GRAVEYARD @ Gagarin 25/6/2016

μάλλον τους μπερδεύει με τους witchcraft

Πρώτα παίξαν οι Night Knights, να σας πω τη αλήθεια δεν έδωσα και πολύ σημασία, αν εξαιρέσεις το τελευαίο κομμάτι τους το οποίο ήταν συμπαθητικό, τους έχω ήδη ξεχάσει.

Τώρα για Graveyard:
Μιλάμε για παικταράδες, φοβερή τεχνική και φωνή, τεχνικά ήταν άψογοι και αρκετά κεφάτοι. Παίξαν περίπου 1,5 ώρα και αφιέρωσαν 2 κομμάτια στον πρόσφατα θανόντα ιδιοκήτη του μαγαζιού (Τριανταφυλλίδης) το απήλαυσα το live και η ώρα πέρασε πολύ γρήγορα και μια ώρα ακόμα να παίζαν δεν θα με χάλαγε.

Ενώ καθ’όλη τη διάρκεια ήτα λιγομίλητοι. Στο τέλος ο drummer σε μια απρόσμενη έκρηξη ενθουσιασμού για Σκανδιναβό πήρε το μικρόφωνο και είπε ότι λατρεύει την Ελλάδα διότι ακόμα και το πιο απλά πράγματα δίνουν υπέροχες αισθήσεις και έφερε ως παράδειγμα την απλή σαλάτα ντομάτας.

Από κόσμο, σχεδόν γεμάτο το μαγαζί με χαμηλό μέσο όρο ηλικίας (πολύ φοιτητότοσμο) εγώ ήμουν μπροστά αριστερά δίπλα στον εξαερισμό όπου ήταν τέλεια από πλευράς θερμοκρασίας, σε άλλα σημεία είχε αρκετή ζέστη.

EDIT- Overall ένα πολύ ωραίο συναυλιακό Σαββατόβραδο, θα ήθελα ίσως ένα πιο δυνατό support για να μας ζεστάνει!
Ήχος αρκετά καλός… στην αρχή Night Knights είχαν κάποια θεματάκια αλλά διοθώθηκαν γρήγορα.

Thanks…!!!