House Of The Dragon [GoT thread]

Την Ντάνυ όχι ιδιαίτερα… αλλά συμπαθώ όλα όσα την περιτριγυρίζουν… Άσπιλοι, Μισάντε και κυρίως οι δράκοι (οι οποίοι έχουν εξαιρετικό design, ειδικά οι κοντινές λήψεις είναι αριστούργημα)

Η Ντανούλα πάντως θα πρέπει να δοκιμαστεί τώρα που θα μάθει και εκείνη την αλήθεια, έχει βάλει τόσο ψηλά τον εαυτό της που παίζει να τρελαθεί και να γίνει σαν τον πατέρα της. Βέβαια δεν ξέρω αν οι δράκοι θα ακούνε εκείνη ή τον Τζον (2 φορές έχει δει τους δράκους από κοντά και τον εμπιστεύτηκαν)

Καλα ουτε ο Σνοου μ αρεσει, αλλα σιγουρα θα τον προτιμουσα απο την Ντανυ. Ειναι πιο καλη παστα χαρακτηρα κ θα μπορουσε να εξελιχτει σε εναν καλο μετριοπαθη ηγεμονα. Την Ντανυ δε την θελει κανεις κ την φανταζομαι να καθαριζει το μισο συμπαν για να εδραιωθει.

Ναι, αλλά άμα ήταν άντρας…

feminazi μουχαχαχαχαχαχ

Χαχα

Εγώ απ την άλλη πιστεύω ότι Ντάνι και Τζον αποδίδονται αρκετά καλά ως χαρακτήρες εάν αναλογιστουμε ότι πρόκειται για παιδιά ουσιαστικά κάτω των 25

Η μία είναι ένα κορίτσι που ουσιαστικά μεγάλωσε γνωρίζοντας ότι είναι εκδιωγμενη πριγκίπισσα και ο άλλος ένας αγαθοχαζος έφηβος που ήταν το μαύρο πρόβατο της οικογένειας. Βρίσκω λογικό τον τρόπο που συμπεριφερονται

2 Likes

Αναρωτιέμαι αν το υπερβολικό cringe του ζεύγους είναι επειδή έχουμε κακή ηθοποιία, ή λόγω σκηνοθετικών οδηγιών αφού μιας και είναι συγγενείς θα έπρεπε θεωρητικά να δείχνει άβολο.

Κατά τα άλλα μια χαρά εισαγωγικό επεισόδιο, αναμένουμε χαμό στα επόμενα.Συγκινητικά τα reunion.

2 Likes

Δεν διαφωνω rebel. Μια χαρα συμπεριφερονται κ υπαρχει λογικη. Απλα ο χαρακτηρας Ντανυ ειναι αποκρουστικος σε μενα

1 Like

Γιατί, το ξέρουν οι ίδιοι ότι είναι συγγενείς?

Δεν είναι παράξενο που η Ντάνι δεν παραξενεύτηκε που καβάλησε δράκο έτσι εύκολα ο Σνόου ;;;;;

Υ.Γ. : Θεϊκή ατάκα Τόρμουντ “Πάντα μπλε μάτια έχω” !!! :joy::joy::joy::joy::joy:

5 Likes

They know nothing

Mπραν: ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΡΑΚΟ

λιαζεται στο προαυλιο ενα μερονυχτο περιμενοντας τη μελαχρινη γοητεια του Kings Landing

2 Likes

Η μόνη μαλακία - κατά τη γνώμη μου - είναι ότι χάρην της κάλυψης όλων των ιστοριών που πρέπει να κλείσουν, γιατί τελειώνει η σειρά, και σε αυτό το πρώτο επεισόδιο, αλλά και στην προηγούμενη, κορυφαία κατά τα άλλα, σεζόν είναι ότι τρέχουν κάποια σημαντικά γεγονότα και τα αναφέρουν σα να μην είναι τόσο σπουδαία. Και αυτό είναι λίγο κρίμα, γιατί αν κάτι αγάπησα πολύ σε αυτή τη σειρά είναι το βάθος και το χτίσιμο των χαρακτήρων, και όχι οι μάχες και η σκηνοθεσία κτλ. Η σειρά είχε πολύ μπλα μπλα, το οποίο όμως έπαιξε πολύ ρόλο στην ιστορία, μπλα μπλα το οποίο, για παράδειγμα, σε κάνει να βλέπεις με λίγο διαφορετικό μάτι μια Σέρσεη, και ίσως κάπως να δικαιολογείς σε κάποιες καταστάσεις, να μην τη θεωρείς απλά “σκύλα”. Έχει τους λόγους της που είναι έτσι όπως είναι, δεν είναι ακόμα μια κακιά. Γενικά αυτό νομίζω έχει αρχίσει να εκλείπει από τις τελευταίες σεζόνς. Τεράστιο παράδειγμα αυτό που είπε ο Σαμ στον Τζον Σνόου στο χθεσινό επεισόδιο. Ε, δεν το περνάς τόσο γρήγορα, και ας το ξέρει ο κόσμος ήδη. Ο ήρωας δεν το ξέρει και όσο να 'ναι, τη λες σχετικά σημαντική ανακοίνωση… χαχα!

6 Likes

Έχεις πολύ δίκιο για το μπλα μπλα… ήταν αυτό που έκανε τη διαφορά σε αυτή τη σειρά.
Το μπλα μπλα που θέλω να δω εγώ είναι το “ξεκαθάρισμα” που έχει να κάνει η Άρια με τα άτομα που έχουν μείνει στο death list. Ανυπομονώ για ένα face to face με Σέρσεη… και το τι θα κάνει και με το Βουνό

O μπραν αρχίζει και μου την σπάει από τον 7ο κύκλο είναι σοβαρός συνέχεια.

Είναι 6 επεισόδια αν θυμάμαι καλά που σημαίνει ότι θα τα περάσουν όλα πολύ γρήγορα. Αυτό έχει ξεκινήσει από τον 7ο κύκλο όπου άρχισαν να μειώνονται τα επεισόδια. Στο τέλος να δεις που θα έχουν κενά γιατί επίσης τα βιβλία δεν έχουν βγει ακόμα και ούτε καμία πληροφορία δεν με έχει πείσει ότι θα βγουν σύντομα. Πάντως ο χοντρός είπε ότι δεν θα έπρεπε να τελειώσει η σειρά φέτος

1 Like

Ο Μπραν φιλε δεν ειναι πλεον ο Μπραν :stuck_out_tongue:

3 Likes

Διαφωνω καθετως, ο μπραν απο τον πιο βαρετο χαρακτηρα εβερ εχει γινει ο πιο τελειος μαιντανος. Τον θελω σε καθε σκηνη, να κοιταει την καμερα καταματα.

3 Likes

i know αλλα ειναι τερμα βαρετος πλεον… Δεν έχουμε χρόνο για όλα αυτά!!!"
“Τώρα με συγχωρείτε αλλά θα περιμένω ακίνητος 1-2 ημερούλες τον Τζείμι τον αδελφογαμιά για να τον τρομάξω”.

3 Likes

1 Like


Έχει καταντήσει αστείος ρεεε ο καημένος