Fates Warning 26/01/2018 Θεσσαλονίκη, Principal - 27/01/2018 Αθήνα, Fuzz

Τι να πω θα δειξει αν και δεν το κοβω να γινεται κατι

Εγώ το κόβω ρε. Σάββατο είναι (ie, έχει μετρό ως τις 2), θα είναι μαλακία τους αν δεν το κανονίσουν.

Μακαρι.
Δυστυχως ομως θα ειμαι Θεσσαλονικη εκεινες τις μερες οποτε θα παω Παρασκευη.
Αι να δω αν θα κανουν κατι

Α για Θεσσαλονίκη δε γνωρίζω, sorry.

1 Like

Σημερα ξεκιναει το tour, αντε να δουμε setlist, ανυπομονω. Και θελω να δηλωσω οτι απο τις μεγαλυτερες επιθυμιες μου για κομματια ειναι το A Pleasant Shade Of Gray, Part XII, ανατριχιλα και ιδανικο φιναλε σε αυτο το αριστουργηματικο αλμπουμ.

1 Like

Συμφωνώ για APSOG, αλλά καλύτερα να μη ξέρω προσωπικά setlist. Θέλω απροσδόκητη βραδιά.

1 Like

Α δεν πήγατε το '98 που έπαιξαν ολόκληρο τον δίσκο;

Οχι δυστυχως ημουν μικρος… :disappointed:

1 Like

Καλά, ούτε κι εγώ πήγα :grin:. Εν τω μεταξύ έχω πετύχει όλες τις ψιλοφόλες συναυλίες τους ρε πούστη κι έχω χάσει όλες τις καλές, ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχω καλή.

1 Like

αντε για να δούμε ρε γμτ…το προηγούμενο live το 2017 ήτανε τούμπανο επίσης σαν performance αλλα ο ήχος ητανε για τα πανηγύρια…ματώνανε αυτιά εκει μέσα…ευτηχώς είχα ωτοασπίδα και ημουν ανετος και γενικα κομπλε…
συνηστώ ωτοασπίδες για τα ελληνικά decibel πάντως αλλιως θα κουφαθούμε μια και καλή.
αν βρει κανεις setlist ας ποστάρει. :slight_smile:

…μετά τις συναυλίες. Θα ανέβουν στο setlist.fm ρε αν θες να τα δεις πριν, ας μην τα ποστάρουμε εδώ, μερικοί δε θέλουμε να έχουμε δει από πριν τι θα παίξουν :slight_smile:.

1 Like

οκ πάω πάσο…απλα βλέπω οτι setlist.fm ακόμα δεν έχει βάλει κανείς τίποτα απο την χθεσινή…του european leg έστω να δούμε :wink:

Αδερφε μπορει να μου εξηγησεισ πως το live ηταν τουμπανο αλλα ο ηχος για τα πανηγυρια? Σαν να λεσ οτι η ταινια ηταν γαματη αλλα δεν την βλεπαμε. Ειστε καλα ρε?
Μια απο τις 3 χειροτερες συναυλιες που εχω παει ever.

Η περσινη συναυλια ειχε τοσο χαλια ηχο που την λες κακη. Η αποδοση της μπαντας και το setlist ηταν πολυ καλα, αλλα ο ηχος τα γαμησε ολα… Οι συναυλιες το 2013 στο Fuzz και το 2014 στο Gagarin ηταν εμπειριες ζωης, αυτη του 2017 ηταν τεραστια απογοητευση.

Δυστυχως στο setlist.fm δεν εχει ανεβει ακομα κατι απο χθες, αντε ρε και εχω τρελη ανυπομονησια…

δεν τρελάθηκα (πέραν του Still Remains) για να είμαι ειλικρινής, αλλά οκ.

Εμενα με τρελαινει το Nothing left to Say, αλλα οχι σε βαθμο για να παω

έχει και τανκαρντ … έλα για μπύρες :stuck_out_tongue:

1 Like

Aν ισχύσει αυτό, δεν μιλάμε για κάτι τρομερό ή για κάτι που δεν έχουν ξαναπαίξει, ε;;

Όπως και να έχει, αλμπιδέαρρρ…

Οντως αν ειναι αυτο δεν εχει κατι που να μην εχουν ξαναπαιξει τα τελευταια χρονια και οι αλλαγες με το περσινο setlist ειναι ελαχιστες και δεν ξερω αν ειναι προς το καλυτερο…

Aπαραδεκτοι κατε με αλλα τεσπα