House Of The Dragon [GoT thread]

καλα, το ραντομ οριο των 1000 σελιδων δεν ειναι και η πιο λογικη δηλωση στην ιστορια

Να μην σ αρεσει φυσικα κ το καταλαβαινω. Η εξηγηση δεν στεκει. Ειναι σαν να μην τα χεις διαβασει. Το 4ο κ το 5ο ειναι ρεσιταλ περιττων αποσπασματων. Δεν ειναι κατι που χει διαβασει καποιος σε γνωμες απο δω κ απο κει. Ειναι μια καθολικη αποδοχη απο τους αναγνωστες. Τεσπα

1 Like

Το 4ο και το 5ο είναι ρεσιτάλ γευσιγνωσίας! :stuck_out_tongue:
Να φας καβουρόσουπα σε εκείνο το εξωτικό κάστρο στη Sweetsister που στάζει βροχή από το ταβάνι, να γλύφεις τα δάχτυλά σου!

Σοβαρά τώρα, για μένα είναι πολύ σημαντικό να διαβάσει κάποιος αυτά τα βιβλία στα αγγλικά. Ακόμα κι αν ζοριστεί στην αρχή και χρειάζεται λεξικό κάθε τόσο. Εγώ διάβασα τα 2 πρώτα ελληνική μετάφραση (ομολογουμένως καλή), αλλά εκτίμησα πολύ περισσότερο τη γραφή του Μάρτιν όταν έπιασα το 3ο στο πρωτότυπο.

Με αυτές τις συζητήσεις, τη φάγαμε τη βδομάδα κι έρχεται το επεισόδιο σε 3 μέρες! Το τρέιλερ δείχνει τη Μπριέν να κατεβάζει το σπαθί της, σα να παίρνει το κεφάλι κάποιου, το παρατήρησε κανείς;

1 Like

Το επεισοδιο ηρθε νωριτερα…και εχει αρκετη δραση…hail

Αμα ελεγα 1200, 1100, 900. 984, 739, 1028, τι θα ελεγες? Ποσο μεγαλα μπορει να ειναι τα fantasy βιβλια χωρις να πλατιαζουν? Θα διαβαζες ενα βιβλιο 3098 σελιδων με περιπετειες για γιγαντες, δρακους, ζομπι, σπαθια, ιπποτες, περιεργες τοποθεσιες και νανους και θα ελεγες θεε μου τι αριστουργημα διαβασα?

Τελος παντων, καταλαβαινω γιατι εκτενη σχολια για βιβλια ΜΟΝΟ στο thread των βιβλιων, εδω μεσα δε δεχεστε κουβεντα μαλλον για τα βιβλια, οποτε παμε στη σειρα καλυτερα!

Για αυτό είναι ιδανικό να τα διαβάσεις σε ebook reader όπου η επεξήγηση είναι θέμα δευτερολέπτων (ή και παράλληλη σε κάποιες συσκευές, ως σημείωση πάνω από την κανονική λέξη.

1 Like

το μονο που θα πω ειναι πως το τελευταιο 15λεπτο δεν υπαρχει…

3 Likes

Θελουμε πολλα τετοια στη συνεχεια. Ενταξει, περιμεναμε καιρο να δουμε τετοια πραγματα.

1 Like

7 σεζόν για την ακρίβεια

1 Like

Φίλος που το είδε, είπε να περιμένω τη Δευτέρα που θα βγει και με καλύτερη ανάλυση, γιατί είναι ΕΠΙΚΟ επεισόδιο

2 Likes

ρε μη μας καυλώνετε!!!

Καλα και εγω δεν παιζει να το δω σε αναλυση 480 κτλ. Αλλα μας εχετε φτιαξει…βεβαια κραταω μικρα καλαθια γτ ετσι λεγαν και για το Battle of the Bastards που εμενα δεν μ αρεσε καθολου

2 Likes

Φωτιά και αίμα. Απο τα καλύτερα.

Αν και το θεωρω πολυ καλο επεισοδιο το Battle Of The Bastards, δεν το βρηκα ουτε εγω τοσο τελειο οσο το βρηκαν αλλοι. Αρκετα περισσοτερο μου αρεσε το επεισοδιο με τον Hodor, και το τελευταιο φυσικα, στην προηγουμενη σεζον. Το αυριανο επεισοδιο ειναι πολυ καλο, δε θελω να πω “τι αριστουργημα ειδαμε παλι” κτλ, γιατι ο κοσμος ειναι και αντιδραστικος και μετα θα λεει “νταξει χαλαρωστε ρε παιδια σιγα τι ειδαμε”

Εννοειται θα το ξαναδω σε καλυτερη αναλυση, δε με πειραζει που η πρωτη φορα που το ειδα ηταν σε τοσο χαμηλη ποιοτητα.

1 Like

Απλά το 7ο season δεν έχει βυζο. Δλδ, απο εκει που χαμε συνιθήσει και 2 κώλους ανα επισόδια, τωρα ενα γλυφο$#@νι με τον ανσάλιντ, ασάλιωτ. Πέτα εκεί και χωρίς λόγο 5-6 ακόμα απο τις αιχμαλωτες κτλ κτλ …

2 Likes

Δε σου εφτασε ουτε το αψεγαδιαστο της Missandei ουτε το sideboob της Cersei?

η σκηνη με την Cersei βασικα…ηταν παλι η ιδια τυπισσα που την ειχε ντουμπλαρει στο walk of shame;

αντε να μην δεις αυτα που κυκλοφορουν εκει εξω. can’t wait λεμε.

Το έχω ξαναπει εδώ μέσα, από την 3-4η σεζόν η παραγωγή γίνεται όλο και πιο εντυπωσιακή αλλά κάθε σεζόν όλο και πιο ύπνος. Αλλά σε κάθε σεζόν θα έχουμε 1-2 επεισόδια σαν και τούτο εδώ που σε κάνουν και λες χαλάλι. Γάμησε και όχι μόνο η μάχη στο τέλος αλλά η φανταστική σκηνή μέσα στην σπηλιά

Καλίσι και μετά το χάος το ίδιο και δεν πάτε να λέτε ότι θέλετε για βουγιουκλάκι κτλ. Όποιος χαρακτήρας εμπλέκεται στο δικό της storyline αποκτάει αυτόματα μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Αν από την 4η σεζόν και μετά εβγαζαν μια τριλογία σινεμά αλλά Αρχοντας μόνο με το δικό της story θα ήταν χιλίαδες φορές καλύτερο (εντάξει και με τους Stark λιγάκι στο ενδιάμεσο)

1 Like

δε δουλεύετε ρε καριόληδες πρωινιάτικα ή έχετε όλοι άδεια γαμώ το στανιό μου??!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 Like