Guns Ν' Roses

Καλα το παραχεσατε και εσεις πρωτον δεν μπορεις να μιλας ετσι σε 1 φορουμ!οποια και αν ειανι η γνωμη του αλλουνου εινι σεβαστη και περα απο κει συμφωνουμε και διαφωνουμε σαν ανθρωποι!!!Αληθεια οι MOds τι κανουν???

βλεπουν τελικο!:stuck_out_tongue:
τι νομιζεις σαν κ εμας ειναι…:lol: :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πλακα εχεις τελικα!!

Αν ηξερες τα lyrics του civil war δεν θα λεγες αυτα που λεγες!

απο τη μια τους υποστηριζεις και απο την αλλη κατακρινεις(χαρακτηριζεις πατατα συγκεκριμενα) απο τους καλυτερους στιχους που εχουν γραψει σε τραγουδι,αν οχι οι καλυτεροι(για μενα οι καλυτεροι)

εσυ εχεις περισσοτερο πλακα τελικα!!!

Σε μερικα συμφωνω. Οι GnR εχουν βγαλει πολλες τραγουδαρες (Paradise City, Sweet Child O’Mine, Don’t Cry :bow: , November Rain, Welcome to the Jungle και καμια πενταρια αλλα). Αυτο το παραδεχομαι. Κατα τ’αλλα ειναι ΠΟΛΥ υπερεκτιμημενοι. Τους θεοποιουνε ολοι χωρις καποιον ιδιαιτερο λογο.

Οκ ειμαι δεκαπενταχρονος. Απαγορευεται να πω την γνωμη μου? Την ειπα πολυ ευγενικα, χωρις να προσβαλω κανεναν και παραδεχτηκα οτι εχουν καποια καλα τραγουδια. Εγω γενικα σας παω αλλα αν δεχτω την ιδια αντιμετωπιση την κανω οπως και ο hatebreeder.

Τα ξερω τα λυρικς πολυ καλα και ολα αυτα τα ελεγα ειρωνικα, αν δεν το καταλαβες…

Κοιτα general…αν επαυαν οι μεγαλοστομιες και οι μεγαλεπηβολες δηλωσεις γενικα,με υφος χιλιων καρδιναλιων,συγκρινοντας ανομοια πραγματα,μη εχοντας ιδεα για τα εργα και τις ημερες οσων συγκρινεις,να εισαι σιγουρος οτι η αντιμετωπιση στο φορουμ θα ηταν εντελως διαφορετικη.Κι αλλοι"πιτσιρικαδες"γραφουν εδω μεσα και η γνωμη τους ειναι το λιγοτερο σεβαστη.Και σε παρεα να τα λεγες αυτα σε καφετερια αν ημασταν,τα ιδια και χειροτερα θα ακουγες.Οποτε πριν ανοιξουμε το στοματακι μας,βουταμε και λιγο τη γλωσσιτσα στο μυαλο πριν ξεστομισουμε επιθετικους προσδιορισμους χωρις πειστικη επιχειρηματολογια.Δεν φταιει λοιπον η ηλικια,το τι φταιει καλυτερα να το σκεφτεις μονος σου.Αλλωστε εισαι αρκετα μεγαλος για να λες "βλακες"τους Guns,κατι τοσο απλο θα το σκεφτεις αμεσως!Φιλικα ολα αυτα.:wink:

Συμφωνω μαζι σου για ακομη μια φορα.εκτος απο αυτο για τον Slash γιατι δεν εχει τιποτα αλλο εκτος απο ενα γελοιο καπελο:lol: .ποσο μαλλον τεχνικη:lol: …

+1000

Hokam o επομενοw Mod! :lol:

:lol: :lol: :lol:

Μπαααα,απελθετω απ’ εμου το ποτηριον τουτο!!![-X [-X :lol: :lol:

3s kai 5s ?
file - den grafoume klassikh, sthn opoia, den prokeitai n akouseis pote 5s seri… :stuck_out_tongue:
kai giauto gelaw, otan akouw kai lene oti i metal exei sxesh me klassikh…
apla kapoious deksiotexnes exei pou daneistikan - i phran autousia, kapoia themata,
i apla mimhthikan to stylaki klassikwn syntetwn, gia na to kanoun ligo pio intelectual to
thema…

oi straits einai 5ada, synhthws, me arketous allous - big deal - synhthws me ena saxofwnista, pantws.
sta illusions, exoun kai oi guns pio mystyries enorxhstrwseis… stringakia, negres se backing ktl ktl ktl …

Ωραια οι GNR ειναι υπερεκτιμημενοι:δεκτο, οι GNR ειναι πολυ υπερεκτιμημενοι:κι αυτο δεκτο, ωραια[SIZE=“4”] Ε ΚΑΙ???[/SIZE]:-s Μπορει να αλλαξει αυτο? ΟΧΙ Κι εγω δεν γουσταρω τους slayer(τυχαια επιλογη sorry), δεν τους παω μια, κι εγω εχω την ιδια αντιστοιχη απορια οπως καποιοι με τους GNR το ιδιο με τους slayer “μα τι βρισκουν σε αυτους μωρε, οκ εχουν βγαλει 3-4 hitakia αλλα τι στον π@#@$@ τους βρσκουν, μηπως ειναι υπερεκτημημενοι?”. Ποτε ομως δεν ειπα οτι ειναι αχρηστοι η οτι δεν προσφεραν τπτ.

Εγω προσωπικα αν και οι GNR δεν υπαρχουν οπως παλια(υπαρχουν για μενα στο μυαλο μου8) ) ακομα ασχολουμαι με τον τρελοaxl, με τους velvet και τον slash και τα αλλα “παιδια”. Ειμαι μ"@#$$#@ς θα
σκεφτει καποιος…[-X

Μα εσυ εξεφρασες σωστα και χωρις βρισιες την αποψη σου. :wink:
Οσο για το τελευταιο που λες…Δεν νομιζω οτι η φυγη ειναι λυση, δηλαδη στην ζωη μας ετσι φερομαστε σε περιπτωση που δεχτουμε λεκτικη επιθεση;[-X

Με καλυψες πληρως.:wink:

ayth thn sigkrish gnr me dire straits dn thn katalavainw…ti sxesh exei to blues me to hard rock?ti sigkrinoume re paidia?kai aman me aytes tis sigkriseis…to kathe group einai monadiko kai o kathe kallitexnhs eite mas aresei eite oxi…diladi mporw na sigrinw px tous zeppelin me tous theater?eleos…!oso gia to ama einai upertimimenoi oi guns n roses dn uparxei kamoia periptwsh eixan vgalei kommatares oi anthrwpoi ti na leme…akoma kai to sweet child pou einai “askhsh kitharas” einai fovero…(ti allo tha akousoume)

Και προσθέτοντας μία μάλλον εντελώς πανάχρηστη λεπτομέρεια, να πω ότι οι Dire Straits έχουν διαλύσει από το 1995, μετά από κοινή συμφωνία του Mark Κnopfler και των τότε υπολοίπων μελών (John Illsley, Alan Clark, Guy Fletcher), ενώ οι Guns υποτίθεται ότι ακόμα υπάρχουν, τουλάχιστον στην φαντασία του Axl και όσων τον έχουν ακόμα για θεό τους.
Κάποιοι τελικά δεν ξέρουν πότε πρέπει να σταματούν…:-k :-k :-k

Και σιγά-σιγά αρχίζω να καταλαβαίνω την αποχώρηση του Hatebreeder…

Όχι general, ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ παρόλο που είναι τεκμηριωμένη (σωστά ή λάθος) αλλιώς θα πρέπει να υποστείς προσωπική επίθεση…

Αλήθεια, μπορώ να μάθω πιο συγκεκριμένο κομμάτι του post του σας έθιξε τόσο πολύ???

Εγώ έχω να πω ότι συμφωνώ με αυτά που λέει και κάτι άλλο που σκεφτόμουν χθες: Ότι πολύ αμφιβάλλω αν είναι 15 χρονών και αν μας δουλεύει όλους…

Μήπως δε θα έπρεπε να γράφουμε τις ηλικίες μας για να μη δεχόμαστε τέτοιες αποστωμοτικές απαντήσεις???

Απαιτώ θέση (είτε συμφωνείτε είτε διαφωνείτε μαζί μου) από τους mods…

δυστυχως ειναι τραγικη η καραμελα¨ειναι υπερεκτιμημενοι"το λενε για τους guns sthn προκειμενη περιπτωση…δν βγαζω τον εαυτο μου απεξω,και εγω το λεω συχνα πυκνα για καποια group,αλλα ειναι εντελως χαλια,ειναι η ευκολη λυση και προσπαθω και εγω να το αποφευγω
Anyway προσωπικα μου αρεσουν παρα παρα πολυ!!θυμαμαι πριν καμια 13-14 χρονια ειχα δει ενα μινι αφιερωμα στην τηλεοραση και ειχα μεινει μλκς!!τι να λεμε…

Καλημέρα… Οι mods είναι άνθρωποι κ όπως είπε κ ο ψηλός μουσάτος βλέπουν champions league. Άρα είδαν τα παραπάνω σήμερα το πρωϊ και πήραν το ψαλίδι τους…

Μπορεί στο άλλο τόπικ να τα έχωσα στο παιδί που έφυγε, αλλά ρε παιδιά, οι πάλιουρες ξεφύγατε σε αυτό το τόπικ. Ας λέει ο άλλος ότι θέλει. Οι αναφορές στην αυτοικανοποίηση σε τι χρειάζονται ?

Έκανα έδιτ ότι είδα. Συνεχίστε σε πιο κόσμιο επίπεδο. Όταν ο άλλος λέει ότι οι tool ρίχνουν στα αυτιά στους (υπερεκτιμημένους και για μένα btw) guns η απάντηση δεν μπορεί να είναι αυτού του ύφους.

Ευχαριστώ αυτόν που με ειδοποίησε.

Συνεχίστε σε κατάλληλο ύφος.

Μιλάμε (εμείς, οι οπαδοί τους) για τους Guns N’ Roses είτε μέσω forum, είτε εκτός, εδώ και πάαααααρα πολλά χρόνια!
Έχουμε πει τα πάντα και κάθε φορά που υπάρχει λόγος θα ασχολούμαστε με αυτούς!
Τσέκαρε τα posts, τα δικά μου ή όποιου άλλου θέλεις, για να δεις τις απόψεις μας για αυτούς! :wink:

Δεν είναι δυνατόν επειδή σου τη “βίδωσε” χθές το απόγευμα να τους κράξεις, να καθόμαστε για χιλιοστή φορά και να απαντάμε στα “απίστευτα” που έγραψες!
Κάθε 4 - 5 μέρες έρχεται και ένας “ορεξάτος” και αρχίζει στα ξαφνικά το κράξιμο είτε στους Manowar, είτε στους Guns, είτε οπουδήποτε αλλού, έτσι επειδή στραβοκοιμήθηκε!
Και μετά έχει την απαίτηση να τον πάρουμε στα σοβαρά! [-X

Παραθέτω μερικά posts σου, τα οποία δεν είναι απλώς παράθεση απόψεων οπως υποστηρίζεις, αλλά μεγαλόστομες δηλώσεις με ύφος, όπως λέει και ο hokam, που διάθεση έχουν κυρίως να προκαλέσουν!

Για τους SOAD που παρεμπιπτόντως δεν μου αρέσουν καθόλου, αλλά δεν έχει σημασία!

#-o

Για τους Manowar!

#-o

Για τους Deep Purple (συγκρίνοντας με led Zeppelin)!

#-o

Για τα off topic thread:

[-X

Για τους Metallica!

#-o

…και φυσικά για τους Guns!

#-o

'Ολα τα παράπανω ΔΕΝ είναι απόψεις με επιχειρήματα!
Είναι κράξιμο, έτσι για το κράξιμο!

P.S.Και κάτι τελευταίο!

Οι οπαδοί των Guns δεν θεωρούν τον Slash τεχνικό κιθαρίστα!
Είναι αστείο κάποιος που δεν τους γουστάρει να λέει τον Slash τεχνικό και μετά να έρχονται άλλοι με “αμοιβαία αισθήματα” και να κράζουν τον Slash λέγοντας το αντίθετο!

Δεν είναι τεχνικός και γι΄αυτό μας αρέσει!
Συναίσθημα βγάζει ο άνθρωπος που δεν το φτάνει καμια τεχνική!
Αν θέλαμε τεχνική θα ακούγαμε progressive!

Κατ’ αρχας, ποτε δεν ειπα τιποτα για τις ηλικιες… Ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει οτι θελει ανεξαρτητα του ποσο ετων ειναι…

Ρε Μανο, λες ποιο κοματι του ποστ μας ενοχλησε… Εμενα με ενοχλησε το οτι πεταει διαφορα πραγματα τα οποια δεν τεκμηριωνει, (κραξιμο για το κραξιμο που λεει και ο Δημητρης)… Και αυτο εχει ξανα συμβει, αν ηταν η πρωτη φορα δεν θα εδινα σημασια…