House Of The Dragon [GoT thread]

Δωστε ομως κ κανα λινκ με ζποιλερζ για εμας που το παρατησαμε, αναγκαστηκα το βλεπουμε καμια φορα γτ το βλεπει η κοπελα κ η παρεα μας κ δε μας νοιαζει οn the bottom line, καθαρα για λογους περιεργιας κ σκοτωματος 5 λεπτων στη δουλεια :stuck_out_tongue:

Έτσι γουστάρουμε λογαριασμό θα σου δώσουμε? :sunglasses:

1 Like

Στη μέση του επεισοδίου νιώθω την ανάγκη να γράψω ότι θα ήθελα όσο τίποτα να πω σε όποιον γκρινιάζει για την Νταενερυς στις τελευταίες σεζόν να μην υπερβάλλει, αλλά ρε γαμωτο την έχουν κάνει τόσο αλαζονική που πλησιάζει επίπεδο καρικατούρας στις μισές ατάκες της.

Το επεισόδιο υπέροχο ως τώρα.

Σανσα σίγουρα ένας από τους χαρακτήρες με την καλύτερη εξέλιξη.

Σαμ μόνο αγάπη.

3 Likes

Σανσα?? Απο τη πρωτη στιγμη μου ηταν αντιπαθεσταση μαλλον επειδη λατρεψα τη Αρυα

She will bent her fuckin’ knee

1 Like

Συμφωνω και εγω για Σανσα. Βρισκω το καρακτερ building της πολυ πιο ενδιαφερον απο της Αρυα πχ. Γενικοτερα απο τα καλυτερα στην σειρα.

3 Likes

Eπεισοδιαρα!

Αγαπω Σανσα

ΦΟβερη σκηνη στο τελος στο καστρο των Umber

Μ αρεσανε πολυ και καποιες αρχετυπικες φαντασυ αναφορες

Dragon flight και η αρπιτζοφαση που αναφερω πιο πανω

2 Likes

Μου άρεσε πολύ, είχε όντως κάποιες φοβερές σκηνές αλλά είναι ένα καλό recap . Από το επόμενο θα γίνει χαμός σύμφωνα με το preview

Επίσης , ίσως φταίει ότι πέρασαν και σχεδόν 2 χρόνια, αλλά το green screen και κάποια cgi μου κακοφάνηκαν. Δλδ βλέπεις χαρακτήρες με backgound τοπίο ( θάλασσα , χιονισμένο λόφο , πανοραμική θέα του winterfell ) και μου έμοιαζαν έντονα ψεύτικα

Θα το ξαναδω να προσεξω γτ εμεις αντιθετως σχολιαζαμε οτι εχει φτιαξει πολυ το cgi.

1 Like

ίσως στο cgi ήμουν υπερβολικός

βάζω σποιλερ αλλά δεν θεωρώ ότι χρειάζεται κιόλας

όταν έδειχνε τον Θιο με την αδερφή του και background τη θάλασσα δεν ενθουσιάστηκα πχ . Ούτε όταν η Ντανι και ο Τζον είχαν backgound τον καταρράκτη .Όταν έδειξε μόνο τον καταρράκτη σαν πλάνο ήταν εξαιρετική η εικόνα . Δεν έχω γνώσεις αλλά φαντάζομαι αυτά είναι green screen

όταν έδειξε πλοία μου φάνηκαν έντονα ψεύτικα . Αντιθέτως οι δράκοι και η πτήση τους ήταν εξαιρετική , οπότε όντως για το cgi ήταν μάλλον λάθος σχόλιο

1 Like

Βασικα εχεις ενα δικιο γτ θυμαμαι οτι σχολιαστηκε ο καταρακτης. Η πτηση ηταν οντως πολυ δυνατη

2 Likes

η πτήση μάλλον ήταν και το μισό μπάτζετ του επεισοδίου… πολύ καλό αν και εντελώς εισαγωγικό, μια χαρά μας προετοιμάζει για τον χαμό που θα ακολουθήσει

1 Like

Ωραιο επεισοδιο σε βαζει στο κλιμα ,εχει ενδιαφερον τωρα που ο Τζον εμαθε ποιος ειναι να δουμε πως θα τα αντιδρασει. Πραγματικα Σαμ μονο αγαπη . Επισης θελω να δω τι θα γινει μεταξυ της Σανσας και της Dany αλλα και πως θα αντριδρασουν με τον Τζειμς. Το μονο παραπονο ειναι τα 55 λεπτα πολυ μικρο…

1 Like

Πολύ μέτριο επεισόδιο… καλύτερη στιγμή του η αντίδραση του snow όταν μαθαίνει τα νέα… μέχρι το 3ο επεισόδιο θα πέσουν αρκετά χασμουρητα… υ.γ. και μένα οι σκηνές με τους δράκους λίγο μου φαίνονται κάπως, ίσως και να είμαι υπερβολικός…

4 Likes

Ωραίο επεισόδιο…Σε βάζει στο κλίμα…Είχε και χιουμοράκι !!! (Ατάκα Sansa στον Tyrion για την τελευταία συνάντησή τους !!!)… Επίσης το σύμβολο που έφτιαξε ο Night King όταν σκότωσε τον πιτσιρικά στον τοίχο πολύ καλό …

1 Like

Με αυτο το συμβολο ειχε ξεκινησει και η σειρα στην εισαγωγη της. Πανω στον βορα στο δασος οπου εμφανιζονται αρχικα οι White Walkers. Eχει να κανει στο lore με τα Children of the Forest

1 Like

Απο περιεργεια, υπαρχει κανεις που συμπαθει την μπιντινι Ντανυ?

I’m a simple man, I see tits I like.

Πέρα από την πλάκα ότι την στηρίζω γιατί είναι γυναικάρα, σαν χαρακτήρας θεωρώ ότι έχει ηγετικά χαρακτηριστικά σε σχέση με οποιονδήποτε άλλον. Είναι παρανοϊκή αρκετά, σνομπαρία φουλ, αλλά το προτιμώ από οποιονδήποτε άλλον εκεί μέσα και ψιλογουστάρω. Τουλάχιστον αυτή δρα, ακτιβίζει, δεν κωλώνει, κι ας κάνει λάθη. Ο Τζον ο νερόβραστος π.χ. ένα πράγμα είχε να κάνει (να μην επιτεθεί πρώτος στον Μπόλτον) και το έκανε κ.α. Η Σάνσα τρώει φρίκες κ.ο.κ. Καλά εννοείται λατρεύουμε Τύριον ξέρω γω, αλλά εδώ μιλάμε για ποιος θα πάρει τον θρόνο.