Formula 1

τι εγινε με Alonso ρε παιδια? μεχρι εκει μπορει η Ferrari?? αρα μαλλον σχολαει απο τωρα η φαση… κριμας

Μακάρι να γίνει κανένα θαύμα να μην αυξηθεί δραματικά η διαφορά.Δύσκολο αλλά μακάρι.

η αλήθεια ειναι πως η Ferrari δεν ειναι δυνατή στις κατατακτήριες φετος σε αντίθεση με τον αγωνα

Μια φορά στη ζωή σου έκανες κατί καλό γατάκι Χάμιλτον.

ελα οχι κακίες:p

:stuck_out_tongue:

Γενικά ελπίζουμε σε συγκλονιστικό αγώνα στη Βραζιλία, βροχές και άλλα τέτοια κλασσικά.

μια βροχούλα σε βραζιλία συνήθως την ρίχνει κάθε χρόνο.

Χαχ, φεράρι?
Ναι ρε Χάμιλτον, καιρός ήταν!!

Ούτε καν. Μόνο Σούμι.Και αντιπαθώ Χάμιλτον όσο δεν πάει.

Αλλά σαν φίλος του σπορ θέλω σασπένς ως το τέλος.8)

Ντροπή και όνειδος. (Σαν τη δική μου σχέση με τον Αλόνσο ένα πράγμα πάντως.)

Ούτε αυτόν τον συμπαθώ αλλά είναι οδηγάρα. Κατά τ’άλλα τι ντροπή μωρέ, πήρε πρωτάθλημα και τον κάναμε ήρωα.

Κλαψομούνης είναι βασικά, αλλά γουατέβα. Και δεν είπα ότι ο Χάμιλτον είναι ήρωας, αλίμονο. Είναι όμως καλός.

Μπορεί να φταίει που ακούω αγγλικές μεταδόσεις.
Αλλά όντως, είναι καλός αλλά νομίζω με χαμηλό ταβάνι.
Τα έγραφα και κανα δυο σελίδες πίσω.

Πάντως είναι καλύτερος οδηγός απ’τον Φέτελ. (Ναι ναι, πέστε να με φάτε :p). Anyway, να δούμε και τι θα κάνει τώρα που θα αλλάξει ομάδα. Και ναι, οκ, δε βλέπεις Σουμάχερ vs Χάκινεν πλέον…

Αν μου δείξει πως αξίζει, θα είναι σα να αδικούσε τον εαυτό του για μένα τα τελευταία χρόνια. Μου φαίνεται ανώριμος γμτ.
Πάντως χρειάζεται κάαατι για να γένει πάλι κόλαση η φόρμουλα 1. Έναν καινούριο οδηγό?Μια σταθερότητα από δυο τρεις ομάδες στο ίδιο επίπεδο (και με κορυφαίους οδηγούς)? Κάτι.

[SPOILER]Ή ίσως απλά πρέπει να γίνω πάλι οπαδός κάποιου οδηγού αλλά προφανώς αυτό θα γίνει με νέο αίμα μόνο.[/SPOILER]

Βέβαια μη γκρινιάζω μόνο, φέτος ήταν ωραίο το πρωτάθλημα.

Περί ανωριμότητας θα μπορούσα να συμφωνήσω μάλλον, μιας και κάνει διάφορα αψυχολόγητα. Τη μία το πάει καλά, την άλλη κάνει τις μαλακιούλες του∙ δεν είναι και τόσο σταθερός δηλαδή γενικώς.

[SPOILER]Να γίνεις φανμπόης του θέουλα τον Κίμι ας πούμε. Γιατί αν περιμένεις το νέο Σουμάχερ, σώθηκες. :p[/SPOILER]

[SPOILER]Γερομιζέρια κιετς, αλλά γιατί σε όλα-αθλήματα και μη- να ισχύει πάνω κάτω το κάθε πέρσι και καλύτερα; Φιλοσοφικός προβληματισμός και καλά, μη δίνεις σημασία.[/SPOILER]

Τον Κίμι τον γουστάρω αλλά πρόλαβε την Σούμι περίοδο, μου είναι δύσκολο να πορωθώ πλέον μαζί του. Γι’αυτό περιμένω νέο αίμα.:wink:

Για το τελευταίο πάντως, εντάξει, δεν θα έλεγα πως συμφωνώ ιδιαίτερα. Για τον αθλητισμό δηλαδή γιατί γενικά…

Ενώ αν δεν είσαι φαν του Σούμι-καλή ώρα-, όλα είναι εύκολα. 8):stuck_out_tongue:

Δεν είναι απόλυτο. Εντύπωση πιο πολύ που πιθανώς μου έχει δημιουργηθεί απ’το γενικότερο κλίμα. Έτσι κι αλλιώς 2-3 αθλήματα παρακολουθώ, δεν έχω καν σφαιρική άποψη.

Απλά, η φόρμουλα είναι σε άνοδο νομίζω.

Ουσιαστικά κι εγώ φόρμουλα και ποδόσφαιρο παρακολουθώ. Όχι ελληνικό φυσικά, άρα όλα καλά. :stuck_out_tongue:

απο τα πιο συναρπαστικα πρωταθληματα το φετινο. το καλυτερο εδω και πααρα πολλα χρονια. μην εχουμε παραπονο hopeto :stuck_out_tongue:

[SPOILER]παντως εγω κλασικος γκαντεμης, καθε σκ που ειχε grand prix ολο κατι μου τυχαινε και εχασα τη μιση σεζον ετσι… :([/SPOILER]

παντως δε νομιζω να γινει το θαυμα και να να το παρει ο Aλονσιτο στη Βραζιλια. ο Vettel εκανε απιστευτο comeback στα μισα της σεζον και μετα και αν το παρει θα το παρει επαξια.

οσο για τους οδηγους που λετε παραπανω, πολυ ρηχος οδηγος ο Hamilton απλα ειχε κανει πολυ καλη πρωτη χρονια και ειχε κερδισει εντυπωσεις. απο εκει και μετα μετριοτητα.

ο Alonso μας τα ειχε δειξει απο νωρις. και ωριμαζοντας αφησε τους εντονους κωλοπαιδαρισμους και επικεντρωσε στην οδηγηση. απο τους καλυτερους οδηγους της τελευταιας 10ετιας.

το ιδιο και ο Vettel. και χωρις να εχει τη μεγαλη εμπειρια ειναι μεγαλο ταλεντο και φαινεται η διαφορα με τους υπολοιπους.