Gorillaz Sound System, 6/3/2010 @ Γήπεδο Tae Kwon Do

Όταν προτιμάτε γορίλες από flying lotus,the bug και king midas sound αυτά παθαίνετε :stuck_out_tongue:

Μα δεν ήταν Gorillaz αυτο το πράμα :stuck_out_tongue:

Εμείς τα λέγαμε, No Damon, no party…

Πάντως σοβαρά, ότι και να φέρουν στο σαρδελοκούτι, χάλια θα είναι.

Ρε ας μου βαζαν τα βιντεο κλιπς, στον πούτσο μου, 10 ευρώ ήταν. Από Gorillaz παίχτηκαν 4 τραγούδια ξέρω γω. Και στο Feel Good το κόψανε μετά το ραπ (δηλαδή στο καλύτερο σημείο) και χώσανε beatάκια, από Last Living Souls απλά είχε τη φάτσα του 2D να λέει “Last Living Souls” καμιά τριανταριά φορές και γενικά σκατά. Φαντάσου παίχτηκαν και μέρη από Show Me Love από Robyn S, We Will Rock You και Satisfaction. Χειρότερο playlist κι από dekko :stuck_out_tongue:

O ήχος μια χαρά ήτανε… To setlist ήτανε χάλια…

ηταν και sold-out τρομαρα τους. εγινε λεει κομπλα με τη vodafone που εδωσε παραπανω προσκλησεις και γεμισε το παβιλιον πολυ νωρις.ετσι σταματησαν τα εκδοτηρια να βγαζουν εισιτηρια.
ακουσα το clint eastwood καθως περιμενα μπας και, αλλα τιποτα, πολυ ειρωνεια αυτος ο ψηλος ο χοντρουλης στην εισοδο.

Δεν έχασες και τίποτα… Όντως πολύ χάλια ρε παιδιά και ο ήχος(πίσω πίσω που ήμουν) και το setlist. Και καλά εγώ που πήγα από περιέργια, τα παιδιά που είναι φανς των gorillaz πρέπει να φάγανε μεγάλη ξενέρα…

πως ηταν χωρις albarn?

Βασικά δεν ήταν Gorillaz. Υπήρχε ένας ντράμερ, ένας περκασιονίστας και ένας dj-mc. Αυτό που είδαμε ήταν κάτι σαν dj set μιας ώρας με κομμάτια από house μέχρι hip hop, και λιγα τραγούδια από τους γορίλες μιξαρισμένα σε drum and bass κτλ. με τα live ντραμς βέβαια να καλύπτουν τα πάντα!

Απο τους Cyanna, 1000 fores αυτό που άκοσα απο τους Sound System, εστω και αν δεν ηταν the real shit…!Οι φλώροι είχαν το θρασος να παίξουν Iggy Pop και μετα ο τραγουδιστης τους ειπε “δε ξερω αν το καταλαβατε αλλα αυτο δεν ειναι δικο μας, απλα το διασκευάσαμε, αλλα είναι πολύ καλή διασκευή” εκεί έπρεπε να ειχαμε ΑΥΓΑ, τεσπα.

Ξέρετε που μπορώ να βρώ τη version του Clint Eastwood που παίξαν οι sound system?

Ξεκίναγε με το intro απο το Demon days, μετά στίχοι απο Fire Coming Out of a Monkey’s Head και το κομμάτι που τραγουδάει ένας απο τους De La Soul (“Finally
someone let me out of my cage…” κτλ) ήταν πιο γρήγορο και με μπασαδούρα.

Ευχαριστώ!

http://www.youtube.com/watch?v=hct77IiNYe4

Τί σας έχει πιάσει με τους Cyanna και δεν τους χωνεύετε; Την τελευταία φορά που τους είδα, στην Τεχνόπολη, μια χαρά ήτανε. Η διασκευή που είχαν κάνει τότε στο ?I Wanna Be Your Dog? (αν αυτό εννοεί ως τραγούδι του Iggy Pop και αν δεν πρόκειται για άλλη διασκευή σε αυτή τη συναυλία) μου είχε κάνει καλή εντύπωση.