House Of The Dragon [GoT thread]

Εννοείται Στάννις!

Το τέλος που θα ήθελα να γίνει :stuck_out_tongue:
FB_IMG_1558285571208

1 Like

νομιζω για WW θα μαθουμε τα παντα στο prequel που θα αρχισει γυρισματα μεσα στο ετος…

προβλεπέ τελείωμα που δινεί μια γλυκοπικρή λύση/τελείωμα σε όλες τις ιστορίες και μια φλού κατάληξη (ψιλο open ended) Μετά απο την ξενέρα του the bells, κάπως καλύτερο αν και έχει κι αυτό “ευκολίες” και inconsistencies.

@QuintomScenario μας φάγανε τα posts ρε φίλε! Τι να πω, τόσα χρόνια πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Και να πεις ότι έγραψα και τίποτα ιδιαίτερο. Ακόμα κι αν το τελευταίο δικό μου post περιείχε ένα spoiler (blurred ομως), του Quintom δεν είχε τίποτα.

1 Like

because-fuck-you

Fail επεισόδιο

2 Likes

2 Likes

Προβλεπε επεισοδιο οι αποχαιρετισμοι θυμισαν lotr ξεκαθαρα. Δεν μπορω να πω οτι ηταν κατι το γαματο ετσι και αλλιως η 8η σεζον ειναι η χειροτερη ξεκαθαρα. Μουσικη ,σκηνοθεσια φανταστικη και εφε σεναριο για τα μπαζα… Μαλλον εχουν προβλημα οι d&d

Υ.Γ. Starks σας ψαχνουμε απο την Ομονοια μεχρι το Winterfeel

Υ.Γ. https://www.youtube.com/watch?v=qTstBMkeAH8&t=29s
Σκηνη σαν αυτη ποτεεεεεεεε!!

2 Likes

αναμεικτα συναισθηματα…

1 Like

Δυσκολοχωνευτο

1 Like

Παλι καλα που σκότωσε πρασινα ματια η Αρυα,το επεισοδιο ηταν γελοίο για κλείσιμο οπως ολοκληρη η season… Δεν καταλαβαίνω ηταν 6 επεισοδια,η χειρότερη season της σειρας,ευκολη σε ολα σε θεματα plot,πως τους πηρε 2 χρονια να την φτιαξουνε ??

1 Like

τίποτα, δεν θέλει και πολλή σκέψη το θέμα

είναι τα μεγαλύτερα τρολλ στην ιστορία της τηλεόρασης οι D&D

ένα " because fuck you, that’s why " όλη η 8η σεζόν . Και δεν έχει καμία σχέση αν είσαι φαν των βιβλίων ή της σειράς ή και των 2

Μόνο την σειρά έχω δει . Ναι μεν έτσι όπως βιάστηκαν δεν υπήρχαν και πολλές εναλλακτικές , δεν παύει όμως να είναι ένα απαίσιο τέλος , που imho δεν αξιοποίησε ούτε στο ελάχιστο τις δυνατότητες χαρακτήρων που η σειρά έχτιζε και προσωπικά αδυνατώ να βρω λογική σε κάποια πράγματα

Now my watch has ended .-

2 Likes

2 Likes

Ειχα προβλεψει το βασιλια Ο ΜΑΛΑΚΑΣ οταν ειχε 10 αποδοση στον στοιχημαν πριν 3 χρονια κ δεν εριξα ουτε ενα δεκαρικο για χαβαλε.

Μια χαρα ηταν το επεισοδιο, ειχε κ καποιες μεγαλειωδεις σκηνες. Εκλεισε λιγο γλυκαναλατα αλλα no hard feelings,οι D&D αυτο το τελος επελεξαν να μας δωσουν (με τις ευλογιες του μπαρμπα σιγουρα) ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.
Ειπαμε απο προηγουμενα επεισοδια οτι βιαζονται πολυ κ υπαρχουν πολλες ευκολιες αλλα το τι απεγινε ο δρακος μου κατσε.
Ανετα ανοιγει ενα αρυα σαγκα που παει να ανακαλυψει τις ινδιες, υπαρχουν ηδη τα πρικουελ που ετοιμαζονται + τα βιβλια που θα βγουν (?)οποτε δεν εχουμε τελειωσει με got. Παντως αν απτη μαχη με τους ww κ μετα ειναι παρομοια ιστορια δεν προκειται να τα διαβασω, εχω αλλους συγγραφεις στην αναμονη χρονια.

1 Like

Σάνσα στον έναν θρόνο, Μπραν στον άλλον, νατο κι εδώ το νταμπλ, καλά γάμησε ο Βορράς!!~!~!

2 Likes

%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82

4 Likes

Δεν το χω δει ακομα, αλλα λογω των σποιλερς που χα εσκεμμενα δει, ηξερα τι θα γινει με τον Θρονο και μου κανε ασχημη εντυπωση σε ολη την σεζον που ουσιαστικα δεν δειχνουν τιποτα που να δειχνει προς αυτη την κατευθυνση. Μου φαινεται δυσκολο αυτο να διορθωνεται στο τελευταιο

3b928b3f243e41eb30c09eb40b2ec7bb

:joy::joy::rofl::rofl:

5 Likes