Formula 1

Λες ε? Νομιζω είναι νωρίς ακόμα πολύ, σε 2-3 αγώνες θα φανεί καλύτερα. Είναι ανεβασμένη πάντως σε σχέση κ με τη mclaren που του χρόνου βάζει παλι honda απο όσο θυμάμαι. Η red bull πέρσι χαλαρά δεν είχε ξεκινήσει?

Ε ναι, είναι πάρα πολύ νωρίς απλά μου δείχνει ότι το θέλει περισσότερο φέτος. Πέρυσι, νομίζω, στη Μελβούρνη ήταν 2ος (ή τρίτος) ο Φετελ αλλά μετά είχε κάνει 1-2 στη Μαλαισία η Red Bull.

Η Μερσεντάρα η μεγάλη φέτος δε μασάει. Σκατά στο αυστριακό σίχαμα.

σκατά και στην γερμανική χλιδή.μόνο ιταλικό αλογάκι (ή αλλιώς ΑΕΛ :stuck_out_tongue: )

Δεν υπάρχει γερμανική χλιδή. Υπάρχει μόνο γερμανικό ΑΤΣΑΛΙ και βλέπουμε τα 1-2 στις κατατακτήριες. Σκατά σε όποια ομάδα έχει στο roster της Alonso. Γενικά όμως αγάπη η Ferrari μην παρεξηγηθώ.

Και για να 'μαστε και απολύτως ακριβείς, το F1 τμήμα της Mercedes δεν έχει έδρα τη Στουτγκάρδη αλλά ένα ανύπαρκτο κωλοχώρι στην Αγγλία. Brackley κάπως έτσι.

Βασικά η πιο σιχαμένη ομάδα είναι η McLaren. Από τότε με Hakinen-Coulthard. Μακράν το πιο αχώνευτο δίδυμο που έχει περάσει από την F1 (τουλάχιστον από τότε που παρακολουθώ εγώ).

[SPOILER]Άκυρο αλλά εχθές είδα στον ύπνο μου ότι πέθανε ο Perez (βγήκε από το μονοθέσιο, και τον πάτησε ο Φέτελ και κόπηκε στα δύο) :-k[/SPOILER]

Ban, τώρα, ban.

Να το δεχτώ για το συγκεκριμένο δίδυμο αλλά μια ομάδα που είχε όλα αυτά τα χρόνια στο ρόστερ της οδηγούς όπως Hunt, Lauda, Prost, Senna, Raikkonen, Hamilton ε δεν τη λες με τιποτα την πιο σιχαμένη ever. Δηλαδή γαμώ την πουτάνα τη ζωή σχεδόν όλοι οι αγαπημένοι μου οδηγοί έχουν τρέξει με δαύτη, την αγαπάω. :stuck_out_tongue:

Dmembra όχι κ σιχαμενη. Hakkinen οδηγαρα. Για coulthard Συμφωνώ. Που να ζουσες και Αγγλία τότε όπως εγώ. Τσουρέκια μας τα χανε κανει με τον dc, το fun club του. Κάθε χρονο ακουγες την ατάκα φέτος είναι η χρόνια του…

Μα καθε χρονο ειναι η χρονια του Coulthard οπως και καθε διοργανωση ειναι η σειρα της Αγγλιας να το σηκωσει.Ημουν νιος και γερασα με αυτες τις δυο ατακες των αγγλων.

Οσον αφορα την McLaren αν εξαιρεσεις εκεινη την κουτσουκελα με το δευτερο πενταλ φρενων
για καποιους αγωνες (που σιγα δηλαδη μην δεν κανουν βρωμιες οι αλλοι) οσο καιρο εβλεπα
ηταν πρωταγωνιστρια και ειδικα ο Χακκινεν ηταν ο μοναδικος που κοιταξε στα ματια και κερδισε
τον Σουμαχερ οταν ο Σουμι ηταν στα καλυτερα του.Τρομερος οδηγος ο Φινλανδος.Εκεινη την
επικη προσπεραση στο Βελγιο δεν θα την ξεχασω ποτε.

http://www.youtube.com/watch?v=-eE3gCy5zvM

Ποτέ δεν τους χώνεψα. Συμφωνώ στο ότι ο Χάκινεν ήταν οδηγάρα αλλά με νευρίαζε απίστευτα. Ο Κούλθαρντ μεγάλο μουνόπανο πάντως. Ναι, Πάνο, πες μου ότι πρόλαβες Hunt, Lauda, Prost και Senna τώρα :stuck_out_tongue: Οδηγάρες αναμφισβήτητα αλλά εγώ μεγάλωσα με Φερράρι, με Σουμάχερ - Ιρβάιν και Σουμάχερ - Μπαρικέλο

Μάλλον είδε το rush χαχαχα. Καλός ο hunt αλλά άγγλος, αρα παρτοβιος. Μόλις το πήρε αναπαύθηκε και τα ξυνε. Το ίδιο και με τον hill θυμάμαι στη williams αν κι αυτός ηταν κακός οδηγός, απλα τοτε η williams δεν παιζόταν. Ο Χάμιλτον πιο σοβαρός.
Πάντως εγώ πρόλαβα και εζησα τις κόντρες Προστ Σένα…
By the way ουτε γω γουσταρα McLaren αλλά γουσταρα την κόντρα τους.
Όσο για τον Σουμάχερ ουτε κι αυτός ηταν το καλυτερο παιδάκι. Ο Ιρβάιν θα είχε πάρει πρωτάθλημα αν τον βοηθούσε έστω λίγο όπως είχε δηλώσει στην επιστροφη απο το ποδι του.

Όμορφος ο αγώνας σήμερα !~!!
Ειδικά αυτό το αυτοκίνητο ασφαλείας 12 γύρους πριν το τέλος ήταν ότι έπρεπε για να δούμε μάχες για 10 περίπου γύρους και μέχρι τον τερματισμό !!!
Και όπως είπε και ο βλάκας του άλφα που σχολίαζε “Πρέπει να έχουμε πάρα πολλά χρόνια να δούμε τόσους εμφυλίους σε ένα αγώνα” και όντος όλες οι μάχες ήταν ανάμεσα σε teamate !!!
Να μην κέρδιζε και ο σιχαμένος στο τέλος και δεν θα ήθελα τπτ άλλο !!! 8)8)8)

(α και ψόφος σε άλφα για μετάδοση εικόνα και κυρίως διαφημίσεις !!! φέρτε πίσω την ΕΡΤ με το HD !!! 8)8):D:p)

Φοβερός αγώνας σήμερα!! Της πουτάνας μέχρι το τέλος. Ειδικά από την είσοδο του safe car και μετα έγινε χαμός. Μπράβο, πάντως, στη Mercedes η οποία δείχνει να έχει τα καλύτερα οχήματα μέχρι στιγμής. Μπράβο και στην India γιατί έκαναν μεγάλο αγώνα. Οι Ferrari απογοήτευση για ακόμα μια φορά δυστυχώς.

Όχι ρε 2-3 αποπάνω, προφανώς δεν τους πρόλαβα, ίσα ίσα το '94 πέθανε ο Senna και δεν είχα γεννηθεί. :stuck_out_tongue: Απλά το ίντερνετ γεμάτο από βιντεάκια ή ακόμα και σεζόν ολόκληρες ξέρω ‘γω είναι και αν σκεφτείς ότι αν βλέπεις F1 απ’ το δημοτικό και έχεις πατέρα φανατικό με Senna και παππού φανατικό με Lauda ε όλο και κάπου θα τα 'χεις ακούσει τα ονόματα, και αν ενδιαφέρεσαι, ψάχνεις. Δεν περίμενα στα 18 μου το “Rush” για να μάθω τον Lauda προς θεού.

Στα της αγωνάρας σήμερα, εκτός απ’ το μεγαλείο του γερμανικού ατσαλιού της μεγάλης Mercedes, μόνο πόνος από Force India, μεγάλη εκκίνηση από Massa αλλά διάφορες μαλακιούλες στη διάρκεια του αγώνα έφεραν πολύ πίσω την Williams, μόνο θλίψη για McLaren, και απογοήτευση για Ferrari. Πάμε για Κίνα τώρα.

ΥΓ ΜΑΛΑΚΑ MALDONADO.

edit: Αποκλειστική εικόνα από την επίσκεψη του Maldonado στον Guttierez στο νοσοκομείο

:’)
Crash-tor!!!Τιτάνιος. Nα σοβαρευτεί.
Γούσταρα αγώνα χθες μιας και ήταν ο πρώτος ολοκληρωμένος που είδα φέτος.
Άσχετο, που είδαν οι εκφωνητές τους τρελαμένους οπαδούς του Vettel στην Ελλάδα? Μόνο αυτόν κράζουν.

Ε, μην τα λέμε, σε υποτονικό αγώνα (γιατί έμεινε πίσω ο Rosberg ή γιατί είχα φάει τον αγλέωρα), πάλι κυριάρχησε το γερμανικό ατσάλι. Δυστυχώς τερμάτισε τρίτος ο Ισπανός αλλά δε μας πειράζει, φέτος το πρωτάθλημα είναι δικό μας :smiley:

Τι δυστυχώς ρε? Εκτός αν εννοείς δυστυχώς που δεν τερμάτισε πρώτος :Ρ Πάντως, όχι ότι περιμέναμε αυτόν τον αγώνα για να το καταλάβουμε, αλλά πρέπει να είσαι μεγάλη οδηγάρα για να καταφέρεις να ανέβεις στο βάθρο με ένα μονοθέσιο σαν αυτό της Ferrari. Ο Φέτελ ανύπαρκτος σε αυτόν τον αγώνα και μου φαίνεται πως ο Ρικιάρντο θα τον επισκιάσει γρήγορα.

Το δυστυχώς είναι οπαδικό γιατί ποτέ δεν τονε χώνεψα αυτόνε :stuck_out_tongue: Αντικειμενικά όμως, ναι, έχεις δίκιο πως θέλει cojones να οδηγείς τόσο καλά σε τόσο κακό μονοθέσιο, σε αντίθεση με τον Kimi που βολοδέρνει στη μέση της κατάταξης ενώ το κατέχει το σπορ αλλά σαν να έχει παραιτηθεί σε φάση “ε, αφού είναι το μονοθέσιο γτπ, τι νόημα έχει να το παλέψω”. Για Vettel επίσης συμφωνώ, και σπάστηκα πολύ την ώρα που έκανε δύσκολη τη ζωή του Ricciardo ενώ και στην ενδοεπικοινωνία του είχαν πει να κάνει στην άκρη αλλά και πάνω απ’ όλα Ο RICCIARDO ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Άντε χέσου βρωμερέ Γερμανέ. Στηρίζουμε Αυστραλό αλογομούρη :stuck_out_tongue:

20 χρόνια πριν έφυγε ο καλύτερος οδηγός ολων των εποχών…

Για παντα στις καρδιές μας