Funk Collective, Sugah Galore, Duke's Abduction, Fool In The Box@An 21/11

Η αλήθεια είναι ότι ετοιμάζουμε μεγάλο event με τον Ξήγα να τραγουδάει το Funk The Police και την alterground να ανακοινώνει πως το live των Melvins θα γίνει στο Ρόδον( θα ξανανοίξει μόνο για αυτούς :p) τζάμπα.:lol:

Λοιπόν για το liveaki αύριο…Αφού η είσοδος έχει 6 ευρώ θα σας μείνουν λεφτά και για μπύρες αλλά και για να πάρετε κανά cdaki. Misuse, Semen Of The Sun, Sugah Galore, Modrec, In The Junkyard 3 κ.α. στον παγκο spinalonga θα εβρείτε. Επίσης λογικά θα έχουν πάγκο και τα παιδιά της CTS που εκτός από σούπερ liveakia έχουν και πολλά καλούδια (βινύλια, cdia) . Να ρθείτε προετοιμασμένοι και έτοιμοι για χορό 8)

Ωχ! Θα έχει πάγκο και η CTS? Την κάτσαμε τη βάρκα! :stuck_out_tongue:

Εγώ θα έρθω λογικά, τώρα αν θα πάρω και cd δεν το υπόσχομαι κιόλας, έχουμε πέσει σε περίοδο οικονομικής δυσκολίας…

ναι ρε μαγκες αντι να πιουμε κανα καφασι μπυρες

πινεις λιγο ουζο απο το σπιτι την ακους στερεο

πινεισ και κανα 2 μπυρεσ εκει και παιρνεις και cdακι

αν μας προτεινεις κατι καλο θα
παρουμε ρε μουτρο
τωρα ακουω

average white band
μια συλλογη τους

πρεπει στο επομενο μαθημα να βγαλω το pick up the pieces στο μπασο:afro:
ωραιο κοματι:afro:
αυτα που λες απο πανω ειναι συγκροτηματα οπως οι sugah galore ετσι???
να τα εχω υποψην μου??

Να μπεις www.myspace.com/spinalongarecords να δικτυωθείς sodomaniac

Forkboy έλα κιας μην πάρεις σιντί. Με διάθεση για groove να είσαι και όλα κομπλέ 8)

ok ευχαριστω.

Ζούγκλα περίπου τι ώρα αρχίζει? Σε ρωτάω γιατί παίζει να έχω κι ένα θέμα με τανκαρντ. Ξέρω ότι οι πόρτες λένε 9, αλλά να υπολογίζω ρυθμούς Ικαρί… ε σπιναλόγκας?:stuck_out_tongue:

στόχος είναι 9 να ανοίξουν οι πόρτες. 930 να ξεκινήσει η συναυλία. Τώρα όπως καταλαβαίνετε αν δεν έχει έρθει κανείς στην ώρα του( ξέρουμε τι ρεμπεσκέδες είστε :p)
θα το καθυστερήσουμε λίγο. Επειδή όμως έχουμε 4 μπάντες δεν θα βγούμε πολύ εκτός προγράμματος.

Λοιπόν σε λίγες ώρες αρχίζει το live. ετοιμαστείτε. βάλτε λίγο james brown, zappa, funkadelic,hendrix ό,τι τέλος πάντως γουσταρίζετε για να μπείτε στο κλίμα.
Funk Them Out! :afro::afro:

Πρώτα τα αυτονόητα: 4 ώρες συναυλία στο Αν με 6 ευρώ είσοδο μόνο Σπιναλόγκα. Μπράβο παίδες!

Fool In the Box
: power trio με δυναμικές συνθέσεις σε ένα στυλ κοντά σε Peppers, Jane’s addiction και λίγο Pearl Jam. Ωραία φωνή ο τραγουδιστής, πανέξυπνος μπασίστας (εντάξει είχαν και την τιμητική τους χτες :p), δεμένοι και γκρουβυ. Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι η κιθάρα ήταν λίγο πίσω, αλλά κατά τ’ άλλα μια χαρά. Κάπου θα τους ξαναδώ υποθέτω.

Duke abduction:

ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ

Ώ ρε μάγκα. Τι είν’ αυτοί ρε? Ό,τι και να πω είναι λίγο. Βγαίνουν στη σκηνή μπασίστας, ντράμερ, και κιθαρίστας σαν απαγωγείς με φόρμες και καλτσόν στη μούρη κι ο τραγουδιστής-πληκτράς με ένα ημίψηλο στο κέντρο της σκηνής. Οκ, εμφανής ο συνειρμός με το όνομά τους. Από κει και πέρα άρχισε ένας μουσικός οργασμός χωρίς τέλος. Παιχταράδες όλοι, αλλά ειδικά ο “επιληπτικός” ντράμερ και ο κιθαρίστας - που παίζει από το 2007 στους Lost Bodies - εκπληκτικοί. Το πιο κοντινό όνομα που μπορείς χρεώσεις σαν επιρροή για να τους βάλεις ταμπέλα είναι οι At the drive In/Mars Volta. Αλλά και πάλι, είσαι μίλια μακριά. Εγώ άκουσα ένα ιδιότυπο μείγμα ροκ ψυχεδέλειας 70ς, Herbie Ηancock και Faith no more με καταιγιστικούς ρυθμούς. To βασικό είναι πως γράφουν πολύ μα πολύ ιδιότυπη μουσική, και ότι φαίνεται πως ακούν 45 διαφορετικά πράγματα ο καθένας τους, King Crimson, Mars Volta, Funkadelic, Frank Zappa, At the Drive In, Mike Patton, Portishead, Stooges, Radiohead, Miles Davis, Can, Ulver, John Frusciante, Mahavisnou Orchestra, Boris, Doors, Fugazi and many others…

καταφέρνοντας να τα βάλουν στο μπλέντερ βγάζοντας ένα ζουμί όμως. Αφού πω μπράβο που έδιναν τσάμπα το πρόμο τους, περιμένω να ακούσω το δίσκο που γράφουν στη Σπιναλόγκα, και να τους ξαναδώ το συντομότερο ζωντανά.

Sugah Galore: Eίχαν να παίξουν ζωντανά από το Σπιναλόγκα φεστ, και ψιλοφάνηκε λίγο γιατί ξεκίνησαν λίγο μουδιασμένα. Βρήκαν γρήγορα ρυθμό όμως, και κλιμακωτά κατάφεραν να κουνήσουν τον κόσμο με το space funk τους. Αυτή τη φορά αυτό που με χάλασε λίγο ήταν οι κιθάρες που ήταν λίγο πιο μεταλλικές απότι χρειαζόταν. Αλλά κατά τ’άλλα, τρομερό γκρουβ με τη ρύθμ σέκτιον να δίνει το σάλπισμα. Η Sugah παραπονιόταν στην αρχή πως θα τα παίξει η φωνή της, αλλά εντέλει τα πήγε μια χαρά. Άντε να τους βλέπουμε και λίγο πιο συχνά. Kudos στον πληκτρά με την KYLESA μπλούζα 8)

Funk Collective: είχαν το δύσκολο έργο να συνεχίσουν το πάρτυ όταν ο κόσμος άρχισε να φεύγει, αλλά το περάτωσαν στο έπακρο. Σαξόφωνο, κρουστά και τα συναφή, πολύ καλά γυναικεία φωνητικά και μια μίξη διασκευών με δικά τους (υποθέτω). Ξεχώρισε η ultra cool εκτέλεση του Word Up (Cameo), και ο ασταμάτητος χορός του τραγουδιστή. Αν και μεγαλύτεροι ηλικιακά από τις προηγούμενες μπάντες, εμένα μου επαλήθευσαν τη λαϊκή σοφία “η γριά κότα έχει το ζουμί”, και η ώρα πέρασε πολύ γρήγορα μέχρι να κατέβουν από τη σκηνή.

Αυτά τα λίγα, και όσοι ήρθαν ανταμοίφθηκαν one more time (cheers σε ζούγκ και φορκ).

Α, και στεναχωρήθηκα που δε μπόρεσα να καταλάβω ποιος ήταν ο “ψυχούλα” Σοντομάνιακ.:frowning:

ελα ρε αυτος που ηταν ανεβασμενος πανω στο καθισμα ακριβως μπροστα απ τον ηχοληπτη
κοντο μαλι μουσι μεγαλη μυτη χα!χα!χα!χα

οπως ταλες ηταν τα πραγματα
οι πρωτοι εμενα μου θυμιζαν tool
oi 2oi
πολυ progressive παιζαν παπαδες

οι sugar calour γαματοι και πολυ funk

oi funk collective απλα σκοτωνουν ρε φιλε

οι μπασιστες ηταν ολοι πολυ καλοι
ειδικα οι 2 τελευταιοι γαμουσαν

ρωταω τον ηχοληπτη ποιοι ειναι αυτοι μου λεει ““οι sugar colour””
και συ πιος εισαι του λεω ο zouglaou χα!χα!χαχα!χα!χα!χαχα!χα!
εμοιαζε με τη φωτογραφια που εχει ο ζουγκ
στο προφιλ του
τεσπα τα ειχα πιει κιολας κατι ουζα απο το σπιτι
και 4 5 μπυρακια εκει και ημουν αρχοντας

εσενα red run δε σε γνωρισα δεν ειδα καμια γρια
εκει γυρω
σαν αυτη που εχεις στο προφιλ σου γιαγια δεν ειναι??

ωραια συναυλια αλλα επαιξε πολυ κατουρημα με τις μπυρες

μου εκανε εντυπωση ειχε αρκετο κοσμο

εγω νομιζα θα ειμαστε καμια 20ρια ατομα

επαιζε πολυ πιτσικοκι και πιπινι!!!

Kλαίω!

Αγαπάμε σοντομανιακ!

μαλακια

τωρα το δα κ θαχα ερθει #-o

νεξτ ταιμ :frowning:

Δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων έχασα τους Fool In The Box και το πρώτο μισό των Duke’s Abduction, οι οποίοι μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις και ως παίξιμο και ως σκηνική παρουσία.
Για την ακρίβεια έκλεψαν τη δόξα από τους Sugah Galore, για τους οποίους πήγα κυρίως. Που κι αυτοί μου άρεσαν πολύ.

Με τους Funk Collective δεν την πολυπάλεψα, ήταν και η ώρα περασμένη…

Ωραία βραδιά το Σάββατο. Ευχαριστούμε όσους ήρθαν και εκτίμησαν την τιμή, τη φάση και φυσικά τα μπαλόνια :stuck_out_tongue: Γενικά πολύ groove και πολύ μπύρα. Duke Abduction μου άφησαν και μένα θετικές εντυπωσεις. Πρώτη φορά τους έβλεπα live και δεν ήξερα τι να περιμένω. Οι Fool In The Box έχουν σίγουρα ιδιαίτερο κ προσωπικό ήχο αλλά δεν είναι το στυλ που ακούω. οι Sugah πλέον παίζουν σταθερά πάνω από ένα στάνταρ επίπεδο. οι Funk Collective έδωσαν μια ρετρίλα στη βραδιά αλλά η μπύρα με νίκησε [-X
Γενικά το φχαριστήθηκα πολύ το live και γούσταρα που είδα (ξανά) rocking φάτσες. Τα σέβη μου παίδες:!:

Υ.Γ. : Τιμή και δόξα στον sodomaniac που ήρθε αλλά δεν τον γνωρίσαμε. την επόμενη φορά οπωσδήποτε!