Game: Find The Album - Συνειρμικά

Baby oil και manowar… κάποιο inside joke φαντάζομαι

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και η αλλη εχει σχεση με το baby oil αν σκεφτεις τι προσφερει (οι δυο λεξεις που ψαχνουμε ειναι ουσιαστικα)

rebel, δεν προκειται για inside joke. Απλα, βλεπω τον τιτλο του αλμπουμ και συνειρμικα μου ερχεται το baby oil.Τι φταιω και τι φταιτε να μου πειτε και δικιο θα εχετε :slight_smile:

OK επειδή είναι δύσκολη ώρα για μένα, ανακεφαλαιώνω και πάω για ύπνο, προσδοκώντας ότι θα βοηθήσω τα νυχτοπούλια:

Ψάχνουμε για τίτλο άλμπουμ του στυλ “… of/and …” ή κάτι σε στυλ “… to/or …” όπου οι τελιτσες είναι ουσιαστικά. Αφού σχετίζονται με baby oil θα πρέπει να έχει να κάνει με κάτι από τα παρακάτω: Λάμψη, απαλότητα, poser-αδες, γυαλάδα, δάκρυα (;), επικά σκηνικά…

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και για μενα!

Αντε, βρε λεβεντες και λεβεντισσες, τα ειπε ολα το παιδι!
Δουλεψτε λιγο την “απαλοτητα” στο μυαλο! Και μην ξεχνατε ελρικ και μανογουωρ που σχετιζονται με τη δευτερη λεξη και η οποια εχει σχεση με επικα που ειπε ο plex.

Soft & Stronger;

σορυ, οχι :frowning:

Από ουσιαστικά 0/2 πάντως [emoji20]

Υπήρχε ένα τραγούδι Savatage το οποίο λεγόταν νομίζω Silk ‘n’ Steel. Θα ταίριαζε, αλλά δεν είναι άλμπουμ. Είναι γνωστό άλμπουμ αυτό που ψάχνουμε;

Από επικά μου έρχονται στο μυαλό thunder, sword, steel, fire… Αλλά κανένα δεν ξέρω που να συνυπάρχει σε τίτλο με κάτι σχετικό με την απαλότητα…

Steel ναι, μεγάλο προγκ γκρουπ, μετα απο αυτό το άλμπουμ που ψάχνουμε άρχισε η χρυσή εποχή τους, απλά δουλέψτε λιγο την απαλότητα συνειρμικά στο μυαλό…

Caress of Steel?

Bingo!!!

At long last!!

Μαλιστα…για παμε

Cannibal Corpse - Worm Infested? :slight_smile:

Πόσες λέξεις έχει ο τίτλος του άλμπουμ που ψάχνουμε;

Breaking the Chains?

Yep…

Μagical Dirt. Εεεεεε?

Όχι αλλά κοντά είσαι

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κολλησαμε στη λασπη! :stuck_out_tongue:
"Κοντα" θα εννοεις στο dirt. Η φωτο oμως που εβαλες εμενα προσωπικα δε μου θυμιζει τιποτε αλλο παρα αναδασωση, plant trees, οικολογια κλπ. To google βγαζει αλμπουμ Plant A Tree Or Die. Ελπιζω να μην ειναι αυτο

όχι είναι πιο κυριολεκτική και ρεαλιστική η εικόνα

Λοιπόν, ψάχνουμε 80’ς χαρντ ροκ δίσκο από τεράστιο καλλιτέχνη
(το έδωσα όλο στεγνά για να ρολάρει το παιχνίδι:D)