Firefox vs Chrome vs Opera vs IE vs Safari

Firefox λόγω συνήθειας… οι φίλοι μου που ξέρουν όμως με ζαλίζουν με το Chrome. Μάλιστα ένας τους, πολύ πιο κομπιουτεράς από μένα, έλεγε τις προάλλες ότι δίνονται 20.000 ευρώ (δεν ξέρω από ποιον!) έπαθλο σε όποιον χακάρει ιστοσελίδα μέσω του chrome γιατί έχει τρελή ασφάλεια. Και μια δουλειά στην Google υποθέτω !

Όπως είχα γράψει και σε προηγούμενο post δίνουν μετρητά σε όποιον βρίσκει κενό ασφαλείας (αλλά όχι δουλειά στη google).

Δες εδώ για παράδειγμα. Αυτός ο Sergey Glazunov έχει βγάλει πολλά λεφτά με αυτόν τον τρόπο. Εδώ αναλυτικότερα το hall of fame.

$1337 to Sergey Glazunov αυτό είναι κόλπο του sergey ή αστείο της google?:stuck_out_tongue:

8O Πόσα λεφτά παίζει να ‘χει βγάλει ο τύπος!! Μόνο στο πρώτο απ’ ότι είδα $7000 χαλαρά!! Στο δεύτερο σάιτ βαριόμουν να κάνω τις πράξεις :stuck_out_tongue: Ίσως πρέπει να τον προσλάβουν τελικά:lol:

^Το είπα έχοντας κατά νου την ιστορία με το billboard με την εξίσωση, που όποιος την έλυνε και έμπαινε στη διεύθυνση μπορούσε να περάσει από συνέντευξη για δουλειά στην Google -ή κάτι παρόμοιο τελοσπάντων, δεν θυμάμαι ακριβώς. Ήταν τρελή φάση πάντως! Και έξυπνη ιδέα
… ofc

Αυτό που μ’αρέσει στη google είναι οτι έχουν έντονη την αίσθηση του χιούμορ. Δείτε αυτό το καινούριο βίντεο.

γενικά χρησιμοποιώ φφ & κρομ.
όταν θέλω να εκτυπώσω ένα συγκεκριμένο κομμάτι από κάποια ιστοσελίδα, τότε προτιμώ φφ.
μακράν καλύτερο αποτέλεσμα.
όταν θέλω να κατεβάσω κάποιο βιντεάκι που παίζει σε κάποια σελίδα, χρησιμοποιώ πάλι φφ με το add on που έχει και λέγεται "Ant Video Downloader"
ο κρομ υπερέχει σε θέμα ταχύτητας. (ακόμα δεν δοκίμασα την έκδοση 4 του φφ)

επίσης μπήκα στην πρίζα από τα παιδιά που μίλησαν για όπερα.
θα το δοκιμάσω και αυτό.

(αυτή τη στιγμή που γράφω έχω 19 ταμπς ανοιχτά στον κρομ και 16 στον φφ :smiley: )

Για τους φίλους του firefox

Slow performing addons

Μεγάλη ειρωνεία πάντως το FastestFox - Browse Faster :lol:

Εγώ πάλι γιατί είμαι ο μόνος γκαντέμης/άχρηστος/αχράνης που δε μου δουλεύει το chrome.

Μ’ αρέσει τίγκα, το κατέβασα, ξεκίνησα την διαδικασία εγκατάστασης, εγκατάσταθηκε, αλλά μετά δε μου ανοίγει με τίποτα. Τί μπορεί να παίζει?

Και εμενα ειχε φαει σκαλωμα για αρκετο καιρο και δεν ανοιγε, χωρις να ξερω το λογο, και μια μερα λειτουργησε παλι κανονικα, χωρις να ξερω παλι τι αλλαξε και εφτιαξε. :dunno:

τί σκατά ρε γαμώτο! Και θέλει πολύ να τον βάλω

Ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να κάνω sync τα tabs στο Chrome με αυτά άλλου υπολογιστή; Δοκίμασα το extension Tab Sync αλλά δεν μου δουλεύει.

Αν και παλιοτερα ειχα την αλεπου τωρα προτιμω την Οπερα.Με εχει βολεψει πολυ!

Chrome δαγκωτό

To Firefox 5 ειναι ετοιμο : ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/5.0/win32/en-US/
και σε κανα διμηνο θα ειναι ετοιμος και ο 6 !
Τι τρεχαλα ειναι αυτη ?

Ακολουθεί τη λογική του chrome, μην σε απασχολεί και τόσο ο αριθμός.

Το θέμα είναι να κάνει σωστά τη δουλειά του.

Mωρε ναι κανενα προβλημα.
Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι μεχρι στιγμης πηγαινε πολυ αργα.

Εγω το opera χρησιμοποιω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος :slight_smile:

once u go Chrome , you dont go back μου φαινεται ! Καμια σχεση, ο πιο γρηγορος πουχω δοκιμασει τλκ

Έχει βάλει κανείς Firefox 5 να δώσει feedback?

Δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική αλλαγή, αν χρησιμοποίησες τον 4 δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά.