Garage / Psychedelic Rock

Τελευταία ακούω τούτο δω

Deja Voodoo - Swamp of Love, 1986

Όσοι γουστάρουν Cramps θα την καταβρούν νομίζω. Ρίξτε μια αυτιά πχ εδώ

δλδ, ντάξει, θρασύτατοι, ωραίοι και κατσαπλιάδες.

α ο λόγος που τους ανακάλυψα είναι διότι

[SPOILER][/SPOILER]

[B]The Bevis Frond - The Leaving Of London[/B] 2011

Νέο αλμπουμ μετά από 7 χρόνια :!:
Και τίθεται η εύλογη ερώτηση: Άξιζε η αναμονή;
Και η απάντηση: Ναι και με το παραπάνω!

Τους είχατε ξεγραμμένους; Μέγα λάθος.
Περνάμε από το απόλυτα 60’ς εξώφυλλο στις άριστες συνθέσεις, στις φοβερές ιδέες στα κομμάτια, στο μπόλικο acid trippin’ και Jimi Hendrix στις ΚΙΘΑΡΕΣ (ναι ρε, με κεφαλαία), στο τέρμα οι ενισχυτές και γενικώς τσαγανό ρε παιδί μου, ΠΑΘΟΣ και ΤΙΜΙΟΤΗΣ.
Ελάτε μην κοροϊδευόμαστε, απτ’τις καλύτερες κυκλοφορίες στον space/psychedelic χώρο.

Δοκιμάστε,





Ρεεεεε χωριανοίιιιιιιιι :!::!::!:

Ρε ακούστε το τελευταίο [B]The Bevis Frond[/B]:!:
Κανείς;! Τίποτα;! Ούτε κάποιος θαμώνας του θρεντ;!
Είναι ΔΙΣΚΑΡΑ λέμε… εσείς χάνετε…[-X

Γκρινιάρη. Έχει μέσα δύο από τα καλύτερα τραγούδια που έχω ακούσει φέτος (An Old Vise + Son Of A Warm Gun, αν θυμάμαι καλά), αλλά γενικά μάλλον άνισο τον βρήκα.

Και ναι είναι μελωδικό και ατμοσφαιρικό αλλά είναι λιγο psychedelic και πολύ λιγότερο space.

δε ξερω αν εχετε αναφερθει αλλα για τους φαν του garage rock revival εκπληκτικος ο φετινος δισκος των the love me nots “the demon and the devotee”

γαμάνε αυτοι

Ufesas - Ufesas

Ακόμα να ακούσετε αυτή την Δισκάρα???

Ξερει κανεις τους Θεσσαλονικεις ονοματι Free Soul καθως και το αν μπορω να βρω δουλειες τους;;;

εχω φαει ψιλοασχημο κολλημα εδω κ μερικους μηνες που το ανακαλύψα, καθυστερημενα καπως

The Ghost,μπάντα από το Birmingham, τέλη δεκαετίας 60 αρχές 70s με έναν μόνο δίσκο στο ενεργητικό τους απόσο ξέρω,When you are dead-One second…Mία μίξη ψυχεδέλειας,early prog και folk!!
Ένα δείγμα—> http://www.youtube.com/watch?v=ZNWghXEZFOM&feature=related

Ωραίος Phantom! =D>

Αγαπημένος δίσκος το μοναδικό album των Ghost και πολύ ιδιαίτερος.
Καλωσήρθες.

περσινο αλλα τωρα το ακουσα

icarus line και το αλμπουμ wildlife

δυναμη…

Λοιπόν, θα με κάνετε να πιστέψω στη μαγεία, δεν εξηγείται αλλιώς. Το συγκεκριμένο δίσκο τον ψάχνω σε βινύλιο εδώ και χρόνια και τον πέτυχα ακριβώς δύο ώρες πριν κάνεις το ποστ αυτό, στη Βιέννη (!) ενώ ήμουν σε επαγγελματικό ταξίδι. Είναι κάτι συμπτώσεις μερικές φορές…

Αυτοί δε μ άρεσαν ρε γαμώτο και με χουν πρήξει οι φίλοι μου. Θα τους δώσω άλλη μια ευκαιρία

xaxaxa εγω ειμαι ενας απο τους φιλους ρε !:lol:

Σε ξερω;

εεε τωρα κ συ! :lol:

για να’μαστε κ οντοπικ, το κλου ειναι στον τιτλο!:wink:

Ασε βρε που έμαθες και ρεβερεντ μπιτ μαν. Οταν τα λέγαμε εμείς!

προσκυναμε ΟΚ! ροκ ν ρολ σωτηρας λεμε!

παω βολτα χομπο, παρε τηλεφωνο, λειζερς

Επειδή είχες πει αυτό για τους black angels, είχα δοκιμάσει τους night beats, των οποίων τον δίσκο ξέθαψα χθες. Πολύ καλός, ακριβώς όπως τα περιγράφεις. Και ό,τι πρέπει για μια μέρα σαν αυτή!
Άκουσα και αυτό το ep των ίδιων

[B]H-Bomb[/B]

και είναι στα ίδια επίπεδα. τι ωραίοι ήχοι.

Shadows in the night