Hard Rock/AOR κυκλοφορίες

Κομματάρα ινδηδ! Έπαιξε στο ρηπητ σήμερα. Άκουσα μια φορά και ολόκληρο το δίσκο, αλλά νομίζω ότι έχει σκαμπανευάσματα.

Μιας και έρχεται (:wink: το καλοκαίρι επιτέλους, έκανα μια βόλτα από κάμποσες φετινές κυκλοφορίες, αλλά νομίζω ότι όλους τους ρίχνουν στη μάπα οι παππούδες Magnum. Βέβαια, μεταλλίζει ο δίσκος, αλλά είναι πολύ καλός. Είχα γράψει και σε ένα άλλο θρεντ γι’ αυτόν παλιότερα, όμως δεν θυμάμαι πού.

Γι’αυτούς εδώ τους θεούληδες ΤΟΤΟχτυπημένους δεν έχει πει κανείς τίποτα.

To Magnum δεν το εχω ακουσει ακομα

NC στο Sonic Station εχει ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια φετος μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μπαλαντα με μια αιθερια γυναικεια φωνη με δυσθεωρατες δυνατοτητες και λιγα επιθετα ειπα

καλο ολο το cd , αρτια φτιαγμενο , της σχολης work of art , κλασσικο σκανδιναβικο δειγμα , δεν μου εβγαλε καποιο κομματι το ‘ματι’ , το αυτι μαλλον , κιθαρες τελειες ,πληκτρα τελεια , φωνες τελειες και στο Θεο , αλλα κατι στο ολο αποτελεσμα ακουγεται επιπεδο .

το Αμελια , στο βιντεο φερνει σε χαρακτηρα εκτος απο Toto , εποχης isolation και σε ενα κομματι Work of art , που αυτη την στιγμη δεν θυμαμαι . Μοιαζει σαν να βγηκε απο την ιδια 'παρτιδα ’

αυτο που μετραει στην μουσικη κατα την ταπεινη μου γνωμη , δεν ειναι τα δεξιοτεχνικα σολο , ο ψηλος τονος της φωνης , οι 800 διπλομποτιες που λεγαμε και σε πιο πανω θεμα αλλα το ενα και μοναδικο ακκορντο που χρησιμοποιειται την σωστη στιγμη και σου αλλαζει τα φωτα στο συναισθημα ,τουλαχιστον οπως το αντιλαμβανεται ο καθενας .

π.χ στο 0,38 , ο συνθετης παιρνει το διπλωμα απευθειας ,δεν χρειαζεται να ακουσεις παραπερα

η επισης στο 0,38 απευθειας αριστα ,το κλεινεις εκει το κομματι

https://www.youtube.com/watch?v=cljgnlJEdbY

Trouble in a red dress λενε οι μεν, angel in blue jeans λενε στο νεο ασμα τους οι Train, ολο κατι τετοια τους λεμε και μετα το παιρνουν πανω τους…ασχετο αλλα ακουγα το νεο Train

Στα δικα μας οσο ακουω τους Darkhorse του Paul Laine τοσο μου αρεσει, ποιοτικο country rock με αορ γευση σε στυλ Τζοβενου στο λοστ χαιγουει:


Tα λογια περιττα, επιτελους μετα απο τοσα χρονια κυκλοφορει ενα διαμαντι του ειδους, το υπερκομματι Inside Love το ειχα μαξι σινγκλ (η μονη τους κυκλοφορια μεχρι τωρα) και τοτε το ειχα λιωσει στην εκπομπη μου στο ραδιοφωνο και ειχε παρα πολυ καλη ανταποκριση απο το κοσμο.

Το soundtrack του καλοκαιριου ειναι εδω και για οσους δεν εχουν ακουστα ακουνε το ασμα και οι γνωστες θυμουνται:

ποιός το κυκλοφόρησε???

H Escape, η Αμαζον ντιτζιταλ εκδοση εχει ενα μπονους το charlie

έπος λέμε

Mεγαλη αγαπη και μεγαλη αναμονη, τους εχουν πλησιασει για ρηγιουνιον, δεν ξερω αν εχει εξελιξη το θεμα, προς το παρον μονο γκαβλα

Kλαμα, συγκινηση, σοροπια, μελια, ζαχαρες και ΚΑΒΛΑ, το αλμπουμ της χρονιας ηρθε απο το παρελθον (το 90 αν θυμαμαι καλα), σημερα το εχωσα στο αυτοκινητο και πηγαινα σαν τη κοτα για να μην φτανω ποτε στον προορισμο, περασα και ενα κοκκινο γιατι η σηκωμαρα με θολωσε, ΑΟR γλεντια λεμε

Το inside love εχει γινει ρημαστερ με τις κιθαρες πιο πανω και τα πληκτρα πιο κατω, ελαφρα χειροτερο απο το οριτζιναλ αλλα παραμενει τελειο αοροτεμαχιο

ΠΩΜΑΛΑΚΕΣΡΕΦΡΕΝΑΡΑ!!! Αν και με τα μούτρα που έχουν κανονικά δε θα 'πρεπε να πηγαίνουν ούτε για τσιγάρα στο περίπτερο πόσο μάλλον να γυρίζουν videos :stuck_out_tongue: Ο τραγουδιστής βέβαια είναι φωνάρα τι να λέμε.

Ερωτικέ εσύ που είσαι και καυλάντης και ξέρεις, Σκανδιναβοί είναι αυτοί γιατί Alien-οφέρνει το κομμάτι όπως κι αυτό εδώ https://www.youtube.com/watch?v=bRAAxFSftsI

Aπο το UK βγαλανε το μαξι σινγκλ τοτε, η φουλ Αγγλοι ηταν η καποιοι ηταν South African τοτε στο inside love ειχαν παρει την βοηθεια του John Parr, ειχε φτιαξει γαμω τους ηχους

γιά boy band το πηγαίνανε τότες
τα cd singles είναι καρασπάνια, ευτυχώς τα 12" είναι φτηνούλια

Φανταστικο τραγουδι και χαλια βιντεο απο τους αγαπημενους Degreed

Φανταστικο τραγουδι και ωραιο βιντεο απο τον αγαπημενο Richard Marx του οποιου ειμαι μεγας φαν, αναμενω το νεο αλμπουμ που εχει λιγα καινουρια κομματια αλλα και παλι…

Btw το never too late των Seven ειναι στα χναρια του should have known better του Ριχαρδου, ενα απο τα 11 favorites του αλμπουμ

My all time Richard favorite:

μιας και πιασατε ,πιο πριν , καποιους (οπως τους seven ) που ειχαν ποιοτητα αλλα ποτε δεν εγιναν γνωστοι στο ευρυ κοινο

αυτοι εδω, οι pseudo echo , δεν ηταν σε συνολο aor μπαντα ,μαλιστα καπου πρεπει να εχω και ενα δισκο τους ψιλο-new wave δηλαδη οπου φυσουσε ο ανεμος εκεινη την εποχη ,ομως εχουν βγαλει ενα πολυ δυνατο και ευχαριστο aor αλμπουμ .

τετοιους δισκους τους τσιμπουσαμε καποτε απο τα μεταχειρισμενα με την ‘μυρωδια’ καθως υπηρχε παντελη ελλειψη πληροφορησης , youtube και τα λοιπα .Καποια εντυπα που υπηρχαν ηταν ‘ταγμενα’ στην υπηρεσια της ποιοτητας και ετσι καναμε βουτιες και αλλοτε ψαρευαμε γαλοτζες και αλλοτε τις λιγοτερες φορες τεφαρικια

ρε το τελευταιο H.E.A.T. !!!

Ακούω το let’s get serious του bob . Πραγματικά κρίμα τόσο καλές ιδέες να χάνονται απο έναν τόσο άμπαλο τραγουδιστή . Θα το πάρει χαμπάρι ;

κομματαρα απο το παρελθον