Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

Εμεις γιατι δεν ειμαστε σε θεση να κρινουμε τον Καραμητρουδη?

Eισαι σε θεση να τον κρινεις,δεν ειπε κανεις το αντιθετο. Ο τροπος ομως που θα το κανεις μετραει.

Εσυ το πας αλλου ομως,εγω ειπα οτι μερικοι ετσι οπως γραφετε για τον gus g τεινετε να ξεφτιλισετε το thread.Eχει διαφορα το δεν μου αρεσει το στυλ του,η μουσικη του,τα σολο και τα ριφφ ,με το ειναι μλκς,ειναι ασχετος,ειναι ποζερας του κερατα. Εκει ναι το ξεφτιλιζεις.

Οπως επισης κ ο τροπος για να πεις πραγματα υπερ του κ για να ζητησεις να κλειδωθε το θρεντ


Προσπαθησα να ειμαι ευγενικος…αλλα δεεεε…

Ας προσπαθησω για τελευταια φορα με κοσμιο τροπο…

Ο Καραμητρουδης και ο καθε Καραμητρουδης εφοσον ειναι δημοσιο προσωπο κρινεται με τις πραξεις του και τα εργα του.Σε καποιον αρεσουν,σε καποιον αλλον οχι.Τι δεν καταλαβαινεις μεχρι εδω?Απο κει και περα,αν δεν εισαι ο ΙΔΙΟΣ,δεν εχεις απολυτως κανεναν λογο να κρινεις οσους εχουν αντιθετη αποψη εφοσον δεν σε προσεβαλαν,ουτε και να κρινεις αν θα κλειδωθει το τοπικ εφοσον δεν εισαι μοντ.Αν επισης δεν καταλαβαινεις αυτα,δεν ειμαι καλος στη ζωγραφικη,σορρυ.

ολα στη δασκαλα…

Συμφωνω και επαυξανω. Το ειπαμε αλλωστε και αλλες φορες,η υπερβολη υπερ η κατα εχει καταντησει κουραστικη.

:o

Στα bold συμφωνω,εγω δεν κρινω εσενα που εχεις αντιθετη αποψη και δεν γουσταρεις για καποιους λογους τον gus,κρινω τον τροπο με τον οποιο λες την αποψη σου για τον καθε gus ο οποιος θεωρω οτι δεν ειναι και ο καλυτερος δυνατος.

Αλλο να βγω και να πω ξερετε ρε παιδες,εμενα δεν μου αρεσει ο καραμητρουδης γιατι ειναι ποζερας,γιατι δεν γουσταρω την μουσικη που εχει κανει με τους firewind,δεν μου λενε και τπτ τα riff κ τα σολο του και γιατι πιστευω οτι υπαρχουν πολυ καλυτεροι κιθαριστες στο ειδος του.

Και αλλο να βγω και να πω,ελα μωρε τον αταλαντο τωρα,τον ασχετο να πουμε που πληρωσε 4000 χιλιαρικα στο μεταλ χαμερ για να τον διαφημισουνε,τον παλιοποζερα που γραφει μλκιες, τον σκατοφλωρο που τον διαλεξε η μουμια ο οζζυ για κιθαριστα του.

Εχει μια διαφορα δεν νομιζεις?:-s

Καθολου βλακεια δεν ηταν…:!:

ο, τι και να λετε εσεις, ο gus g. εχει παιξει live με τον ozzy και θεωρειται μελος της μπαντας του, εχει παιξει live με arch enemy, εχει τους firewind οι οποιοι ειναι μια τουλαχιστον αξιοπρεπης μπαντα με ευρωπαικες και οχι μονο περιοδειες και τρελες πωλησεις, εχει συμμετασχει σε δισκους διαφορων μπαντων και η συμμετοχη του κανει τη διαφορα και αλλα πολλα…
εαν εσεις ακομη και εβδομαδιαιο να ηταν το hammer και να ειστε συνεχεια εξωφυλλο, καταφερετε κατι απο τα παραπανω μπορειτε να τον αμφισβειτητε και να τον βριζετε…
τωρα ειστε στο pc σας, ενω αυτος μπορει να μελεταει κιθαρα…
αυτη ειναι η κυρια διαφορα σας…
και προσωπικα ουτε firewind ακουω, ουτε τον θεωρω προτυπο κιθαριστα ή συνθετη…αλλα το respect μου το αξιζει.

ελα παραδεξου μωρε…ητανε βλακεια αυτο που ειπες για μοντς και να κλειδωθει το τοπικ κιετς…παιδαριωδες θα ελεγα…

Αυτό που έχω παρατηρήσει σε αυτό το φορουμ.

Κανένας δεν ανοίγει thread για να προωθήσει ένα καλό άλμπουμ ή να κάνει μια σοβαρή συζήτηση. Και οταν ανοίγει ένα τέτοιο θέμα μένει στα αζήτητα.

Τα πιο εμπορικά και δημοφιλή thread είναι σχετικά με τις περούκες του Κατή, τις ανταύγιες του Gus G., τους Manowar και με τις χαιρετούρες τον Χάκο. :lol:

Αυτό με τους Arch Enemy δε το τιμάει και πολυ η αλήθεια είναι:p

Δεν επαιξε κανεις απο μας με τους Arch Enemy πχ,ουτε γιναμε εξωφυλλο στο Χαμερ,αρα δεν εχει κανεις απο μας δικαιωμα να τον αμφισβητησει…μμμ,πρωτοτυπη λογικη,δε λεω,αλλα ειμαι ενηλικος μη λοβοτομημενος και εχω αποψη,δεν μπορω να το εμποδισω,βγαινει αυθορμητα.:roll:

ειμαι επισης ενηλικας μη λοβοτομημενος και εδω και καιρο γραφω στα αρχιδια μου τι λεει το hammer.
ειναι διαφορετικη εννοια η αμφισβητηση απο την εμπαθεια.κι εγω αμφισβητω τον gus, οσον αφορα τις συνθετικες και παικτικες του ικανοτητες σε σχεση με το τι εχει κανει.
γι αυτο που ειμαι ομως σχεδον σιγουρος ειναι οτι τον ιδιο τον Θεο να εχεις manager δεν γινεσαι μεγαλος χωρις ταλεντο και δουλεια.
γιατι ρε να απαξιωσω τον gus g. επειδη ειναι ο ‘‘Κωστας ο Καραμητρουδης απο τη Θεσσαλονικη’’, κι οχι ο Jeff Loomis απο το Seattle?

freedomofrock εννοειται τον τιμα που επαιξε με τους arch enemy, αφου ουτε ο michael ammott ειναι κανενας τυχαιος(βλ. ad astra), ουτε οι κιθαριστες που προυπηρχαν στη μπαντα πριν τον gus(christopher ammott,Fredric Akesson) ειναι τιποτα κουλαδια.

@ Kimi, Indifferent Sun και όποιον άλλο έχει ευαισθησίες σχετικά με την αντιμετώπιση του Καραμητρούδη:

Γενικά αν έχετε προσέξει, η γραμμή του φόρουμ είναι υπέρ του να μην πολυπέφτει λογοκρισία ακόμα και αν διατυπώνονται ακραίες, εμπαθείς ή και άσχετες απόψεις για μουσικά μεγέθη αντικειμενικά πολύ μεγαλύτερα από τον Gus G, καλή ώρα τον ίδιο τον Ozzy, τον Gillan, τον Coverdale, τους Pink Floyd, μέχρι και για τον Ηendrix διαβάσαμε άποψη από μία κοπελιά που παραδέχθηκε σε σχετική μου ερώτηση πως είχε ακούσει μόνο ένα άλμπουμ του… :roll:.
Αφήστε λοιπόν και εσείς τον καθένα να γράφει την άποψη του και αν είναι εμπαθής, άσχετος ή δεν ξέρω τι άλλο, να εκτίθεται μέσα από τα όσα γράφει.
Είναι κάπως δυσανάλογη αυτή η διάθεση υπεράσπισης του Καραμητρούδη σε σχέση με αυτά που έχουν γραφέι εδώ για άλλους χωρίς να γίνει και τίποτα, να ζητάμε κλειδώματα κλπ.

Mule συμφωνω με αυτα που λες.εγω δεν ζητησα να κλειδωθει το thread.απλα εξεφρασα αποψη και διαφωνησα με καποια λεγομενα ορισμενων.τιποτα παραπανω.:slight_smile:

Μαλλον με μπερδευεις με αλλον,μια και εγω ουδεποτε εκανα λογο περι χρηματων και οικογενειακης υποστηριξης…χεστηκα παντοιοτροπως…εγω μονο για ελλειψη ταυτοτητας στο παιξιμο μιλησα η εστω υπερεκτιμηση του οποιου ταλεντου εχει και εκανα λογο και για καποια θεματακια attitude με τα οποια διαφωνω ειτε ειναι ο Γκας,ειτε ο Μπομπ,ειτε ο Ζακκ…Απο κει και περα οπως ειπε και ο Mule εδω βγηκαν αλλοι και κραζουν τον Χεντριξ…Το πρωτο μου ποστ συγκεκριμενα ηταν “Μπραβο για τον Γκας,κριμα για τον Οζζυ…”.Τεσπα,απο κει και περα το πως θα μιλαω και θα εκφραζομαι δεν νομιζω οτι εισαι σε θεση να το κρινεις.Αν προσβαλλεσαι μπορεις να κανεις και ρηπορτ στην τελικη,ποσως με ενδιαφερει.Το να προσβαλλεσαι ομως επειδη θιξαμε τον καθε Γκας επιτρεψε μου να το βρισκω τραγικο και παιδιαστικο,εκτος αν ειναι δικο σου προσωπο ή εισαι ο ιδιος.Το να ζηταμε κλειδωματα για τετοιου ειδους διαφωνιες επισης συνεχιζω να το βρισκω βλακωδες,εφοσον δεν προσβαλλεται καποιος απ τους συνομιλητες αμεσα.Με την ιδια λογικη στα αθλητικα πχ επρεπε να χαν φαει λοκ τα μισα και βαλε θεματα…

Απο κει και περα οσον αφορα το ποστ του indifferent sun εχω να πω οτι δεν εξεφρασε απλα αποψη,αλλα ειπε να μην τον αμφισβητουμε αν δεν καταφερουμε κατι απ τα επιτευγματα του Γκας,επεσε στην παγιδα των "συγκρισεων"οποτε καθε πιθανοτητα για επιχειρηματολογια παει πεταξε.Και γω επισης διαφωνησα,το βρισκω τραβηγμενο και ειπα οτι δυστυχως μπορω και να χω αποψη χωρις να μαι και καθε μηνα στο Χαμμερ.Μπορω επισης να μπινελικωνω τους Doors πχ καθημερινα χωρις να χω πουλησει ουτε ενα δισκο.Μπορω,με την Αννα Δρουζα.

Επισης για να μην ξεχνιομαστε…

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΧΑΚΟ!!:bye:

moderator’s post:

Όπως πολύ σωστά είπε ο hokam, οι mods αποφασίζουν πότε θα κλειδωθεί ένα τόπικ. Και σας εγγυώμαι, πως αν ένα τόπικ κλειδωθεί λόγω σπαμαρίσματος, θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και με τους χρήστες που σπάμαραν. Διέγραψα πολλά ποστς άσχετα μέχρι και με τη μουσική και θα παρακαλούσα να μην επαναληφθεί κάτι τέτοιο.

Επίσης, δε βλέπω που εξυπηρετούν εκφράσεις του στυλ “πάρε τον πούλο αν δε σου αρέσει το τι ποστάρω”. Αν η απάντηση στο “κλειδώστε το”, είναι “πάρε τον μπούλο”, κάπου χάνουμε το δάσος. Δυσανάλογες απαντήσεις. Ο ένας σε τσιμπάει κι ο άλλος για αντίποινα σε βαράει με σφυρί. Και οι 2 είστε παλιοί χρήστες και ενήλικες, βρείτε τα μεταξύ σας.

Επίσης, όπως ο Gus G, έτσι και οι χρήστες κρίνονται από τα γραπτά τους. Εφόσον κάποιος δε σας προσβάλλει ενώ κρίνει τα γραπτά σας, τότε δε βλέπω το λόγο γιατί να του επιτεθείτε εσείς με τέτοιες εκφράσεις και να ανάψετε τη συζήτηση.

karvou’s post
Συνεχίζετε να δίνετε πολύ αξία σε μία είδηση που δεν έχει τόση αξία. Ειδικά όταν πολλοί λέτε ξανά και ξανά “τον κρίνω όπως κάθε άλλο μουσικό”. Αμφιβάλλω αν χαλάσατε ποτέ τόσο πολύ από το χρόνο σας για τον οποιοδήποτε άλλο μέτριο κιθαρίστα που έπαιξε δίπλα σε κάποια γνωστή φωνή. Έχουν βγει τόσοι δίσκοι το τελευταίο καιρό και ακόμα συζητάμε για το αν ο Gus είναι καλός ή όχι για να παίξει δίπλα στον Όζυ. Χαρά στο κουράγιο σας, αλλά στο τέλος θα πετύχετε το αντίθετο από αυτό που επιθυμείτε. Η λάσπη φεύγει, η φήμη μένει…

Επίσης, αν κάποιος έχει παράπονα από τον οποιοδήποτε συντάκτη, μπορεί πολύ εύκολα να επικοινωνήσει μαζί του με κάποια επιστολή/e-mail. Δεν ξέρω ποια είναι η άποψη των παιδιών του site, αλλά το να μπαίνεις σε ένα webzine για να επιτεθείς/προκαλέσεις/ειρωνευτείς ένα συνάδελφο τους, που όμως δε γράφει σε αυτό το webzine είναι άκομψο και φέρνει πρωτίστως τα άτομα του webzine σε δύσκολη θέση. Τα θέματα σας με το Χάκο, λύστε τα με τον Χάκο. Ο καθένας ας κάνει ό,τι τον φωτίσει και θεωρεί σωστό…

Η φραση ηταν το αναλογο του ιμοτικον που μαλακιζοταν στο “επιμαχο” ποστ και οχι για το ενδεχομενο κλειδωμα.:wink:

Δεν τιθεται καν θεμα,για να “βρουμε” και κατι…:wink:

Τωρα αν παρεξηγηθει κανεις,ας κανει ρηπορτ στην τελικη ρε Δημητρη,το ξερει το κουμπακι που ειναι,ποσο μαλλον οταν ειναι και παλιος και ενηλικας.Συζητηση επιπεδου καφετεριας για εναν κιθαριστα κανουμε,δεν κανουμε και διαλεξη στην Ακαδημια Αθηνων ξερω γω(περι εκφρασεων αυτο…),κι αν πηρε εκταση παραπανω απ οση αξιζε αυτο δεν εχει και τοση σημασια πιστευω.Περναει η ωρα απλα.Εδω γεμισαν σελιδες για τον ποιος πηδαει τον Γκααλ,ο Γκας ειναι το προβλημα?:-k

Για το εμότικον έχεις κι εσύ τα δίκια σου. Δε το είχα προσέξει. Τα επόμενα ποστ παρακαλώ να αφορούν τον Gus G και τη συνεργασία του με τον Ozzy.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος.

εγω παντως αν ημουν ο gus g θα ημουν πολυ ποιο περηφανος που επαιξα στην ιδια σκηνη με τον uli roth <και τζαμαρε και μαζι του>παρα που ειμαι μπαντα του πεθαμενου καλλιτεχνικα εδω και πολλα χρονια ozzy…

βεβαια ο ozzy εχει το χρημα και την δημοσιοτητα για αυτο και ολη η συζητηση…