Fates Warning 26/01/2018 Θεσσαλονίκη, Principal - 27/01/2018 Αθήνα, Fuzz

9 και ακομα φτιαχνουν ηχο.θα ξημερωσουμε

Βγήκε το support;

Εννοείς τους Νορβηγούς Artch με τον Ισλανδό τραγουδιστή που είχαν κυκλοφορήσει τη δισκάρα “Another Return” το 1988;!;

1 Like

Χαχα κατι δεν μου καθοταν καλα οπως το βλεπα μετα. Κ αυτοι παντως δεν θα με χαλαγαν

1 Like

2:20 διαρκεια…επαιξαν νομιζω περισσοτερα κομματια απο οτι στις προηγουμενες.Ο ηχος ειχε διακυμανσεις απο κακος μεχρι σχετικα καλος αναλογως που καθοσουν.

1 Like

Ήμουν κάγκελο δεξιά και παρότι δεν το περίμενα ο ήχος ήταν πολύ καλός. Δυνατή εμφάνιση για μένα κι έχω να πω στους Αθηναίους ότι είστε αρκετά τυχεροί μ’ ένα τραγούδι που θ’ ακούσετε και δεν το έπαιξαν σ’ εμάς σήμερα. Μίλαγα με τον Άμπντοου και με το 'πε. Θα περάσετε πολύ καλά!

Καποιο που δεν εχουν παιξει μέχρις στιγμης?

Εγώ με τον ήχο δεν είχα κανένα θέμα. Καθόμουν αρκετά πίσω, βέβαια, αλλά τα άκουγα όλο όπως έπρεπε (ίσως σε μερικές στιγμές, μόνο, η κιθάρα του Matheos ακουγόταν πιο χαμηλά απ’ ό,τι έπρεπε). Γενικά μου άρεσαν πάρα πολύ, πρώτη φορά τους έβλεπα και έπαιξαν σχεδόν ό,τι ήθελα να ακούσω (παρακάτω σε spoiler για το set-list). Πολύ δυνατός και ο Alder -για τις ψιλές το ήξερα ότι δεν τα βγάζει εδώ και χρόνια.

ΕDIT: Πώς διάολο γίνεται το spoiler, ρε παιδιά; Μην ανοίξει κανείς το summary γιατί φαίνονται όλα.

Summary

[spoiler]Ακούσαμε 2 κομμάτια από “A pleasant shade of grey”, ενώ, απ’ ό,τι είδα, μόνο ένα έπαιζαν. Γαμώ. Επίσης απ’ ό,τι κατάλαβα παίζουν είτε “Still remains” είτε “And yet it moves”. Εμείς ακούσαμε το δεύτερο -μαγεία, κανένα παράπονο.

Αυτά που δεν περίμενα με τίποτα ήταν η τριπλέτα “Wish”-“Another perfect day”-“Quietus”. Είναι όλα πολύ αγαπημένα κομμάτια, αλλά δεν τα θεωρούσα hit-άκια ή κάτι τέτοιο. Το ότι παίχτηκαν όλα και με αυτήν τη σειρά μάλλον έκανε εκείνο το σημείο το αγαπημένο μου σε όλη τη συναυλία.[/spoiler]

3 Likes

Τι ώρα ξεκινάει, πρόγραμμα κτλπ υπάρχει πουθενά;

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ FATES WARNING – ΑΘΗΝΑ

20:00 Ανοίγουν οι πόρτες
20:50 – 21:30 Methodica
22:00 FATES WARNING!!!

Εφτασε η μεγαλη μερα. Αντε καλο ηχο να εχουμε και για ολα τα αλλα θα φροντισει η μπανταρα…

5 Likes

On the road…

1 Like

Χαχαχα… καληνύχτα σας…

3 Likes

Ρε Αλητεία…! Περιμένω ρεπόρτο εδώ και ώρα, λέγε. Σας παίξανε “Silent Cries”, έτσι; Ε; Σας παίξανε και το φινάλε του “APSOG”; Λέγε… ξέρω που μένεις :stuck_out_tongue:

1 Like

Falling!!!

4 Likes

Δεν το παιξαν το Silent Cries :frowning: Κατα τα αλλα κ αν κ δεν ειμαι φαν των 2 τελευταιων δισκων, ηταν apsοgοι!

3 Likes

Δυόμιση ώρες. Γεμάτες. Και yet it moves και still remains. Και falling. Και I 2 I. Και καλό ήχο. Και καληνύχτα σας.

5 Likes

Fates-Αγαπη-παντοτινη.τι να πεις για το σημερινο

3 Likes

Επιτέλους!

3 Likes

Χαίρομαι που το χαρήκατε και συνεχίζετε να το χαίρεστε. Χαίρομαι που έπαιξαν το “Falling”. Και μόνο στη σκέψη είναι θαυμάσια στιγμή. Το χθεσινό ακόμα δε ξεχνιέται.

Για ρίχτε κι ένα setlist, ολοκληρωμένο.

4 Likes

Μεγάλη συναυλία και δεν εννοώ μόνο σε διάρκεια. Η καλύτερή τους εδώ και χρόνια…

Θα μπω κάποια στιγμή σε λεπτομέρειες.

4 Likes