House Of The Dragon [GoT thread]

^^
Αυτό. Επίσης μου άρεσε

[B]minor spoiler απο βιβλία/2ο επισόδιο[/B]

[SPOILER]η συσχέτιση του Robert Strong με το Βουνό στο πως έλιωσε στον τοίχο το κεφάλι του άκυρου τύπου[/SPOILER]

Κατ’εμε το επεισοδιο ηταν εξαιρετικο.

[SPOILER] [/SPOILER]

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρα ειναι τα δυο πρωτα επεισοδια και το δευτερο ειδικα ηταν τρομερο.Απο την αρχη του δηλαδη.Οχι μονο στο τελος.Αναμενουμε την συνεχεια.

Φοβερο επεισοδιο το δευτερο, ειδικα το πρωτο μισο. Ελπιζουμε σε αναλογη συνεχεια

promo για το επεισοδιο 3 …προφανώς και έχει spoiler (για όσους δεν εχουν δει κανενα επεισόδιο αυτης της σεζον )

[SPOILER]δεν εχω διαβασει τα βιβλια ,αλλα πρεπει στο τελος του promo , να δειχνει Tower of Joy[/SPOILER]

https://media.giphy.com/media/3o7qEb8DpZM3Jwpmuc/giphy.gif :slight_smile:

χαχαχαχα! κορυφαιο!!

Μόνο εμένα μου φαίνεται παράξενο που Σανσα και Θιον όχι μόνο ζούνε αλλά δεν έχουν τον παραμικρό τραυματισμό;

https://www.youtube.com/watch?v=a60kjktkub0

Tower of ξενέρα…φτηνά τηλεοπτικά τερτίπια…

Ακριβώς αυτό. Απαράδεκτη μεταφορα και γενικά μετριο επεισόδιο για ακόμα μια φορά.

Επίσης μου χει κατσει πολυ ασχημα το πως εχουν χρησιμοποιησει τους Umbers. Επιφυλάσσομαι γιατι δεν ξέρουμε πια τι θα παίξει κ στα βιβλία, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω οτι οι πιο μάχιμοι κ τιμιοι βόρειοι συντάσσονται με τον Ramsey και πουλάνε έτσι τους Starks. Που ναι τα North Remembers κτλ?? Γενικά νομίζω ότι οι D&D έχουν πετάξει στα σκουπίδια το lore του ASOIAF και κάνουν ότι νομίζουν οτι τους βολεύει σεναριακά.

μετριο επεισοδιο, εδειξε λιγο η αληθεια ειναι και βιαστικα, αλλα τουλαχιστον ειδαμε κατι. εμενα με πειραξε που δεν εδειξαν κι αλλα flashback πχ να δειξει μαχη τριαινας ή να την απαγωγη της Λυαννα ωστε να ξεκινησει η ολη φαση. η σειρα βιαζεται να τελειωσει πλεον, μαλλον μπαινουν μεσα οικονομικως… :stuck_out_tongue:

Κατα τη γνωμη μου διανυουμε μια απο τις κορυφαιες σεζον.
Το προχθεσινο επεισοδιο προχωρησε την ιστορια.
Συμφωνω για την μεταχειριση των Umber. Θα μπορουσαν να ειναι Karstark στη θεση τους.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ετοιμάζεστε για πανικό μάγκες . Συμφωνώ οτι θα διανύσουμε τρελή σεζόν

Μ αρεσε πολυ το 4ο. Εδειξε λιγα σχετικα μέρη από αρκετή ώρα και ειναι προφανές πλέον ότι μπαίνουμε στην μεγάλη τελική ευθεία. Συγκίνηση με την συνάντηση στον Βορά.

Πολύ δυνατό το τέταρτο.
Αυτό με την Αλίκη πρέπει να σταματήσει, δε γίνεται μόνο 1 στα 10 επεισόδια να έχει κάτι καλό για αυτήν.

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γάμησε. Η σκηνή του Castle Black <3

Προβλέπεται χαμούλης εφέτος.

To 5o λήκαρε, προφανώς βέβαια δεν υπάρχουν υπότιτλοι

λίκαρε

εδιτ: λολ