Gotthard - Domino Effect

A ! επειδη το ξεχασα The oscar goes to U Maiden :smiley:

TERRORRRRRRR

στις 30 βγαίνει?

δεν υπάρχει πουθενά…όποιος μπορεί να βοηθήσει να τον κατεβάσω ας στείλει κάνα link ή τίποτα τέτοιο με pm…

Λοιπον, μιας και το εχω ακουσει αρκετες φορες εχω σχηματισει αποψη. Ο Δισκος ειναι παρα πολυ καλος, αγγιζει την τελειοτητα. Μπορει να μην εχει τοσα κομματια κραχτες οπως το “Lipservice” αλλα σαν συνολο λεει παρα πολυ. Κομματαρες τα “Gone Too Far” “The Call”, “Tommorow Just Began” και αλλα πολλα, πολυ καλη δουλεια, σιγουρα απο τις καλυτερες για το 2007.
Gotthard Rules!!!8)

το άκουσα 2-3 φορές από χθες…απλά δισκάρα:wink:

Και απλά και σύνθετα και όπως θες… :wink: :smiley:

Δισκάρα, λέμε! :vibrate:

είναι τρελοί,είναι τρελοί οι Ελβετοί!!!

Ειναι δισκαρα για HARD ROCK κυκλοφορια αλλα αδυναμο για GOTTHARD. Απλα το πιο αδυναμο album τους ειναι ονειρο που δεν θα γινει πραγματικοτητα για αλλα συγκροτηματα.

αδύναμο για gotthard??
μαζί με το lipservice είναι χαλάρα ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει…και είναι αρκετά “δικό” τους σε σχέση με τα πιο παλιά albums…

Υπερβαλεις, αδυναμο δεν ειναι σε καμια περιπτωση κανενα απο ταπ ροηγουμενα δεν μου αρεσε οσο τα δυο τελευταια. “Domino Effect” δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο το “Lipservice”. Χαλαρα στους δισκους της χρονιας, φερτε τους ξανα ρεεεεεεεε!!!

δισκαρα…αυτο ακουω τωρα…καλα τα ελβετοπουλα λενε και πολυ μαλιστα…εχει και πολυ καλες μπαλαντουλες…

ναι ρε παιδια εμενα μου φαινεται αδυναμο. προσωπικα γουστα ειναι αυτα, αλλα και ως αρρωστος οπαδος τους ξερω τις δυνατοτητες τους και δεν ειναι αυτες που ακουω στο τελευταιο τους. Σαφος το domino ειναι πολυ καλητερο αλλα θα προτημουσα να ακουσω κατι απο τα παλια G OPEN κτλ. Παντως η εποχες αλλαξαν και το συγουρο ειναι οτι δισους οπως την δεκαετια του 80 και λιγο 90 δεν θα ακουσουμε ουτε απο τους GOTTHARD οθτε απο κανεναν αλλον.

Σεβαστη η αποψη σου, αλλα πιστευω οτι το “Domino Effect” απο το “Open” ειναι καλυτερο το “G” δεν το εχω ακουσει για να κρινω.

Βγήκε tour edition,με bonus unplugged κλπ,το’χει κανείς ω ρε?:-k

Ειναι ακριβη ρε γαμωτο…18ευρω ειναι πολλα,ψηθηκα να το παρω αλλα εχω την αρχικη Digi εκδοση…!!Αν το τσιμπησει κανενας ας πει γνωμη!!

ρε να το κατεβάσει κανείς:)

αν και εχει περασει καιρος,συμφωνω με τον προλαλησαν :wink:

θελω να συμπληρωσω επισης οτι
ο τετοιος( δεν θυμαμε τωρα) των Aeyron
απο ολες τις φωνες που επαιξαν στο αλμπουμ του
και απο τα προηγουμενα…
σε συνεντευξη φετος(δεν θυμαμε αν ηταν στο ροκ χαρντ η στο χαμερ)
ειπε οτι βαζει στην κορυφη τον Γιορν Λαντε και τον δικο μας…και μετα οι υπολοιποι…

αυτο λεει πολλα για την φωνη του…

στο λαιβ που τον ακουσα περυσι(τελη του 06 καλυτερα)
ηταν απλα απιστευτα αλανθαστος…
και η φωνη του ελισετε μεταξυ Κοβερντειλ και Μπραιν Ανταμς
αφου ειναι καταπληκτικος(αριστος δηλαδη πιο πανω δεν παει)
και στις μπαλαντες…

επιπλεον εβγαζε την φωνη για πλακα…και ειναι και πανεμορφη η χροια της…
σε αλλη εποχη θα ηταν βασιλιας …
τεσπα αρκετα με τις σαλτσες(παντως τελαιυταια σε βιντεακια που ακουω στο γιουτουμπ,των βλεπω ταλαιπωρημενο φωνητικα…κριμα ειναι…αλλα ετσι ειναι η περιοδιες :? …)

θελω να σταθω σε ενα κομματι που εντοπισα στο One team one spirit - CD 1 (που εχει τα καλυτερα του)
το κομματι λεγεται Inside out
απο περυσι το εχω τσεκαρι με ενα κολλητο και παθαμε πλακα…
το ανεβασα στο γιουτουμπ…
ειναι απο τα κορυφαια τους κατα την γνωμη μου(θα μπορουσε να ειναι σε ταινια του Ροκυ 8) )
ξεκιναει με ατμοσφαιρα…
το κυριο ριφ ειναι γ@ματο και
το ρεφραιν ειναι ολα τα λεφτα…

βαλτε το δυνατα και θα απογειωθητε…:slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=EaP9YSY-oJM

δεν ξερω μονο απο πιο αλμπουμ ειναι?

Είναι αποκλειστικά γραμμένο για την συγκεκριμένη συλλογή! :smiley:

Όπως και τα Fire And Ice, One Team One Spirit και What About Love! 8)