House Of The Dragon [GoT thread]

Μπι ντι νι

2 Likes

Το ίδιο μπορείς να πεις και για την Ντάνυ

Εγώ διαφωνώ . Η συντριπτική πλειοψηφία των " πρωταγωνιστικών " χαρακτήρων ξεκίνησαν παιδιά και μεγάλωσαν σταδιακά και καποιοι απότομα

Οι πιο έντονες αλλαγές είναι στα παιδια Σταρκ , μετά Ντάνυ & Τζον

Για τον Τζον Σνόου , το ότι φαίνεται έτσι ψυχρός κλπ μάλλον έχει σχεση με το τέλος της 5ης σεζόν και αρχες 6ης.

1 Like

το 4ο ως τώρα ,το καλύτερο επεισόδιο

1 Like

https://scontent.fnyc1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20708473_712763082241021_538975089619999054_n.jpg?oh=e2dc2e02bbbfc8be5a7e1560bdbe2a5f&oe=5A3378F5

4 Likes

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20708205_1459410537470332_2732726344854982146_n.jpg?oh=937ea1003fe64523faeb17e5c3bf3ee9&oe=59EB9B8D

4 Likes

Επιστροφη στο μετριο γραψιμο για μενα

1 Like

Καλα πλεον δεν νομιζω οτι καθεται κανεις να γραψει αξιομνημονευτους διαλογους -βασικα ουτε εστω κατι, περα απο το απολυτως ελαχιστο και μινιμουμ για να προχωρησει το στορυ…

Tο ερωτημα ειναι αλλο: αν ο γκεντρη ειναι ο γκιμλι (duh), name the rest accordingly :stuck_out_tongue:

οντως κατωτερο απο τα προηγουμενα τρια
οι σκηνες στην αρχη δεν μου αρεσαν και το σχεδιο που εχουν για το επομενο επεισοδιο δεν στεκει καθολου

τουλαχιστον ειχε λιγο περισσοτερο littefinger που ειναι ο δευτερος αγαπημενος μου ζωντανος χαρακτηρας.

μου αρεσει και ολος αυτος ο αλληλοθαυμασμος νταενυρις-σνοου παροτι αγγιζει πολλες φορες το τσίζι

εδωσε καποια στοιχεια νομιζω αυτο το επεισοδιο.
Κατι που διαβασε η τυπισσα στον Σαμ για διαζυγιο , κατι που ο δρακος εκατσε να τον χαιδεψει ο Σνοου
και κατι που ανεφεραν φιλοι μου που εχουν διαβασει τα βιβλια οτι σχετίζεται.
Δεν ρωτησα παραπανω για να το δω οταν ερθει η ωρα.Εβγαλα ενα συμπερασμα αλλα δεν ξερω αν ισχυει

Και κριμα γιατι περιμενα να δουμε λιγο μαχη σε αυτο το επεισοδιο

Αν εννοεις οτι ο Τσον Σνοου εχει αιμα Ταργκαρυεν… το εχει δειξει η σειρα σχεδον στα μουτρα μας ηδη, οποτε δεν ειναι καποιο σποιλερ ή κατι.

Αρκετα κατωτερο επεισοδιο απο τα προηγουμενα 3 οντως, αν και οι σκηνες με το δρακο ηταν απλα εκπληκτικες. Η Νταενερυς εχει γινει πιο αντιπαθης κι απο οτι ηταν οταν εκλαιγε where are my dragons. Ευχομαι αργο και βιαιο θανατο στον Littlefinger, και σορρυ αλλα δε με πειθει καθολου ολη αυτη η μαλακια που τον παρουσιαζουν 3 βηματα πιο μπροστα απο την Αρυα Σταρκ.

Ειχε πολλα παντως το επεισοδιο σε ολα τα μετωπα. Δυο ακομα, ποιος περιμενει μετα.

@machine_head νομίζω στο τελευταίο επεισόδιο της 6ης σεζόν μας το είπε κανονικότατα

απλά σήμερα πήραμε και μια σημαντική πληροφορία

προφανώς λοιπόν είναι “επίσημο” τέκνο ο Γιαννάκης αλλά κρατάμε μικρό καλάθι ακόμα

1 Like

Το σκηνικο με τον Littlefinger Κ την Αρυα με κουρασε και μενα πολυ. Μου φαινεται επιτηδευμενο τιγκα. Δεν βρηκα λογικη πχ την αντιδραση της Αρυας στο πως χειριστηκε η Σανσα τους ευγενεις. Δεν της εδωσε δικαιωμα για να χουμε αυτη την “εχθρα”. Τωρα με αυτο το μηνυμα ειναι λογικο να την μπριζωσει. Ο Μπραν ας πουμε τι κανει? Γτ δεν δινει τον Λιτλφινγκερ? Εμενα προσωπικα ο Littlefinger και η Cersei ειναι οι χαρακτηρες που με κουραζουν περισσοτερο μαζι με την καλησι. Νισαφι πια με την μικροτητα τους ενω ο κοσμος καιγεται και η Αποκαλυψη ειναι πανω τους. Λιγα βεβαια τα ψωμια τους οποτε απλα κανουμε λιγη υπομονη

Και ναι JTN και μενα δεν μ αρεσε το σχεδιο παμε ολοι οι γαματοι που χουμε στον βορα για αποστολη αυτοκτονιας οτι να ναι. Τεσπα τουλαχιστον θα χει καλη δραση φανταζομαι το ολο σκηνικο

παντα θολωμενα σκεφτοταν η Αρυα και μια εχθρα την ειχε με την Σανσα απο την αρχη, ειδικα απο οταν σκοτωσαν τον γιο του χασαπη. Πανευκολο να την τυλιξει στα χερια του ο Littlefinger που μεχρι τωρα τον βλεπαμε μονο να παρακολουθει τους γυρω του. Παρ’ όλα αυτα δεν νομιζω οτι θα εχει και τον τελευταιο λογο σε ολο αυτο.

μια χαρα επεισοδιο για μενα

leak-αρε το 6ο…

Λικαρουν πριν παιχτουν; Αν ναι, εχουμε φτασει σε αλλο επιπεδο :joy:.

Σπόιλερ για το 7x06.

Με 1 ακοντιάκι από πάγο πάνε και οι δράκοι.

1 Like

Κατάρα στο δευτερόλεπτο που άνοιξα το σποιλερ

Εγώ φταίω προφανώς .

Αν και θα εκτιμούσα ένα hint του στυλ “σποιλερ για το 6ο επεισόδιο ,”

Ε τα αποπάνω λέγανε για leaked επεισόδιο και το έβαλα και σε σπόιλερ. Ενιγουέι θα το γράψω κιόλας.

1 Like

Δικό μου λάθος εννοείται

Άρα πάμε για καλό επεισόδιο . Σε άλλο φόρουμ ένα μέλος αρκέστηκε στο απλό omfg άρα θα ναι δυνατό