Firefox vs Chrome vs Opera vs IE vs Safari

Πρωτη μερα ξεζουμισματος firefox 4

  1. Καλο σωστο και γρηγορο rendering

  2. Tab scrolling =D>

  3. Γρηγοροτερη αποκριση στην εκκινιση:dance:

  4. Ενσωματωσαν το ‘paste & go’ που ειχε η οπερα και μεχρι την 3 γινοταν μονο με addon.

  5. Hardware acceleration =D>

το εχω κανει κοντά στις 700 φορές εως τώρα…συμφέρει…

Επισης, πλεον εχουμε και το firefox sync χωρις addon, ενσωματωμενο.

Εκτός από bookmarks συγχρονίζει τίποτα άλλο?

History, cookies, βασικα νομιζω ολα εκτος…ξερω με τι θα ξενερωσεις…addons :stuck_out_tongue:

edit νομιζω αυτα, γιατι ακομα δεν το δοκιμασα.

Εντάξει, μια χαρά, θα βολέψει τον αδερφό μου.

Όσο για τα addons, πιστεύω οτι θα τα βάλουν και αυτά. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Αυτο που μαρεσει ομως στην mozilla ειναι οτι βαζουν κατω εγωισμους και υοθετουν οτι θετικο εχουν οι chrome/opera χωρις κανενα κομπλεξ.

Κι ας λεει οποιος θελει για αντιγραφη.Αν ειναι να γινει καλος browser ας αντιγραψει και τους sabbath…

Ωραίος ο καινούριος Firefox… τον παίδευα απ’ την beta και ομολογώ ότι τώρα που τον ψιλοσυνήθισα, μου κάθεται πάρα πολύ καλά. Φέρνει αρκετά σε chrome η αλήθεια είναι, αλλά αυτό που λέει ο αποπάνω.

Τα add-ons εμένα μια χαρά μου δουλεύουν πάντως.

Μονο ενα addon δεν μου δουλευει εμενα αλλα λογικα θα βγαλουν συμβατη εκδοση.
Ωραιος μεχρι τωρα και μ’αρεσει που αναλογα τι θες μπορει να παρει διαφορετικες μορφες.
Ο chrome απο την αλλη δεν σου δινει καμια δυνατοτητα στο να κανεις τον browser οπως
εσυ θελεις.

Ποιο δε δουλευει?

Μπορεις νομιζω να απενεργοποιησεις το addon compabilty check και να δουλεψει

Το undo closed tabs button το οποιο με βολευει παρα πολυ.
Για να τσεκαρω μια αυτο που λες…

To tab mix plus δεν σε καλυπτει>???

E μονο αυτο θελω μονο ρε.Το tab mix plus εχει της παναγιας τα ματια και βαριεμαι να το
φτιαξω.

Νταξει, δεν χρειαζεται να ρυθμισεις τιποτα αν δεν θες.

Και αφου δεν σου δουλευει το αλλο αντ ον, μια χαρα θα σε βολεψει.

Μέχρι στιγμής απ’ όλα τα features αυτό που επιτέλους ευχαριστιέμαι είναι ότι δε κολλάει το flash σε 64ρι μηχάνημα με linux. Και στον FF 3.0 και στο Chrome, αν είχα πχ ένα παράθυρο με youtube να παίζει και σέρφαρα σε άλλες σελίδες παράλληλα, έτρωγε κόλλημα και σταματούσε να παίζει και ήθελε αναγκαστικά refresh. Δεν ξέρω τι και πως, έχω την εντύπωση ότι μόνο στα 64μπιτα γινόταν αυτό.

Όσον αφορά το κόμπλεξ και τους εγωισμούς ισχύει και το αντίθετο: Σε επίσημο event της Google και έκαναν παρουσίαση κάποιων demo μέσω Firefox και όχι Chrome!

Τον Chrome χωρίς να έχω ψάξει για addons, ένα feature που μου λείπει είναι αυτό της αυτόματης συμπλήρωσης των forms. Να ξεκινάς δηλαδή να γράφεις τα πρώτα γράμματα και να σου βγάζει αυτά που έχεις πληκτρολογήσει παλιότερα.

Υπάρχει εδώ και καιρό στον chrome και μάλιστα είναι πολύ καλή η υλοποίηση, τα στοιχεία γίνονται sync στο google account επίσης.

μολις εκανα upgrade τον firefox σε 4. μια χαρα ηταν στην αρχη αν και μου κακοφανηκε το λουκ που ειναι σαν του chrome. τεσπα παω μεσα να κανε ενα μπανακι, γυριζω και δεν ανταποκρινοταν… κολλησε… χαχαχαχα και μαλιστα χωρις να κανω τπτ, 3’ χωρις να ανταποκρινεται… και μαλιστα σε windows 7. αλλη μια να το ξανακανει και εχει φαει σουτ…

Το οτι μπορει να φταιει το πισι σου το σκεφτηκες?

Ωραιο κριτηριο να κρατησεις browser…

μια χαρα ειναι τπ pc. core 2 duo, 4 gb ram . μια χαρα επαιζε με τον 3.6 δεν μου κολλουσε καθολου. απλα μου εκανε εντυπωση που τον αφησες λιγο κι αυτος ετρωγε resources στα καλα του καθομοενου. τεσπα μετα που ημουν απο πανω του δεν εκανε κανα αλλο μαγικο, αλλα πρωτη ενδειξη ειναι αρνητικη για μενα.

vista?