Fates Warning 26/01/2018 Θεσσαλονίκη, Principal - 27/01/2018 Αθήνα, Fuzz

Εδώ λογικά τα πράγματα θα είναι καλύτερα …

2 Likes

Θα είναι καλύτερα αλλά αναρωτιέμαι αν λέει κάτι για την μετέπειτα πορεία της μπάντας. Λέτε να έχουμε ιστορίες με αρτσ κλτ, ή έχουμε κανένα end of an era και θα τραβάμε τα βυζιά μας?

Έκπληξη - οπωσδήποτε ευχάριστη - το ότι επιστρέφουν τόσο σύντομα, σε περιοδεία μάλιστα για την προώθηση του ίδιου δίσκου. Και - ευτυχώς για πολλούς από εμάς - υπάρχει και date στη Θεσσαλονίκη! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαστε εκεί!

Πραγματικά δεν βλέπω τίποτε το κακό/ανησυχητικό σε όλα αυτά… (με μια γρήγορη ματιά πάντως, δεν είδα κάποια ανακοίνωση στο επισημο site τους)

3 Likes

Ιδια μερα με Τανκαρντ. Μεγαλη επιτυχια. Λες και απευθυνονται σε τοσο διαφορετικο κοινο.

4 Likes

Η περιοδεία, λέει, θα βιντεοσκοπηθεί για την κυκλοφορία ενός live dvd. Δεν είναι κακό. Αρκεί να έχει κι έναν αξιοπρεπή ήχο και για μας, ε;

Εν τω μεταξύ, τώρα το είδα: ίδια μέρα ΚΑΙ σε Θεσσαλονίκη.

Μπράβο παιδιά :joy:!

1 Like

δεν χανεται!

2 Likes

Η σχεση μου με την μπαντα ειναι σχεση λατρειας, οποτε εξυπακουεται οτι θα ειμαι εκει. Χαρηκα τοσο πολυ οταν το εμαθα… Ευκαιρια να σβηστουν οι αναμνησεις απο την φετινη εμφανιση που την κατεστρεψε ο απαισιος ηχος. Ευτυχως ειναι στο Fuzz…

2 Likes

Επιτέλους θα τους δω κι εγώ (Θεσσαλονίκη). Και ο δίσκος πολύ μου άρεσε. Μια χαρά, ελπίζουμε και σε καλή τιμή.

1 Like

Fates τρέλα!! Πάντως, χάρηκα που είναι στο principal. Όσο και να εκτιμώ τα λαιβ που έχω δει στο 8ball είναι κρίμα αυτή η ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα να μην παίζει σε μεγάλο χώρο. θα έχει ενδιαφέρον επίσης να δούμε και πόσο κόσμο θα έχει.

Όπως και να έχει θα περάσουμε τέλεια!

4 Likes

ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ TANKARD?ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩ?
:frowning: ημαρτον

"While we haven’t decided on the final set list yet we’re planning on about a 2 hour set with as little overlap as possible with the “Still Life album”. Hope to see you all there!” – Jim Matheos Αυτά…

1 Like

γουστα προβλεπονται!

1 Like

Ετσι, μια απο τα ίδια, μέχρι να βγάλει αιμα η πέτρα. Tankard είναι φτηνά και σιγουρά θα τους ξαναφέρουν και καλοκαίρι, και του χρόνου και μέχρι να βγούμε απο το μνημόνιο, αυτούς, ανάθεμα, paradise lost.

Ε αφου δε βλεπουμε marillion, focus, dream theater, camel, transatlantic και λοιπες progressive μπαντες που γυρνανε γυρω,γυρω την ευρωπη ας δουμε δευτερη φορα σε ενα χρονο fates, καλα περασα περσι παρα τον μετριο ηχο.

Οτι θα διαβαζα ατακες τους στυλ ''ευτυχως που γινεται στο fuzz ‘’ για το θεμα του ηχου δεν το περιμενα ποτε

1 Like

Βγηκαν και οι τιμες.

https://rockoverdose.gr/fates-warning-greece-2018-live-album-όλε/

ΑΘΗΝΑ

Τιμή εισιτηρίου: 23€ (περιορισμένη προπώληση) - 25€ (προπώληση) - 27€ (Ταμείο)
Σημεία προπώλησης: VIVAkiosk (Σύνταγμα), Metal Era, No Remorse Records, Reload Stores, Media Markt Greece, Seven Spots, Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης, Monsterville

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τιμή εισιτηρίου: 20€ (περιορισμένη προπώληση) - 24€ (προπώληση) - 26€ (Ταμείο)
Σημεία προπώλησης: Ticket House, Rover

Διαδικτυακά (και για τις δύο πόλεις): Viva

παμε μωρη μπανταρα

1 Like

Κάνα άσμα που να μην έχουμε ακούσει, θα μας τύχει; ή να κολλάμε πενηντάευρα στο κούτελο του κιθαρατζή;

1 Like

Θα παιξει καινουργιο σετλιστ ή τα ιδια τα περσινα? Και τα ιδια να ναι καλυπτομαι

Βάζουμε βιολιστή, βάζουν “Chasing Time”;
Και κανά “Afterglow”.