθηκα στο συγκεκριμενο cd…
ειχε ωραια σημεια αλλα οι διαρκειες με σκοτωσαν - βασικα με κοιμησαν…
ψιλο απογοητευτικα να πω την αληθεια…
προτιμαμε overkill - ironbound σε ιδιο στυλ (πολυ ανωτερο νομιζω)…

Μετά από πολλές ‘‘μπαλκονικές’’ ακροάσεις, μπορώ να πω ότι ο δίσκος είναι απ΄τους αγαπημένους του φετινού Καλοκαιριού:):!:

Συμφωνώ με stef με τη πρώτη ακρόαση, το άλμπουμ έχει πολύ δυνατούς στίχους (μου άρεσε τρελά το Class Dismissed) και είναι κάργα πωρωτικό, όπως πρέπει να είναι ένας δίσκος Exodus:). Γιατί να μη περνάει το Thrashfest από την Ελλάδα γαμώτεν?!?!:frowning:

ψιλο-αποτυχια ο δισκος.
το προηγουμενο πολυ καλυτερο.
κλασσικος ηχος εξοντους, για headbang αλλα τιποτα παραπανω. το βαρεθηκα γρηγορα.