Football Manager

Το παιχνιδι ειναι οτι πιο αθλιο εχουν κυκλοφορησει τα τελευταια πολλαααα χρονια. Σχεδον αδυνατο να κερδισεις, μονιμως λαθος πασες στην αμυνα, πολλα δοκαρια… Αισχος! Οποιος δεν εχει λεφτα για καινουριο pc να μην κατσει να το παιξει,υπαρχει περιπτωση να σπασει το μηχανημα του απο τα νευρα του…

να σας ρωτησω λιγακι…αν δεν το εχεις αυθεντικο μπορεις να παιξεις multiplayer;;; υπαρχει καποια μοντα;;; για το fm11 μιλαμε οκ;

δοκιμασε με Hamachi που δουλευει στο fm 2007 που εχω δοκιμασει

το ειδα καπου αυτο, αλλα καταλαβα οτι ειναι μονο για αυθεντικα φαση…θα δοκιμασω

Το εσβησα και ξαναβαζω το 13 που ετσι κι αλλιως το ειχα παιξει ελαχιστα. Μετα απο κανα 2 μηνες θα ασχοληθω με το 14, αφου βγαλουν 2-3 patch που θα διορθωσουν τις μαλακιες του παιχνιδιου.

Για πες από περιέργεια τι σε χει χαλάσει? Αν εξαιρέσεις λίγο ότι δυσκολεύονται οι επιθετικοί να σκοράρουν, μου φαίνεται πολύ καλύτερο από το 13 την ίδια περίοδο πέρυσι. Ίσως να κάνω και λάθος δεν ξέρω

Πολλες λαθος πασες στην αμυνα, μιλαμε για πραγματα που δε γινονται ουτε σε τοπικο!Πολλα δοκαρια, οταν αμυνεσαι σε κορνερ ειναι 70% σιγουρο οτι θα το ρουφηξεις. Επισης οι αμυντικοι δεν κοβουν προωθημενες με καμια κυβερνηση, με το 14.1.4 patch ετρωγα τα μισα γκολ απο προωθημενες και τα αλλα μισα απο κορνερ η λαθος πασες στην αμυνα. Στο 14.2 νομισα οτι διορθωθηκε αλλα μετα απο λιγο αρχισα να ξαναβλεπω τα ιδια με τις προωθημενες,απλα οι επιθετικοι του αντιπαλου δε σκοραραν τοσο ευκολα.
Αν ψαξεις και στα ξενα forum θα δεις τρελο κραξιμο. Τελευταια φορα που το αγοραζω, απο την επομενη φορα θα περιμενω να πιασει Απριλιος-Μαιος που θα εχουν βγει ολα τα patch-crack και θα γινεται download η φαση. Δεν τους ξαναδινω ευρω τσακιστο…

Κοίτα κάθε χρόνο τα ίδια λένε στα φόρουμ. Πέρυσι τέτοια εποχή νομίζω γινότανε μεγαλύτερος χαμός.Πάντως σίγουρα θα συμφωνήσω για τα δοκάρια. Είναι γελοίο. Έχω 3-4 σε κάθε αγώνα και συχνά πυκνά με ρωτάνε για αυτό στην συνέντευξη τύπου. Δεν ξέρω εμένα πρώτη φορά μου φαίνεται τόσο φυσική στο μάτι η match engine.

2027 με την Everton, απολογισμος: 3 πρωταθληματα (οι δυο ομαδες του Manchester και η Chelsea ειναι σχεδον ανικητες τα πρωτα χρονια), 1 Europa, 4 τσουλου και χτιζουμε νεο γηπεδο με διπλασια χωρητικοτητα, γυρω στους 80000. Ψιλοβαρεθηκα και ξεκινησα χθες καινουριο με Inter… Οποιος εχει τασεις μαζοχισμου παιρνει αυτην την ομαδα, σχεδον κατεστραμενη με πολυ μεγαλους σε ηλικια παικτες στο ροστερ. Προκληση μεν αλλα εφαγα ενα 4ωρο να στησω συστηματα να διωξω αχρηστους παικτες με μεγαλα συμβολαια και να κανω 2 μεταγραφες…

Δεκέμβρης 2025 - 2026 στο Football Manager 2012. Επιτέλους πρώτη σοβαρή πορεία πρωταθλητισμού με Dartford στην Premier League και αφού ήρθα από Blue Square Blue South (6ο επίπεδο στην πυραμίδα των αγγλικών κατηγοριών). Και εκεί που όλα πάνε πρίμα, σαν άλλος δολοφόνος κλείνω το λάπτοπ από το power button αμέσως μετά την ολοκλήρωση του save γιατί έπεφταν βροχή κόρνες αγανακτισμένων έξω από το σπίτι. Στην επιστροφή, παίρνω το εφιαλτικό μήνυμα “The save game could not be loaded” και στην ανάκτηση παλαιότερων εκδόσεων με βγάζει μέσα Αυγούστου σε κάτι φιλικά προετοιμασίας. Υπάρχει καμία ελπίδα να σωθεί το corrupted save ή αποχαιρετώ το manager?

Εχεις μια ελπιδα αν δεν εχεις Windows 8. Πηγαινε στα Documents, στο φακελο της SI,μετα στου FM,μετα στο φακελο games, βρες το save που δε φορτωνει,καν’το ενα back-up για σιγουρια,μετα στο back-up δεξι κλικ και θα σου βγαλει ενα option “Restore Previous Versions”. Πατα το και ηλπιζε.
Στα 8 δεν εμφανιζεται αυτη η επιλογη.

Μα αυτό έκανα, αλλά ενώ είχα auto-save κάθε μήνα, μου έβγαλε πιο πρόσφατη έκδοση Αύγουστο, ενώ ήμουν Δεκέμβρη.

Α οκ, τοτε μαλλον την εβαψες. Το χω παθει κι εγω αυτο,και χωρις λογο,απλα αποφασισε να χαλασει το save. Μεγαλη ξενερα.

Pote dn exo kataferei na paikso pano 7-8 xronia sto paixnidi. Me xalane polu oi regen pou einai oloi paiktarades kai pou gia 700-800k aksia mou zitane 15-20 ekat stin kaluteri. Nomizo kapou ekei arxizei k xanei tin realistikotita tou. Pantos goustato istories me omades apo blue square an k apo agglia kathe xrono mono nottingham forest

έχει κανείς καμία ασφαλή υπερσύνδεση για να δοκιμάσω το τελευταίο FM πριν το αγοράσω;; 8)
δεχόμεθα πμ

Βγήκε το καινούριο σπασμένο πριν λίγες ώρες επιτέλους.

εχω τοσο ωραια καριερα στο 2032 που δεν θελω να τη σταματησω

κατι διαβαζω για προβλημα στα ονοματα,ισχυει?

Δεν το χω βαλει ακομα, αλλα στα comments του τορρεντ βλεπω οτι ολα ειναι ΟΚ. Θα το παιξω σημερα και θα δω αν ισχυει.

Οκ ασε ενα σχολιο οταν το δεις