House Of The Dragon [GoT thread]

καλούλης :wink:

2 Likes


Hey remember who your daddy is.:joy:

2 Likes

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙΕΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ !!!. Έχουμε 4 80λεπτα επεισόδια . Το τρίτο επεισόδιο που είχαν βάλει 60 λεπτά τώρα το εκαναν 1 ώρα και 22 λεπτά . Το μεγαλύτερο επεισόδιο όλου του game of thrones !!!
Αναλυτικά :
Επεισόδιο 1ο : 54 λεπτά
Επεισόδιο 2ο : 58 λεπτά
Επεισόδιο 3ο : 82 λεπτά (1 ώρα και 22 λεπτά )
Επεισόδιο 4ο : 78 λεπτά (1 ώρα και 18 λεπτά )
Επεισόδιο 5ο : 80 λεπτά (1 ώρα και 20 λεπτά )
Επεισόδιο 6ο : 80 λεπτά (1 ώρα και 20 λεπτά )
Τα δύο τελευταία επεισόδια ενδέχεται να αλλάξουν

2 Likes

ας βγει το 6ο βιβλιο και ας τα βαλουν τα επεισοδια και 3 ωρες να ουμε…

2 Likes
3 Likes

Πολύ καλοσχεδιασμένο! Όλη η ιστορία σε 3 λεπτά. Ήρθε η ώρα να πάρει φωτιά αυτό το topic!

3 Likes

Θα γίνει της πουτανής, Ντάνι κάτσε στον θρόνο μη γίνει χαμός!

1 Like

Αν έχω καταλάβει τον μπάρμπα Μάρτιν, θα πεθάνουν όλοι και δεν θα ανέβει κάνεις στον θρόνο :sunglasses:

Βέβαια έχει και βιβλίο να τελειώσει και η σειρά να έχει διαφορετικό τέλος
Εγώ αυτό θα ήθελα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Βλεπω John στο θρονο … Dany με τπτ ασε που δεν την παω μια. Εγω εχω απορια ποιος θα πεθανει απο τον Night King

εχουν διαρευσει τα σεναρια καθε επεισοδιου εδω και καιρο παντως…

Πολλά μπορούν να γίνουν…
Μπορεί να κάτσει ο Night’s King και να λυθούν τα μαγιά αφού έχει αφανίσει τους πάντες :joy:

Βέβαια την “αλήθεια” θα την μάθουμε στα βιβλία

Δόξα το θεό ( ή τω θεώ νομίζω σωστότερο) που την έχω γλιτώσει

Για στείλε γιατί φέτος δεν έψαξα τίποτα

Απο που?

Κάπου στο reddit. Σωστά @Storm;

Καλύτερα μην τα ψάξετε, έτσι κι αλλιώς έφτασε η ώρα για τα επεισόδια. Το κακό με αυτή τη διαρροή είναι ότι είναι πολύ “ρεαλιστική” ή κάποιος τα κατέβασε από το μυαλό του αλλά με πολύ πειστικό τρόπο.

Εγώ δυστυχώς διάβασα αυτά σε σενάρια και αν δω ότι επαληθεύονται στο πρώτο-δεύτερο επεισόδιο, θα έχω φάει μεγάλο spoiler.

Όποιος διάβασε τα σενάρια έσκαψε τον λάκκο του! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Το τεράστιο θετικό των προηγούμενων δύο σεζόν ήταν ότι ξεπέρασαν την πλοκή των βιβλίων και έτσι βλέπαμε καινούρια, γαματα πράγματα. Γιατί να θέλει κανείς να ξέρει τι θα γίνει?

1 Like

Πρεπει να τελειωσει ο χοντρος τα υπολοιπα βιβλια δεν γινεται να μεινουμε ετσι :yum:.

3 Likes

σωστα…εχει καιρο που τα ειχα διαβασει (ηθελα και το εκανα) και δεν εχω κρατησει καποιο λινκ…

Δεν ξέρω, δεν έχει λογική αλλά όταν το πέτυχα άρχισα να το διαβάζω σαν υπνωτισμένος. Το ίδιο με είχε πιάσει όταν ξεκίνησα να διαβάζω το πρώτο βιβλίο πριν αρχίσει η σειρά (κάπου το 2007) και δεν κρατήθηκα και πήγα στη wikipedia, για να μάθω ότι αυτός που όλοι νομίζαμε ότι είναι ο σούπερ ήρωας (ο Νεντ Σταρκ) χάνει το κεφάλι του…

Ακόμα και τώρα, θέλω να πιστεύω ότι η “διαρροή” που διάβασα είναι απλώς μια μπούρδα. Θα δούμε…

Επίσης, θέλω να πιστεύω ότι το τέλος στα βιβλία (αν συμβεί ποτέ…) θα είναι διαφορετικό.

η διαρροη εγινε απο τον τυπου που εκανε τα ιδια και με τον 7ο κυκλο και τα πετυχε ολα 100% οποτε μαλλον θα ισχυουν…η αληθεια ειναι οτι αν οντως ισχυουν αυτα που διαβασα με κανουν να ανυπομονω περισσοτερο…