Full shows στο Youtube

δυστυχως δεν εχει απο τα καινουρια

1 Like

Alcest, πριν από μερικές μέρες στο Bordeaux.

Μικρότερο σετ από αυτό που έπαιξαν εδώ το Μάρτιο και χάνει αρκετά από κάμερα/ηχεία υπολογιστή, αλλά ακόμα κι έτσι ομορφιά.

To Live των gathering για τα 25 χρόνια τους με όλα τα μέλη που έχουν περάσει απο την μπάντα στην σκηνή. Το υλικό είναι απο 30 κάμερες του κοινού και ο ήχος απο την μπάντα.

The Gathering – TG25: Live at Doornroosje (Full live album - unofficial video)

2 Likes

Μπράβο ρε, τρομερό ποστ!!!

Οι άμπαλοι δεν το γυρίσανε σε βίντεο - πάλι καλά που το ηχογραφήσανε.

2 Likes

έχουν κάνει καλή μίξη των πηγών στην εικόνα και φαίνεται ευχάριστα το live.
Και η ίδια η μπάντα δούλεψε αρκετά για να βγει αποτέλεσμα . τίμιοι .

πήγα να γράψω τις στιγμές που ξεχωρίζω και πρέπει να έμειναν 3 κομμάτια απέξω :stuck_out_tongue:
Στο Waking Hour μπροστά βέβαια, κάθομαι και βαράω προσοχή και σε αυτή την εκτέλεση.
όμορφος και ο τρόπος που έκλεισαν το λαιβ.

_φλεβάρης 2003, κέντρο νεοσύλλεκτων , Μεσολόγγι.
την στιγμή που επιλέγαμε ρουχισμό. 819 άσπρα φανελάκια-1 μαλάκας με μπλούζα slipknot(? νομίζω κιολας, δεν θυμάμαι αν φορόυσα όντως αυτή).
Με πλησιάζει ένας τύπος

  • αδερφέ σε είδα, απο λάρισα είσαι ε.? ακούς the gathering?
  • ναι.
  • τους φέρνω για λαιβ σε λίγο καιρό λάρισα, να βρείς τρόπο να έρθεις!!!

*δεν βρήκα :confused:

4 Likes

Το συγκεκριμένο λάιβ ήταν απλά επετειακό για τα 25 χρόνια παρουσίας τους ή ήταν και ένα αντίο?

Με λίγα λόγια συνεχίζουν ή το διέλυσαν το “μαγαζί”?

Είναι στον “πάγο” η φάση, δισκογραφικά και για ζωντανές εμφανίσεις. δεν νομίζω να υπάρχει διάλυση επίσημη. Βέβαια δεν απέχει και πολύ σε διαφορά…

1 Like

Ένας φίλος μου υπηρετούσε στον Βόλο την ίδια εποχή. Πήγε Αθήνα, πήγε Θεσσαλονίκη και δεν μπόρεσε να πάει κι αυτός Λάρισα :grin:.

[quote=“Kostas_L, post:330, topic:21986, full:true”]Το συγκεκριμένο λάιβ ήταν απλά επετειακό για τα 25 χρόνια παρουσίας τους ή ήταν και ένα αντίο?

Με λίγα λόγια συνεχίζουν ή το διέλυσαν το “μαγαζί”?[/quote]

Δεν υπάρχει ουσιαστικά εδώ και χρόνια η μπάντα, το show για τα 25 χρόνια ήταν one-off. Η προδότρα φταίει.

2 Likes

Κλαίω. Μας γ@μ…ς…

*Η προδότρα φταίει λέει :stuck_out_tongue:

1 Like

Τότε τους είχα δει κι εγώ πρώτη φορά, στην Αθήνα. Φοβερό live.

Εννοείται η προδότρα είναι ο πιο σημαντικός λόγος της διάλυσης. Η Silje είναι αξιοπρεπέστατη πάντως, κυρία. Αλλά ο κόσμος θέλει Anneke :yum:.

2 Likes

Δεν τους είδα ποτέ τελικά.
Μονο anneke λαρισα.
Θυμάμαι να αισθάνομαι τόσο υπερ τέλεια που θα την δω απο κοντα, που είμαι μέσα στα σκοτάδια στην βροχή να περιμένω φίλη να με πάρει με το αυτοκίνητο να πάμε , και χορευα γύρω απο ενα στύλο τραγουδώντας κομμάτια απο τα minions.
Δεν είχα δει οτι υπήρχε άνθρωπος μέσα στο περίπτερο δίπλα-αξια ανεκτίμητη η φάτσα του στο θεάμα

1 Like

Τσέκαρα το μεταλ αρκαιβς και γράφει ον χολντ, μάλιστα στην τελευταία σύνθεση τους έχει στον καθένα (τάδε-2014).

Αγαπάμε προδότρα αλλά εμένα προσωπικά δεν μου είπαν πολλά οι δουλείες της έξω από τους γκαδερινγκ.

Δυστυχώς μια φορά τους έχω δει (αλλά αξέχαστη συναυλία με σαπόρτ μάλιστα τους on thorns i lay), στην Θεσσαλονίκη στo κλαμπ υδρόγειος για την περιοδεια του how to measure a planet (ακριβώς χρονιά δεν θυμάμαι).

2 Likes

Ανύπαρκτη εκτός Gathering, έτη φωτός μακριά.

1999 και 2000 είχαν παίξει στην Υδρόγειο.

1 Like

Οχι ακριβως gigs, αλλα εχω παρει με τη σειρα ολα τα Live Shows που εγιναν απο τον ραδιοφωνικο σταθμο KEXP Seattle. Παρα πολυ καλες εμφανισεις και τελειος ηχος :

Aυτό καραμετράει πάντως.

Και οντόπικ, μια ΚΑΥΛΑ όλο, από την αρχή μέχρι το τέλος και μια συναυλία που με τσούζει πολύ που έχασα. Το έχω δει ΟΛΟ αυτό το βίντεο πολλές φορές. Ένα κομμάτι πάω να δω, το βλέπω όλο στο τέλος…

Crimson Glory 2011 - Κύτταρο.

5 Likes

Πολυ καλα τα βιντεο του KEXP.

Εδω Mudhoney απο την κορυφη του needle:

Εδω οι Raw Power, δηλαδη ο McCready, ο McKagan, ο Barrett Martin κι ο Mark Arm παιζουν ολο το …Raw Power των Stooges:

1 Like