Guns n Roses - Athina 1993

respect στο avatar, μεγάλος charles bronson. τιμημένο μουστάκι!

Bumping up a post like a BOSS! :lol:

Αι σιχτηρ!

εγω εχω διαβασει οτι αργησαν,για τι βρηκαν τον slash αναισθητο μεσα σε ενα ασανσερ,μαλλον σε καποιο ξενοδοχειο,πριν τη συναυλια,και του εκαναν ενεση στην καρδια.και τον επανεφεραν.τωρα δε ξερω κατα ποσο υσχυει.

Καμιά 25άρα είχε. 7-8 χιλιάδες είχαν μπει με ντου. Πάντως όσο περίεργο και να ακούγεται εγώ που τους είδα και τις δύο φορές πέρασα καλύτερα στην τελευταία στην Μαλακάσα. Ίσως φταίει ότι το 93 ήμουνα μικρός,είχα τεράστιες προσδοκίες και δεν έβλεπα και τίποτα γιατί ήμουνα μια σταλιά σκατό μπροστά στην αρένα:)

ημουν εκεί τότε, μάπα το καρπούζι…

εεεεε τι να τους κάνεις τους gnr όταν πριν εχεις δει Brian May???

Ηταν απο τις μεγαλυτερες απογοητευσεις. Απο εκεινη την βραδια καραταμε μονο το ‘‘παρασημο’’ οτι τους ειχαμε δει οσο ηταν ακομα guns n roses και οχι axl band. Και σωστο το σχολιο για Β. May

Αθλιο live αλλα και μονο που ειδα τον Cozy Powel πισω απο το drum kit στο group του May μου φτανει και μου περισσευει.

Δεν ειχα παει και ακομα βαραω το κεφαλι μου…απο τοτε μεχρι σημερα εχω γνωρισει καμια 100 ατομα που μου λενε οι 50 οτι ηταν φοβερα και οι 50 τα χειροτερα…
Απο το γνωστο bootleg που υπαρχει που ειναι μετριας ποιοτητας οι gnr ηταν μια χαρα για τα τοτε δεδομενα τους…Μην ξεχναμε οτι ηταν προς το τελος της τεραστιας περιοδειας τους, οι σχεσεις τους ηταν …και ολα τα σχετικα…
Ποτε δεν μαθαμε τους λογους της καθυστερησης αλλα για τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ του Axl ειναι φυσιολογικο:wink:
Τελικα το μονο που εμπιστευομαι μετα απο αυτα τα χρονια ειναι αυτο
http://www.rocking.gr/articles/Its_been_(almost)_14_years_of_silence_Guns_N_Roses_live_in_Greece_24/05/1993_Olumpiako_Stadio_Athina/2939/

“When we wrote Civil War we didn’t have Athens in mind”. - Dizzy :stuck_out_tongue:

Το ειπε αυτο…αλλα ποτε κανεις δεν το “ξεψαχνισε” παραπανω:wink:

γουατ ντου γιου μιν?

Την δηλωση την ειχε κανει ο Dizzy…Στο βιβλιο του ο Slash δεν λεει κατι για εκεινη την ημερα…συγκεκριμενα, αλλα το πνευμα που υπηρχε ηταν να τελειωσουμε την περιοδεια γιατι πραγματικα ειχαν …φτασει στα ορια τους
.Ειχαν παιξει 2-3 ημερες πριν στο Ισραηλ και μετα ειχαν ερθει Ελλαδα…Τοτε υπηρχε και αφιερωμα απο το MTV και υπαρχουν πλανα απο μια mini κρουαζιερα που ειχαν κανει , διχως τον Axl… Στο πλανα που υπαρχουν απο την κρουαζιερα ολα ηταν normal:wink:
Αν και οι Ελληνες ηταν απο τους τυχερους που ειδαν μαζι τους τον Izzy, ο Izzy απλα βρισκοταν και ΔΕΝ επαιζε…( Το εχει πει ο Slash)…
Κανω ολοκληρη αναλυση και ΔΕΝ ημουν εκει:p Σκεψου να ημουν:wink:
Παντως παρολο που δεν ειχε τον κοσμο που περιμεναν και ηταν συνηθισμενοι να παιζουν τοτε…δεν εκοψαν ΤΙΠΟΤΑ απο το show τους
Αποδειξη για τα λεγομενα μου λιγες ημερες μετα στο “ταπεινο” National Bowl, Milton Keynes, England
που επαιξαν πανω κατω τα ιδια με την Ελλαδα

:lol:

Στον χωροχρόνο των Guns N’ Roses και των fans τους, 8 χρόνια δεν είναι τίποτα…

Ίσα ίσα που στην τότε περιοδεία, το Only woman bleed σε ακουστική version, για κάποιον λόγο το έπαιξαν μόνο στην Αθήνα! :slight_smile: Επίσης, όσοι έχετε ακούσει το bootleg ή ήσασταν εκεί, πριν το NR, στο πιάνο ο Axl άρχισε να παίζει κάτι σε ελληνικό ρυθμό! 8O κατά τη διάρκεια του σόλο…κανείς δεν το έπιασε όμως και μετά πήγε παρακάτω #-o

Αυτό το έγραψα πριν 10 περίπου χρόνια - ρίξτε μια ματιά αν θέλετε
http://www.gunsnroses.gr/reviewathens.htm

Έχω να πω ότι τότε ήμουν τρελαμένος με την συναυλία γιατί ήμουν - και είμαι - μεγάλο φανμποϋ, και πιστεύω ότι δεν ήταν τόσο χάλια όσο τα ΜΜΕ έλεγαν τότε, ούτε τόσο καλή όσο τα στάνταρντς των GnR τότε…Ήταν μια …επαγγελματική διεκπεραίωση θα έλεγα… Το 2006 πχ η διάθεση - προσέξτε, η διάθεση! - ήταν έτη φωτός καλύτερη.!
Το κράξιμο μέσα στην αρένα έπεσε απ τους τζαμπατζήδες όπως γράφτηκε πριν - οι οποίοι μπήκαν μετά από ανεπανάληπτο ντου και τις ευλογίες του Ν. Ρεύματος.
Κάτι πληροφορίες του στυλ “ο Axl έπαιζε γκολφ, ο Slash πήγε να πεθάνει και τον επανέφεραν με ένεση” είναι μεγάλες μούφες - ήμουν στο Ιντερκοντινένταλ και πριν και μετά την συναυλια…

To bootleg που μπορουμε να το βρουμε?Αν υπάρχει καποιο λινκ… ή στειλτε ενα πμ…