House Of The Dragon [GoT thread]

Πάντως αν καταφέρει ο χοντρός να βγάλει το winds of winter 1-2 μήνες πριν την έναρξη της επόμενης σαιζόν και εμείς θα κάνουμε τούμπες και αυτός θα χεστεί στο τάλαρο…σκέψου το χοντρέ…

βασικα φοβαμαι οτι θα γινει το αναποδο. και κει θα εχουμε τα γελια.

η μαλακια ειναι οτι θα βγει ενα μηνα μαξ πριν τη σειρα οποτε πολλοι απο μας θα χωρισουν εκεινο το διαστημα :ρ

[SPOILER]Δε νομίζω πως θα αποχαιρετίσουμε τον Σνόου ακόμη.
Αφενός, θα μπορούσε να τον σώσει ο αντρόλυκος (εδώ έσωσε τον Tάρλι).
Έπειτα είναι η παρουσία της Μελισάντρε, που μόλις κατέφτασε.[/SPOILER]

Το αρνητικό σε αυτή τη σεζόν είναι ότι ενώ μπορούσαν να “απλώσουν” τις εξελίξεις και να έχουμε ένα “βατό” και πιο συνεκτικό 5ο κύκλο, τις κρατούσαν για το φινάλε (ή τα 3 τελευταία επεισόδια, αν και οι ουσιαστικές εξελίξεις είναι στο τελευταίο), χάριν εντυπωσιασμού, προσμονής κλπ.

Θα μπορούσαμε να είχαμε γλυτώσει αρκετές ανούσιες σκηνές αν δε στρίμωχναν όλη την ουσία σε 1 ώρα.
Για παράδειγμα το πλέον βαρετό Braavos (ντάξει υπάρχει και το Dorne) είχε πολύ ωραία εξέλιξη, αλλά φάγαμε στη μάπα ένα κάρο ανούσιες σκηνές σε όλα τα προηγούμενα επεισόδια.

Πάντως στην επόμενη σεζόν θα ξαναδούμε Μπραν, υπάρχουν τα ανοιχτά μέτωπα, θα έχει ενδιαφέρον

[SPOILER]

Στάννις δεν πέθανε, απλά φορτίζει

[SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧ
ΑΧ
ΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

http://i.imgur.com/fOLC5c3.webm

Έχω γονατίσει με το τελευταίο… Χαχαχαχααχαχαχα… :stuck_out_tongue:

2η σερι σεζον που εφαγα σποιλερ με το τσουβαλι γιατι δεν τρεχω να δω μολις βγαινει, τωρα θα δω τα επ που μενουν το φλεβαρη πριν αρχισει η επομενη… ευτυχως υπαρχουν και ποιοτικες σειρες που δεν βλεπει η καθε θειτσα που δεν κραταει το στομα της κλειστο και το καθε μαλακισμενο που η τελευταια σειρα που ειδε πριν το got ηταν οι σειρες του παπακαλιατη…

αυτο με τα σποιλερς στην συγκεκριμενη σειρα ειναι κατι που δεν θυμαμαι να γινεται σε τετοιο βαθμο με καποια αλλη…Οπου και να κοιταξεις και δεν μιλαω μονο για facebook ή άλλα social media,εχει φωτογραφιες και αναλυσεις επι αναλυσεων…

Εγω ολως παραδοξως δεν εφαγα κανενα

Βεβαια το φβ μου πλεον απαρτιζεται απο συνειδητοποιημενους νερντς, οι αλλοι οι ΚΑΖΟΥΑΛΣ εφαγαν το ντηλητ χαμμερ επι Breaking Bad

Ε ναι αηδια καταντησε. Ανοιγω fb και το πρωτο πραγμα που βλεπω ειναι το εξης μνμ μιας μαλακισμενης [SPOILER]Οχι ρε, πεθανε ο Τζον Σνοου!!![/SPOILER]. Ε, αντε και γαμησου μωρη πατσαβουρα! Ποσο γαιδουρια ειναι μερικοι!

Δειτε πως την πατησα εγω τωρα…
παω να την πεσω για υπνο προχθες γυρω στις 2 τα χαραματα…μπαινω λιγο fb κ βλεπω το κλασσικο ποσταρισμα ανεκδοτου απο γνωστο, του τυπου ερωτηση-πολλες τελειες (τοσες που αναγκαζεσαι να πατησεις ‘συνεχιστε την αναγνωση’)…παταω κ εγω ο μλκς κ η απαντηση στο ανεκδοτο ηταν η εξης:

[SPOILER] Ο Τζων Σνοου πεθαινει στον 5ο κυκλο, 10ο επ., 57ο λεπτο [/SPOILER]

Φουντωσα τοσο πολυ με το μαλακιστηρι που απο την αγωνια μου 2 η ωρα τα χαραματα, κ ενω ημουν ετοιμος να την πεσω, πηγα κ εβαλα να το δω

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρώτον, θα περίμενε κανείς μετά από 4 σεζόν γεμάτες παρόμοια σκηνικά και σπόιλερς στο φινάλε να ξέρετε να μην μπαίνετε σε φμπ, φόρα, μπλογκς κλπ αν δεν δείτε τα τελευταία επεισόδια. Τα οποία, ναι, πρέπει να τα βλέπετε όσο πιο σύντομα γίνεται και όχι 6 μήνες μετά, τι να γίνει τώρα :!:

Δεύτερον, first world problems :stuck_out_tongue:

Κλαμα!

άνετα κιθαρίστας στους βερτζιν στιλ.

με κοντό σορτσάκι και το παπάρι να φαίνεται από μέσα ενώ τραγουδά το noble savage!