GnR European Tour 2017

Το αεροπορικό ή της συναυλίας είχε 129 ευρώ;

1 Like

Υποθέτω της συναυλίας. 95 λίρες είχε το GA και 160 νομίζω το Golden Circle. Την επόμενη από guns έχει Blackmore με Rainbow με φθηνότερο εισητήριο. Προτίμησα Blackmore Που δεν έχω δει ποτέ και μάλλον θα είναι η τελευταία ευκαιρία να τον δω με την Strat και όχι κάνα μαντολίνο.

Της συναυλίας!!

Κι εγώ για Λονδίνο. Να μαζευτούμε παιδιά :ρ

Μπήκε και δεύτερη ημερομηνία λονδινο.

Χαμός έγινε με το Λονδίνο… Αμέσως πωλήθηκαν :stuck_out_tongue:

1.000.000 εισιτήρια σε 24 ώρες…

Έκλεισα GC Λισαβόνα…!!! :blush::blush:

Περίμενες το newsletter ε :grin:;

Χαχαχαχα ναι. Μας είπαν χρόνια πολλά κτλπ.

Sold out το δουβλινο.

Και η Μαδρίτη από το Σάββατο.

Μετά από σκέψη αποφάσισα να μην πάρω εισιτήριο (δεν έχουν γίνει ακόμα sold out) επειδή η όλη φάση του reunion και της (προ)πώλησης εισιτηρίων με ξενέρωσε με το πόσο πολύ δείχνει ότι το κάνουν για τα φράγκα (όπως οι AC DC).

Θα ήθελα να τους είχα δει στα ντουζένια τους, προφανώς, αλλά μου αρκεί έστω που άκουσα κάποια κομμάτια τους με Slash και Kennedy στα φωνητικά :stuck_out_tongue:

στα ντουζενια τους ομως δεν ηταν και τοσο επαγγελματιες πανω στη σκηνη (μερικες φορες δεν εφταναν καν σε αυτη). :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Τωρα θα ειναι καπως παρτυ η φαση. Θα τους εβλεπα με πολυ χαρα.

[quote=“drenie, post:34, topic:59575, full:true”]Τωρα θα ειναι καπως παρτυ η φαση. Θα τους εβλεπα με πολυ χαρα.
[/quote]

με πολύ χαρά ναι, αλλά όχι με 100€ εισιτήριο

1 Like

οχι οτι ειμαι κανενας Large τυπος και δεν με νοιαζουν τα χρηματα που θα δωσω αλλα δεν θα μου ηταν τοσο αποτρεπτικο το κατοσταρικο.

Σιγουρα με 80 ευρω θα μου ηταν λιγο πιο ευκολο να το δεχτω (ισως να ηθελα με γενικη εισοδο καπου αναμεσα στα 60 με 80 και τα 100 πιο κοντα στη σκηνη ) αλλα το βλεπω ως τελευταια ευκαιρια.

Των Sabbath ποσο ειχαν σε αυτη την τελευταια περιοδεια και με τι χωρητικοτητα ;

Sabbath στο Graspop είχε το εισιτήριο 90 ευρώ νομίζω, όπως κάθε χρονιά βέβαια (φεστιβάλ των 40-50 χιλιάδων).

Και άσε όλα τα άλλα που τα ξέρουμε (Σταριλίκι Axl, απληστία και συμπεριφορές παλιές της μπάντας). Η δικαιολογία να δώσεις 100 ευρώ σε στάδια είναι ποια; Ο ένας αμφιλεγόμενος δίσκος τα τελευταία 25 χρόνια;

Αυτό που κοιτάω είναι το κλάσμα value/money. Για φεστιβάλ έχω δώσει και 200€ για τριήμερο εισιτήριο αλλά ακούσαμε τόνους μουσικής (και Slash με Myles σε υπερ-εμφάνιση). Νομίζω πως το nostalgia factor δεν είναι τόσο δυνατό για αυτό το reunion και ας γουστάρω κάργα τους Guns. Ας πάει να τα δώσει τα φράγκα κάποιος που όντως του περισσεύουν. Εγώ δεν θα ζοριστώ για κανένα λόγο. (μην ξεχνάμε και αεροπορικά, διαμονές, μπλα μπλα μπλα)

1 Like

Ακριβώς αυτό.

Θα μπορούσα να πω ότι και μόνο που έχουν support τις babymetal δεν αξίζει πάνω από 50 ευρώ αλλά θα τις έχουν και οι metallica στη Κορέα οπότε το καταπίνω αμάσητο. :smile:

@chinaski 200 ευρώ για 3 μέρες είναι και γαμώ τις τιμές ! Ούτε εγώ θα έκανα ταξίδι για τους Guns και το 100αρικο θα ήταν ένας ακόμα ανατρεπτικός παράγοντας ( δεν θα ήταν όμως Ο παράγοντας ) όμως στα γενικότερα έξοδα αυτά τα 20 - 30 ευρώ θα χανόντουσαν . Αν ερχόντουσαν εδώ πιθανότατα να τα έδινα πάντως .

@plex27 ίσως αν βγάλουν όλοι μαζί καινούριο δίσκο ( που να είναι και της προκοπής ) να έχει μεγαλύτερη αξία ένα ενδεχόμενο Live τους .